Web Analytics Made Easy - Statcounter

کروشیال، اس‌اس‌دی PCIe Gen5 با سرعت 12.4 گیگ بر ثانیه تولید می‌کند

اس اس دی nvme کروشیال pcie gen5

به نظر می‌رسد پذیرش فناوری PCIe 5.0 بسیار کندتر از آن چیزی است که بسیاری از علاقه‌مندان انتظار داشتند. شرکت‌های ذخیره‌سازی قول داده‌اند که سرعت انتقال را در مقایسه با ذخیره‌سازی Gen4 دوبرابر کنند، اما تاکنون ماه‌ها طول کشیده تا شاهد عرضه چنین SSD‌هایی باشیم. در واقع، حتی با گذشت 16 ماه از معرفی اولین پلتفرم دسکتاپ با درگاه PCIe Gen5، در دسترس بودن حافظه ذخیره سازی Gen5 هنوز بسیار محدود است.

با نبود کارت گرافیک PCIe Gen5 (به استثنای سری MTT چینی)، تنها چیزی که مصرف‌کنندگان اکنون می‌توانند منتظر آن باشند حافظه‌های ذخیره‌سازی است. ما چندین محصول را که در چند ماه گذشته به بازار عرضه شده‌اند معرفی کردیم که نشانه این است که انقلاب Gen5 تازه شروع شده است.

کروشیال هم به رقابت SSD Gen5 می‌پیوندد

یک برند دیگر به زودی به رقابت برای بالاترین سرعت انتقال می‌پیوندد. همانند سایر درایوهای SSD Gen5، کروشیال T700 مبتنی بر کنترلر Phison E26 است و با هیت سینک عرضه می‌شود. حداقل در این مورد این خنک‌کننده بسیار کوچکتر است و هیچ فن پر سر و صدایی نصب نشده است. بنابراین اگر این حافظه به سرعت‌های اعلام شده بدون داشتن خنک‌کننده فعال برسد، یک پیروزی بزرگ است.

سرعت این حافظه به 12422 مگابایت بر ثانیه سرعت خواندن متوالی و 11858 مگابایت بر ثانیه در تست نوشتن توسط نرم افزار CrystalDiskMark رسید.

مشخص نیست که از کدام پلتفرم برای آزمایش فضای ذخیره‌سازی استفاده شده است، اما احتمالاً مادربردهای سری اینتل 600، 700 یا AMD 600 باشد. سری AMD پشتیبانی کامل این حافظه‌ها را بدون قربانی کردن سرعت اسلات اصلی PCIe Gen5 برای GPU ارائه می‌کند، که متاسفانه در مورد اینتل اینطور نیست.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما