Web Analytics Made Easy - Statcounter

آموزش کامل استفاده از چت GPT

هوش مصنوعی با افزایش کارایی، خودکار سازی وظایف، شخصی ‌سازی تجربیات، کمک به تصمیم‌گیری، پیشرفت تشخیص ‌های پزشکی، بهبود ایمنی و امنیت، و تقویت نوآوری ‌ها در صنایع مختلف، در زندگی ما اهمیت دارد. امروزه، شرکت های زیادی به دنبال کاربردهای متعدد این فناوری های نوآورانه هستند و سرمایه گذاری های عظیمی در این شاخه از فناوری صورت گرفته است. شرکت OpenAI یکی از مبتکرترین این شرکت ها است که محصولات متنوعی را در زیمنه AI روانه بازار کرده است.

OpenAI با تقویت تحقیقات، توسعه فناوری‌ های پیشرفته هوش مصنوعی مانند مدل‌ های GPT، ترویج شیوه‌ های هوش مصنوعی اخلاقی، و حمایت مسئولانه از سیستم‌ های هوش مصنوعی، نقش مهمی در چشم ‌انداز هوش مصنوعی ایفا می‌ کند. به این تریتیب، شرکت هایی همچون OpenAI مسیر تاثیر هوش مصنوعی بر جامعه را شکل می ‌دهند و در عین حال ایمنی، انصاف و شفافیت را در توسعه و استقرار هوش مصنوعی در اولویت قرار می ‌دهند. یکی از محصولاتی که این شرکت روانه بازار کرده است، ChatGPT نام دارد.

چت جی پی تی چیست؟

ChatGPT یک عامل مکالمه مبتنی بر هوش مصنوعی است که توسط OpenAI توسعه یافته است و برای درک و تولید پاسخ های متنی مورد استفاده در مکالمات طبیعی و روزمره طراحی شده است. خانواه GTP (مخفف Generative Pre-trained Transformer به معنای مبدل تولید کننده از پیش آموزش دیده) به‌ طور خاص برای مشارکت در تعاملات مبتنی بر گفت ‌و گو در موضوعات و زمینه‌ های مختلف به‌ طراحی شده است و این امکان را به کاربران می ‌دهد که در گفتگوهای معنادار و مرتبط با آنها شرکت کند.

تاریخچه ChatGPT مبتنی بر پیشرفت های مدل های زبان و تکنیک های یادگیری ماشین است. این مدل، در سال 2015 با بررسی و درک مدل های زبانی موجود شروع به فعالیت کرد. اما اولین مدل کاربردی آن در سال 2018 و تحت عنوان ChatGPT 1.0 معرفی شد که در نوع خود، یک پیشرفت خیره کننده به شمار می رفت. یک سال بعد، ChatGPT 2.0 معرفی گردید که دارای پیشرفت های بسیار بیشتری بود اما نگرانی های مربوط به شوء انتشار محتواهای تولیدی نیز از آن شدت گرفت.

درست در سال 2020، نسخه 3.0 این مدل وارد بازار شد که دارای بیش از 175 میلیارد پارامتر بوده و تحولی عظیم در قیاس با نسخه های قبلی خود به شمار می رفته است. در حال حاضر، این مدل ها بر پایه API و با قابلیت خدمت رسانی به انواع کسب و کارها بازتعریف شده اند و همچنان به تکامل خود در درک بهتر زبان انسان و محیط ادامه می دهند.

چت جی پی تی چگونه کار می کند؟

ChatGPT با استفاده از معماری یادگیری عمیق به نام مدل Transformer عمل می کند. این مدل برای درک الگوها، زمینه ها و روابط درون زبانی، روی مقادیر زیادی از داده های متنی آموزش دیده است. هنگامی که یک پرسش یا یک پیام را وارد می کنید، ChatGPT متن را تجزیه می کند، آن را از طریق الگوریتم های آموزش دیده پردازش می کند، الگوها را شناسایی می کند و بر اساس درک خود از ورودی شما و دانش خود از داده های آموزشی قبلی، پاسخ مرتبط را تولید می کند.

در واقع، GPT روی حجم عظیمی از داده ‌های متنی از اینترنت از قبل آموزش داده شده است. این پیش ‌آموزش به مدل کمک می ‌کند تا الگوهای آماری، روابط بین کلمات و تفاوت‌ های بافتی موجود در زبان را بیاموزد. پس از آموزش اولیه، می توان مدل را در وظایف متعدد تنظیم کرد که باعث می شود در زمینه های خاص تخصص یابد. این مدل، هنگام ایجاد پاسخ، نه تنها کلمات قبل از آن را در نظر می گیرد، بلکه زمینه وسیع تر برای کل جمله یا مکالمه را نیز در نظر می گیرد. این آگاهی کمک می‌کند تا پاسخ ‌های منسجم ‌تر و مرتبط ‌تری تولید کند. البته، این چرخه بر اساس فیدبک های کاربر بارها و بارها اصلاح می شود تا به نزدیک ترین و مناسب ترین پاسخ برسد.

کاربردهای چت جی پی تی

به وضوح کاربردهای متعددی را می توان برای این مدل از هوش مصنوعی تعریف نمود. به طور مثال، موارد زیر از جمله کاربردهای این برنامه به شمار می روند:

 • پشتیبانی مشتریان: ارائه پاسخ های فوری به درخواست های مشتری و امور تیکتینگ؛
 • دستیاران شخصی: کمک به برنامه ریزی، یادآوری و امور ضروری؛
 • تولید محتوا: نوشتن مقاله، داستان یا توضیحات محصول؛
 • برنامه نویسی: کدنویسی، اشکال زدایی، توضیح مفاهیم برنامه نویسی؛
 • ترجمه: ترجمه متون بین زبانهای مختلف؛
 • کمک حقوقی: پاسخ به سوالات حقوقی، ارائه اطلاعات اولیه در مورد قوانین یا رویه های قانون؛
 • مراقبت های بهداشتی: تعامل با بیمار، پاسخ به پرسش های مربوط به سلامت، ارائه اطلاعات اولیه پزشکی؛
 • آموزش: ارائه توضیحات، تدریس خصوصی یا پاسخ به سوالات برای دانش آموزان؛
 • منابع انسانی و استخدام: پاسخ به سوالات مرتبط با منابع انسانی، راهنمایی کارکنان در مورد خط‌ مشی‌ های شرکت یا کمک به فرآیندهای اولیه استخدام ؛
 • تحقیقات بازار: جمع آوری بینش، انجام نظرسنجی و تجزیه و تحلیل داده ها؛
 • درمان و مشاوره: ارائه راهنمایی، گوش دادن فعال و راهبردهای مفید؛
 • سرگرمی: شرکت در مکالمات روزمره، گفتن لطیفه، یا انجام بازی های متنی؛
 • کمک تحقیقاتی: کمک به محققان در یافتن اطلاعات یا خلاصه کردن محتوا.

نحوه استفاده از چت جی پی تی

به دلیل تحریم ‌های بین المللی، خدمات OpenAI از جمله ChatGPT در ایران قابل دسترسی نیستند. به همین دلیل، استفاده از ChatGPT در ایران نیازمند روش ‌های متفاوتی است و نیاز به ابزارهایی دارد که بتوانند محدودیت ‌های کاربران ایرانی را از بین ببرند. بنابراین برای استفاده از ChatGPT در ایران، به برنامه ‌هایی برای تغییر آدرس IP و خرید شماره‌ مجازی از کشورهای خارجی نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید که هرچند خود ChatGPT رایگان است، اما به دلیل نیاز به این ابزارها، استفاده از آن در ایران ممکن است هزینه‌هایی داشته باشد. یکی از وبسایت هایی که می توانید از طریق آن، به خرید شماره مجازی برای فعالسازی اکانت ChatGPT اقدام کنید، ورلدنامبر است. این وبسایت، در بیش از 100 کشور دنیا به ارائه شماره مجازی چت GPT می پردازد.

پس از خرید شماره مجازی و فعالسازی اکانت ChatGPT می توانید وارد حساب کاربری خود شده و شروع به کار با این مدل فوق هوشمند کنید.

در مرحله بعدی، شما می توانید به مطرح کردن سوالات یا درخواست های خود از این برنامه بپردازید. در راستای اهدافی که برای کار با این مدل تعریف کرده اید، این نرم افزار به شما پاسخ می دهد. همانطور که در بالا گفتیم، کاربردهای بیشماری برای کار با این نرم افزار تعریف شده است.

همچنین، شما می توانید به طور متعدد، تاپیک هایی را ایجاد نمائید و هر یک را در محیط کاربری خود ذخیره کنید تا در صورت تمایل، در آینده به آنها مراجعه نموده و یا به مکالامات قبلی خود ادامه دهید.

توجه کنید که این مدل حتی به زبان فارسی قادر به دریافت سوالات شما و پاسخ دهی به همین زبان است. لذا، در صورتی که اطلاعات درخواستی شما در چارچوب قوانین و مقررات این مدل هوش مصنوعی قرار گیرد، می توانید از تمامی امکانات آن بهره مند شوید.

البته، مدل قابل استفاده رایگان برای کاربران مدل ChatGPT 3.5 است. مدل پیشرفته تر این نرم افزار، ChatGPT 4.0 است که در حال حاضر، به دلیل تعدد تقاضا باید برای دریافت آن ثبت نام کرده و در لیست انتظار قرار بگیرید. همچنین، این مدل پیشرفته دارای هزینه ماهیانه 20 دلار خواهد بود که امکانات بیشتری را نسبت به مدل رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

دسترسی به API

این مدل فوق العاده، امکانات دیگری را از طریق API خود در اختیار صاحبان کسب و کار قرار می دهد که به کمک آن، شما می توانید دستیارهای شخصی برای پلتفرم های متعدد ساخته و از آن بهره مند شوید. با عضویت در وبسایت OpenAI شما می توانید به ساخت ربات های پاسخگو بپردازید. از این ربات ها می توانید به عنوان پشتیبان فنی، رابط گفتگو یا هر چیز دیگری در وبسایت یا نرم افزارهای دلخواه خود استفاده کنید. وقتی کاربری به وبسایت یا نرم افزار شما متصل می شود، دیگر این ChatGPT است که با آنها وارد مکالمه و تعامل می شود و بر اساس داده های کسب و کار شما، به ارائه پاسخ های روشن و دقیق با کاربران می پردازد. به وضوح، این تکنولوژی می تواند در تسریع فرایند پشتیبانی مشتریان و کمک به رشد کسب و کار کمک کند.

سخن پایانی

همانطور که گفتیم، ChatGPT به عنوان یکی از پیشروان فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی، نقش مهمی را در تغییرات حال حاضر دنیای ما ایفا می کند. بهره مندی و حرکت با این تحولات خیره کننده می تواند زندگی را برای آیندگان بسیار راحت و دلنشین کند. اگر شما هم میخواهید از این فناوی خیره کننده بهره مند شوید، در اولین قدم به افتتاح حساب ChatGPT بپردازید. برای خرید شماره مجازی معتبر و افتتاح حساب ChatGPT با استفاده از شماره مجازی چت GPT همین حال از طریق وبسایت ورلدنامبر خرید خود را قطعی کنید.

شماره های مجازی ارائه شده توسط ورلدنامبر از معتبرترین اپراتورهای دنیا تهیه شده و با پشتیبانی بالا به شما تحویل داده می شوند. برای دریافت آخرین خدمات ChatGPT و تجربه دنیای نو، دست به کار شوید.

منبع : https://worldnumber.ir