Web Analytics Made Easy - Statcounter
استفاده صد درصدی مراکزداده‌ی دراپ باکس از انرژی تجدیدپذیر

استفاده صد درصدی مراکزداده‌ی دراپ باکس از انرژی تجدیدپذیر

شرکت میزبان فایل دراپ باکس می‌گوید که استفاده مرکز داده آن با 100 درصد انرژی تجدید پذیر مطابقت دارد. این شرکت که از ترکیبی از مراکز داده کولوکیشن و ذخیره سازی ابری استفاده می‌کند ، گفت که همچنین بهبود قابل توجهی در بهره وری انرژی برای کمک به کاهش ردپای کلی خود دارد. از سال 2013 ، این شرکت از رویکرد تمام AWS به استراتژی ترکیبی جامع تری که آن را “جیب جادویی” می‌نامد ، تغییر کرده است.

این شرکت ادعا می‌کند که ردپای کربن مرکز داده خود را در یک سال و نیم گذشته 15 درصد کاهش داده است. این امر تا حدی با خاموش کردن میزبانهای منسوخ و استفاده از سیستم جدید خودکار “Pirlo” به جای منتظر ماندن تا زمانی که یک مهندس بتواند آن را به صورت دستی خاموش کند ، به دست آمد. به گفته این شرکت ، در طول عمر هر سرور ، حدود پنج درصد در مصرف برق صرفه جویی شده است.

دراپ باکس در حال تغییر نحوه برخورد با سرورهای تخصیص نیافته است ، با رویکرد جدید استندبای هارددیسک انتظار می‌رود که تقریباً 50 درصد در میزبان ذخیره سازی و 25 درصد در هاست HDFS صرفه جویی کند.

این شرکت اعلام کرد که از سال 2020 با 17 درصد مصرف پایین تراز متوسط مصرف توان صنعت برق کار می‌کند. همچنین تا سال 2030 ، این شرکت متعهد شده است که به کربن خنثی برسد و از سازمان هایی که برای اقدامات اقلیمی کار می‌کنند حمایت کند.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما
رامتین نورمحمد