Web Analytics Made Easy - Statcounter

گوگل و انویدیا نسبت به خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت به FTC ابراز نگرانی کردند

گوگل و انویدیا در مورد خرید احتمالی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت به دولت ایالات متحده ابراز نگرانی کرده‌اند.

به گزارش بلومبرگ گوگل و انویدیا هر دو با کمیسیون تجارت مالی در مورد قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد در تماس بوده‌اند. هر دو شرکت به FTC گفته‌اند که در صورت ادامه خرید، مایکروسافت مزیت غیرمنصفانه‌ای در زمینه بازی‌های موبایل، اشتراک‌های بازی و کلود گیمینگ (بازی مبتنی بر ابر) کسب خواهد کرد.

با این حال، در حالی که گوگل ظاهراً مخالفتی صریح با این خرید ارائه کرده است، انویدیا در این مورد کوتاهی کرده و صرفاً از این فرصت استفاده کرده است تا برتری غیرمنصفانه مایکروسافت در خرید اکتیویژن بلیزارد را عنوان کند و این امر را به FTC واگذار کرده است که هر کاری که می‌تواند انجام دهد.

در اوایل این هفته، FTC برنامه خود را برای جلسات استماع خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت منتشر کرد. مهم‌ترین موضوع این است که تا آگوست 2023 خبری از برگزاری جلسات نخواهد بود، به این معنی که هدف اصلی مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد برای بستن خرید تا ژوئن 2023 (پایان سال مالی مایکروسافت) عملا نادیده گرفته می‌شود.

جالب است که ببینیم هنگامی که جلسات استماع قرارداد در 2 آگوست آغاز شود، آیا انویدیا یا گوگل دوباره ظاهر می‌شوند تا شهادت بدهند. بدیهی است که هر دو علاقه شدیدی به شکست خرید اکتیویژن بلیزارد دارند، اما اینکه آیا مایلند به دادگاه مراجعه کنند تا در مقابل دولت ایالات متحده، مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد استدلال کنند کاملاً موضوع دیگری است.