Web Analytics Made Easy - Statcounter

انتخاب صحیح زمان برای خرید ارز دیجیتال چگونه بررسی می‌ شود؟

بازار ارزهای دیجیتال تا حدود زیادی غیرقابل پیش‌بینی است و فرصت خرید ارز دیجیتال و یا فروش آن به صورت قطعی تعیین نمی‌شود. با این حال، با استفاده از تحلیل‌ها و روش‌های مختلف، می‌توان یک پیش‌بینی نسبی از عملکرد بازارهای ارز دیجیتال داشت. اگر پیش‌بینی شما درست باشد و در زمان مناسب سرمایه‌گذاری کنید، ممکن است خرید ارزهای دیجیتال برای شما سود قابل‌توجهی حاصل کند. ویژگی‌های منحصربه‌فرد ارزهای دیجیتال، پیش‌بینی آن‌ها را دشوارتر می‌کند. بازارهای ارز دیجیتال در طول 24 ساعت و 7 روز هفته فعال هستند و هیچ تعطیلی رسمی ندارند؛ به همین دلیل، در این مقاله تعدادی راهکار برای شناسایی بهترین زمان برای خرید ارز از صرافی ارز دیجیتال را بررسی می‌کنیم.

پیش‌بینی بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال، برخلاف بعضی از بازارهای دیگر مانند فارکس، دارای بازاری همیشگی هستند و پیش‌بینی آن‌ها به طور مطلق ممکن نیست. نوسانات شدید در این ارزها باعث نگرانی برخی افراد درباره از دست دادن سرمایه می‌شود. این درحالی است که با خرید ارز دیجیتال از صرافی ارز دیجیتال در بهترین زمان، می‌توان سودهای بسیار زیادی کسب کرد.

خرید ارز دیجیتال

شاید نتوان پیش‌بینی کرد که آیا قیمت ارز مورد نظر کاهش خواهد یافت یا خیر. عدم قطعیت کامل در پیش‌بینی و تعیین بهترین زمان برای خرید ارزهای دیجیتال، امری منطقی است. بهترین راهکار در این موقعیت، استفاده از ترفندها و تکنیک‌هایی است که به شما در تصمیم‌گیری کمک می‌کنند. به عنوان مثال، زمانی که قیمت بیت کوین به نصف قیمت اصلی خود رسید، افرادی که در ماه‌های قبلی بیت کوین را به اشتباه خریداری کرده بودند، ضرر زیادی را تحمل کردند. از سوی دیگر، افرادی هم در چند ماه پیش در حال خرید بیت کوین بودند؛ زیرا قیمت آن به کم‌ترین سطح خود رسیده بود. این بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال برای افرادی بود که در این حوزه فعال هستند.

تشخیص بهترین زمان خرید ارز دیجیتال بر اساس قیمت دلار

روش متوسط ارز دلاری یا DVA به عنوان یکی از روش‌های موثر برای پیش‌بینی بازار و کسب سود در بازارهای مالی مختلف مانند بورس و ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. این روش دارای مزایای متعددی است و در صورتی که پیش‌بینی در مورد بهترین زمان خرید ارز اشتباه بود، به منظور کاهش ضرر از آن استفاده می‌شود.

با استفاده از روش DVA، تأثیر نوسانات روی سرمایه و خریدهای شما کاهش می‌یابد؛ به این صورت که به‌جای خرید با استفاده از تمام سرمایه، فرایند خرید را به بازه‌های مشخصی تقسیم و درزمان‌های بهینه، ارز مورد نظر را خریداری می‌کنید. به عنوان مثال، به‌جای خرید یک ارز با ده هزار دلار در یک بار، خرید را به بازه‌های هفتگی با ارزش صد دلار تقسیم می‌کنید. این روش می‌تواند شما را در برابر نوسانات حفظ کند.

صرافی ارز دیجیتال

بررسی اخبار برای خرید ارز دیجیتال

درست است که بهترین زمان خرید ارز یا سهم، معمولا در کم‌ترین قیمت آن است؛ اما در بعضی از موارد، برخی اتفاقات و اخبارهای مهم موجب می‌شوند که پیش‌بینی‌های شما عملی نشود. برای کسب سود بیشتر، لازم است که اخبار مربوط به ارز مدنظرتان را هم دنبال کنید. اگر خبر یا رویدادی مثبت درباره ارز دیجیتال منتشر شود، ممکن است فرصت خوبی برای خرید بهترین زمان خرید باشد. با آگاهی به‌موقع این اخبار، می‌توانید با خرید بیشتر از ارز دیجیتال مورد نظرتان، سود بیشتری کسب کنید. پیش‌بینی بهترین زمان خرید ارزهای دیجیتال با بررسی اخبار و رویدادهای مرتبط ارتباط تنگاتنگی دارد. بهترین مثال برای این مورد توئیت‌هایی است که ایلان ماسک در مورد ارز دوج منتشر می‌کرد و موجب رشد بسیار زیاد این میم‌کوین شد.

لیست شدن در صرافی ارز دیجیتال، بهترین خبر برای خرید

یکی از سیگنال‌های بسیار مهم برای بهترین زمان خرید ارز، لیست شدن آن در صرافی‌های بزرگ و قابل اعتماد است. به عنوان مثال، اگر یک ارز جدید در یک صرافی ارز دیجیتال بزرگ مانند Binance لیست شود، احتمالا بازدهی قابل‌توجهی خواهد داشت. در نهایت، برای انتخاب بهترین زمان برای خرید و فروش ارز دیجیتال، تحلیل موثر و استفاده از روش‌های تحلیلی، مانند تحلیل فنی و اساسی نیز می‌تواند ضروری باشد. شما می‌توانید برای بررسی قیمت‌ها،  لیست قیمت ارز دیجیتال والکس را مشاهده کنید.

استراتژی‌های ورود به بازار

بازار ارز دیجیتال بسیار پویا و پرنوسان است، استراتژی‌های ورود به بازار و خرید نیز بسته به شرایط و استراتژی شخصی شما می‌تواند متفاوت باشد؛ اما در زیر، تعدادی از استراتژی‌های رایج برای ورود به بازار و خرید رمزارز را بررسی می‌کنیم:

استراتژی خرید در زمان کاهش قیمت (Buy the Dip)

در این استراتژی سعی می‌کنید در زمان کاهش قیمت یک ارز دیجیتال، زمان خرید از صرافی ارز دیجیتال را انتخاب کنید. ایده اصلی این استراتژی این است که وقتی قیمت یک ارز به طور موقت کاهش می‌یابد، شما با خرید در این زمان و همراه با بازگشت قیمت به مسیر رشد، سود بیشتری کسب کنید.

استراتژی میان‌مدت یا بلندمدت (Hold Strategy)

در این استراتژی، شما روی ارز دیجیتالی که معتقدید در آینده دارای رشد قابل‌توجهی خواهد بود، سرمایه‌گذاری می‌کنید و آن را به مدت طولانی نگه می‌دارید.

استراتژی متوسط هزینه دلاری (Dollar-Cost Averaging)

در این استراتژی با خرید به صورت منظم و در بازه‌های زمانی مشخص، میانگین قیمت خرید خود را تنظیم می‌کنید. به عنوان مثال، می‌توانید هر ماه یک مقدار ثابت از یک ارز دیجیتال را خریداری کنید، بدون در نظر گرفتن قیمت فعلی.

استراتژی تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال شامل مطالعه الگوهای قیمتی، شاخص‌ها، نمودارهای فنی و سیگنال‌هایی است که بر اساس حرکت قیمت و حجم معاملات ایجاد می‌شوند. با استفاده از تحلیل تکنیکال، می‌توانید نقاط ورود و خروج ممکن را تعیین کرده و بر اساس آن‌ها تصمیم بگیرید.

استراتژی تحلیل بنیادی

در این تحلیل شما عوامل مربوط به اقتصاد، خبرها، رویدادها و اطلاعات شرکت‌ها را بررسی می‌کنید تا بفهمید کدام ارز دارای پتانسیل رشد است. با تحلیل بنیادی، می‌توانید ارزش واقعی ارزها را تعیین کنید و به طور استراتژیک در زمان مناسب وارد بازار شوید.

نتیجه‌گیری

بر اساس آنچه گفته شد و باتوجه به ماهیت بازار رمزارزها، قبل از هر استراتژی ورود به بازار، بهتر است مطالعه کافی را انجام داده و بازار را به خوبی بررسی کنید. همچنین توصیه می‌شود همواره میزان سرمایه‌گذاری خود را مدیریت کنید و برنامه‌ریزی مناسبی برای مدیریت ریسک و سوددهی خود داشته باشید. در نهایت نیز توصیه می‌شود که برای خرید و فروش ارز دیجیتال به یک صرافی ارز دیجیتال معتبر مراجعه کنید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما