Web Analytics Made Easy - Statcounter

جالب‌ترین محصولات نمایشگاه AWS re:Invent 2021

از ربات بوستون داینامیکس گرفته تا پهپاد مجهز به 5G کوالکام؛ برخی از جالب‌ترین‌های نمایشگاه re:Invent شرکت آمازون وب سرویس را مرور کرده‌ایم
از ربات بوستون داینامیکس گرفته تا پهپاد مجهز به 5G کوالکام؛ برخی از جالب‌ترین‌های نمایشگاه re:Invent شرکت آمازون وب سرویس را مرور کرده‌ایم

AWS re:Invent یک نمایشگاه آموزشی برای جامعه جهانی رایانش ابری است. این رویداد شامل معرفی محصولات کلیدی، فرصت های آموزشی و صدور گواهینامه ، میزگردهای فنی، تعامل با حامیان مالی و موارد دیگر است.

AWS re:Invent
نمایشگاه re:Invent دهمین سالگرد خود را جشن گرفت

نمایشگاه re:Invent امسال از 29 نوامبر تا 3 دسامبر در لاس وگاس برگزار شد. نمایشگاه امسال برخلاف سال گذشته که به دلیل همه‌گیری فقط به صورت آنلاین برگزار شد، هم حضوری و هم آنلاین بود. شرکت‌کنندگان حضوری 2021 re:Invent الزاماً باید واکسینه شده و از ماسک استفاده می‌کردند. در ادامه نگاهی داریم به محصولات و خدماتی که در نمایشگاه امسال قالب توجه و متمایز بودند.

Welcome to AWS re:Invent 2021

ربات اسپات شرکت بوستون داینامیکس

ربات اسپات شرکت بوستون داینامیکس که سال گذشته معرفی شد، در این نمایشگاه حضور داشت. این محصول که برنامه آن توسط شرکت آلمانی انرژی روبوتیکز (Energy Robotics) نوشته شده، در یکی از سالن‌های AWS re:Invent حرکت کرد و توجه حضار را به خود جلب کرد.

این ربات برای اتوماسیون بازرسی استفاده می‌شود. اسپات می‌تواند بازرسی حرارت، سمعی و بصری دستگاه‌ها را در تأسیسات چند طبقه انجام دهد، تجهیزات ایمنی کارگران را بازرسی کند، هنگام آسیب دیدگی کارگران، کارفرما را مطلع کند، مشکلات تجهیزات تشخیص دهد، سطح مایعات را در مخازن با عبور از فضاهای باریک بازرسی کند و نیروگاه های برق آبی را در بخش‌های خارج از دسترس انسان، بازرسی کند.

اسپات می تواند حدود 31 پوند تجهیزات مانند دوربین های حرارتی، تشخیص عمق و … را حمل کند. این ربات می تواند به صورت نیمه مستقل (با استفاده از تجهیزات دیگر) درها را باز کند و با بازوی خود اشیا را دستکاری کند.

اندازه آن در حدود 28 اینچ است و اندازه آن در حالت نشسته حدود 8 اینچ است. طبق گفته شرکت، میانگین زمان کارکرد باتری بدون حمل اشیا، 90 دقیقه است.

ربات اسپات (Spot) شرکت بوستون داینامیکس

Datadog

دیتاداگ (Datadog) پلتفرم خود را برای نظارت بر سرورها، ابرها و برنامه‌های کاربردی، از جمله ابزار تشخیص ناهنجاری مبتنی بر یادگیری ماشین، معرفی کرد.

Datadog

LeoLabs

پلتفرم LeoLabs  نظر شرکت‌کنندگانی که علاقه‌مند به نقشه‌برداری از مدار زمین هستند، را جلب کرد. این پلت فرم برای اپراتورهای ماهواره‌ای، تنظیم‌کننده‌ها، آژانس‌های فضایی و صنایع متکی به خدمات ماهواره‌ای در نظر گرفته شده است. به گفته این شرکت، این محصول «ردیابی خودکار زباله‌های فضایی و ماهواره‌ای در لحظه»، از طریق اینترنت به مشترکین پلتفرم ارائه می‌دهد.

به گفته این شرکت، شبکه راداری LeoLabs توانایی شناسایی و ردیابی اشیای با قطر ۲ سانتی متر به بالا را داراست.

LeoLabs

Dataiku

شرکت هوش مصنوعی و یادگیری ماشین Dataiku پلتفرم خود را به نمایش گذاشت که مدل‌هایی را برای کشف تقلب، پیش‌بینی نیاز به تعمیرات و بهینه‌سازی زنجیره تامین و موارد کاربردی دیگر ارائه می‌دهد.

به گفته این شرکت، یکی از موارد استفاده از این پلتفرم، جلوگیری از ریزش مشتری، تقسیم‌بندی مشتریان، تبلیغات هدفمندتر و تماس با مشتریان ناراضی در معرض خروج است. محصول این شرکت از تابستان در AWS Marketplace قرار گرفته است.

Dataiku

vFunction

در خلال Re:Invent این هفته، vFunction پلتفرم خود را برای توسعه دهندگان و معماران به نمایش گذاشت تا به طور خودکار برنامه های جاوا را به میکروسرویس های موجود برای استقرار در AWS و سایر زیرساخت های ابری تبدیل کنند.

هدف این پلتفرم کاهش ریسک مهاجرت از طریق اتوماسیون و تسریع در بازسازی برنامه‌های قدیمی است. این برنامه همچنین امکان ردیابی روند پروژه‌های نوسازی در یک برنامه کاربردی را ارائه می‌دهد.

این شرکت در این نمایشگاه از یک همگام‌سازی جدید با AWS Migration Hub  برای تسریع نوسازی و مهاجرت برنامه های جاوا به AWS پرده‌برداری کرد.

NetScout vStream

NetScout مجموعه محصولات امنیت سایبری خود را در re:Invent به نمایش گذاشت، از جمله پلتفرم امنیتی Omnis برای تحلیل تهدیدات امنیتی و پاسخ به آن‌ها و ابزار مجازی vStream برای محیط ابر ترکیبی.

vStream NetScout بر ترافیک سرویس در زیرساخت‌های مجازی و ابری با هدف کاهش میانگین زمان تعمیر (MTTR) نظارت می‌کند. به گفته این شرکت، vStream بررسی ترافیک و بارهای کاری را ارائه می‌دهد.

این شرکت در این نمایشگاه خبر همگام‌سازی Omnis با AWS Security Hub را اعلام کرد.

Xilinx Alveo

نمایندگانی از شرکت نیمه هادی زایلینکس در re:Invent حضور داشتند تا نمونه‌های AWS EC2 VT1 با شتاب‌دهنده‌های Alveo U30 Xilinx را معرفی کنند. این محصول برای اهداف رسانه‌ای استفاده می‌شود و می‌تواند سرعت کدگذاری ویدیوها را تا 16 برابر افزایش دهد.

Xilinx Alveo

Capella Space

Capella Space بستری را برای تصاویر ماهواره‌ای از زمین با رزولوشن بالا را فراهم می‌کند. به گفته سازنده، این پلتفرم می‌تواند به نظارت 24 ساعته بر آب و هوا و تصویربرداری دقیق با وضوح بالا کمک کند. Capella به کاربران در نظارت بر تأسیسات، شناسایی فعالیت‌های دریایی غیرقانونی و نقشه‌برداری از بلایای طبیعی کمک می‌کند.

پهپاد کوالکام Flight RB5

کوالکام Flight RB5 5G و پلتفرم پهپاد هوش مصنوعی خود را برای Re:Invent آورده است. به گفته این شرکت، این پلتفرم از محاسبات ناهمگن*، اتصال Wi-Fi 6 و پشتیبانی از هفت همزمان دوربین استفاده می کند.

 *محاسبات ناهمگن به سیستم‌هایی اطلاق می‌شود که از بیش از یک نوع پردازنده یا هسته استفاده می‌کنند.

هدف از ارائه این محصول تسریع توسعه پهپادهای تجاری و صنعتی است. به گفته کوالکام، 5G قابلیت پرواز فراتر از خط دید را می دهد. این پلتفرم همچنین دارای یک واحد پردازش امن (SPU) برای امنیت رمزنگاری است. محصول از پردازنده کوالکام QRB5165 استفاده می‌کند و کوالکام برای تأمین شبکه 5G محصول با وریزون (Verizon) همکاری کرده است.

Flight RB5 5G

Vistry، پلتفرم هوش مصنوعی رستوران

استارتاپ ویستری محصول هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خود را به نمایش گذاشت که به رستوران‌ها کمک می‌کند سرعت، عملکرد و کیفیت خدمات را اندازه‌گیری کنند.

Vistry

این پلتفرم برای پیگیری سفارش‌ها، بررسی مهمانان هنگام ورود به پارکینگ و پیش‌بینی زمان سفارش‌ها است. به به گفته سازنده محصول از سرورهای AWS Outpost و AWS Panorama Appliance برای تجزیه و تحلیل جریان‌های ویدئویی دوربین‌های مداربسته و پردازش تصاویر استفاده می‌کند. اینتل و انویدیا هم در ساخت Vistry شراکت دارند.

رامتین نورمحمد