Web Analytics Made Easy - Statcounter

گلکسی اس 24 اولترا پرفروش‌ترین گوشی اندرویدی جهان است

گوشی‌های سامسونگ سری گلکسی اس ۲۴ بازخورد مثبتی از سوی مصرف‌کنندگان دریافت کرده و فروش بسیار خوبی را تجربه می‌کنند.
سامسونگ گلکسی اس ۲۴ اولترا - samsung galaxy s24 ultra

سری گلکسی اس 24 رکورد پیش‌خرید را در چندین کشور شکسته است و در رأس آن‌ها گلکسی اس 24 اولترا در سه ماهه اول سال جاری عنوان پرفروش‌ترین گوشی اندرویدی جهان را از آن خود کرده است.

شرکت تحقیقات بازار کانترپوینت فهرستی از ده گوشی پرفروش در سراسر جهان را منتشر کرده است. در این لیست، آیفون 15 پرو مکس در رتبه اول (4/4 درصد)، آیفون 15 در رتبه دوم (4/3 درصد)، آیفون 15 پرو در رتبه سوم (3/7 درصد) و آیفون 14 در رتبه چهارم (1/9 درصد) قرار گرفتند. گلکسی اس 24 اولترا نیز با سهم 1/9 درصدی از فروش در رتبه پنجم قرار گرفت و برترین گوشی اندرویدی از لحاظ تعداد فروش شد؛ هر چند میزان سهم بازار آن با سری آیفون ۱۵ فاصله نسبتاً زیادی داشته است.

پر فروش ترین گوشی های موبایل در سال ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴

گلکسی A15 5G در رتبه ششم و گلکسی A54 در رتبه هفتم قرار گرفتند. رتبه نهم و دهم نیز از آن گلکسی اس 24 و گلکسی A34 شد.

به نظر می‌رسد عملکرد سامسونگ در مقایسه با سال گذشته بهبود یافته است. در سه ماهه اول 2023، پرفروش‌ترین گوشی اندرویدی، گوشی اقتصادی گلکسی A13 بود. اما امسال یکی از گران‌ترین گوشی‌های اندرویدی جهان، گلکسی S24 اولترا به پرفروش‌ترین تبدیل شده است.

در سال گذشته، هیچ گوشی دیگری از سری گلکسی اس 23 به جز گلکسی اس 23 اولترا، به لیست ده گوشی برتر راه پیدا نکرد. اما امسال علاوه بر گلکسی اس 24 اولترا، گلکسی اس 24 نیز به این لیست راه پیدا کرده است.

به طور کلی، گوشی‌های گران‌تر گلکسی امسال به فهرست ده‌های برتر راه یافته‌اند. جالب اینجاست که مانند سال گذشته، هیچ گوشی هوشمندی از هیچ یک از برندهای چینی نظیر شیائومی، آنر، وان پلاس، ویوو و … در بین ده لیست برتر قرار نگرفته است که بسیاری از آن‌ها در مقایسه با دستگاه‌های گلکسی از نظر قیمت و مشخصات بهتری برخوردار هستند. این موضوع میزان تولید، دسترسی و محبوبیت سامسونگ در سطح جهان را نشان می‌دهد.

گفتنی است اکثر برندهای چینی گوشی های خود را به اندازه سامسونگ به کشورهای مختلف ارسال نمی‌کنند. علاوه بر این، بازاریابی آن‌ها به اندازه بازاریابی سامسونگ موثر نیست. همچنین تنش‌های ژئوپلیتیکی بین چین و کشورهای غربی نیز در سال‌های اخیر به افت فروش محصولات چینی دامن زده است.