Web Analytics Made Easy - Statcounter
خرید انرژی بادی دریایی توسط گوگل

گوگل 50 مگاوات انرژی بادی برای مراکز داده خود در آلمان خریداری می‌کند

گوگل اخیرا برای خرید توان 50 مگاوات بادی فراساحلی در دریای شمال با یک شرکت انرژی دانمارکی به نام اورستد (Ørsted) قراردادی امضا کرده است.

این قرارداد 12 ساله خرید توان مشارکتی (CPPA) به تعهد گوگل برای راه‌اندازی مراکز داده بدون کربن تا سال 2030 کمک خواهد کرد.

البته این بدان معنا نیست که سرورها مستقیماً از انرژی‌های تجدیدپذیر تغذیه می‌شوند. گوگل قصد دارد به ازای هر کیلووات ساعت برق مصرفی در مراکز داده (که ممکن است از سوخت‌های فسیلی نیز تامین شود) مقدار مساوی انرژی حاصل از منابع بدون کربن را خریداری کند و این کار را از طریق شبکه محلی که در آن برق مصرف می‌کند، انجام دهد.

در ماه آگوست، این شرکت اعلام کرد که یک میلیارد یورو در طی 9 سال آینده سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا مراکز داده خود را در آلمان گسترش دهد و انرژی تجدیدپذیر بیشتری را تامین کند.

اورستد بزرگترین شرکت انرژی دانمارک و یکی از بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان انرژی بادی دریایی در جهان است که در 30 سال گذشته توربین‌های بادی در دریا ساخته و نگهداری می‌کند.

orsted | اورستد

انتظار می‌رود پروژه آتی پس از تکمیل، 900 مگاوات برق تولید کند و قرار است در سال 2025 به بهره‌برداری تجاری کامل برسد.

راسموس اربو (Rasmus Errboe)، رئیس بخش قاره اروپا در اورستد، در این باره اظهار داشت: «ما گوگل را به دلیل نقش پیشرو در مبارزه با تغییرات آب‌و‌هوایی و سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر تحسین می‌کنیم و مفتخریم که در اهداف جاه‌طلبانه آن‌ها مشارکت می‌کنیم.

اقدامات اورستد ثابت می‌کند که می‌توانیم از شرکت‌ها در سراسر بخش‌ها و فناوری‌‌ها با راهکارهای انرژی پاک حمایت کنیم. این قرارداد نشان می‌دهد که انرژی بادی دریایی نقش مهمی در ایجاد یک راهکار تمام وقت برای توان بدون کربن ایفا می‌کند.»