Web Analytics Made Easy - Statcounter

انتشار بازی Forspoken، تا زمستان به تعویق افتاد

انتشار اولین بازی با پشتیبانی از مایکروسافت DirectStorage برای بار دوم به تأخیر افتاد

Forspoken، بازی اکشن در سبک نقش‌آفرینی از Square Enix که در ماه مارس برای معرفی فناوری DirectStorage مایکروسافت استفاده شد، در سال میلادی جاری عرضه نخواهد شد. این بازی برای دومین بار به تعویق افتاد و از تاریخ عرضه قبلی خود در اکتبر به ژانویه 2023 منتقل شد.

اکانت رسمی بازی در توییتر نوشت: «در نتیجه بحث‌های مداوم با شرکای کلیدی، ما تصمیمی استراتژیک گرفته‌ایم که تاریخ عرضه Forspoken را به ۲۴ ژانویه ۲۰۲۳ منتقل کنیم.» این اکانت اضافه کرد که در حالی که تمام عناصر بازی کامل شده‌اند، مرحله اصلاحات نهایی ادامه دارد.

این دومین باری است که انتشار Forspoken به تعویق افتاده است. تاریخ انتشار رسمی آن در ابتدا 24 می 2022 بود، بنابراین می‌توان انتظار داشت که تعویق برای بار سوم بعید باشد، اگرچه غیرممکن نیست.

چرا همه منتظر Forspoken هستند؟

اگر انتشار بازی Forspoken اهمیتی برای شما ندارد، بد نیست بدانید این خبر به این معنی است که بعید است امسال شاهد اجرای فناوری DirectStorage مایکروسافت در ویندوز 11 باشیم. مایکروسافت این قابلیت را در ماه مارس برای توسعه‌دهندگان بازی‌های ویندوزی منتشر کرد – این API در حال حاضر در کنسول‌های ایکس باکس سری اس / ایکس به کار گرفته شده است – و Forspoken قرار است اولین بازی رایانه‌ای باشد که از آن استفاده می‌کند.
DirectStorage به بازی‌ها اجازه می‌دهد چندین درخواست همزمان IO و با کارایی بیشتر داشته باشند، این تکنولوژی زمان بارگذاری Forspoken را از میانگین 10 ثانیه در هنگام استفاده از SATA SSD به تنها یک ثانیه در NVMe SSD کاهش می‌دهد که قادر به ارائه سرعت خواندن بیش از 5000 مگابایت در ثانیه است. اگرچه برخی این ارقام را رد کرده‌اند.

علاوه بر این، مایکروسافت قبلاً گفته بود که DirectStorage هنگام استفاده از آن در ویندوز 11 در کنار درایو NVMe، سربار پردازنده در بازی‌ها را تا 40 درصد کاهش می‌دهد. چرخه‌های اضافی CPU را می‌توان برای پردازش پس‌زمینه، بارهای کاری هوش مصنوعی یا سایر ویژگی‌های بازی مانند ‌بازی‌های اوپن ورلد با نقشه‌های غول‌پیکر استفاده کرد. متأسفانه با این خبر ما دیرتر متوجه خواهیم شد که آیا اجرای DirectStorage توسط Forspoken در سال آینده به این وعده‌ها عمل می‌کند یا خیر؟