Web Analytics Made Easy - Statcounter

Arm از تراشه مرکز داده جدید خود رونمایی کرد

تراشه

Arm شرکت انگلیسی فناوری تراشه، نسل بعدی فناوری تراشه مرکز داده خود را به نام Neoverse V2 راه اندازی کرد تا به کنترل رشد انفجاری داده‌های 5G و ابزارهای متصل به اینترنت کمک کند.

Arm در اصل مالکیت معنوی فناوری تراشه‌ها را فراهم می‌کند که شرکت‌های دیگری مانند کوالکام یا اپل پس از خرید آن، مجوز ساخت تراشه‌های پردازنده خود را خواهند داشت.

فناوری Arm اکنون در اکثر تلفن‌های همراه هوشمند به کار برده می‌شود، اما این شرکت اخیراً به شدت به حوزه پردازنده‌های مرکز داده ورود کرده است، جایی که شرکت‌های اینتل و AMD مدت‌هاست در آن تسلط دارند.

فناوری Arm راندمان مراکز داده را بهبود می‌بخشد

Arm گفت شرکت‌هایی مانند آمپر، آمازون، فوجیتسو و علی بابا در حال حاضر تراشه‌های پردازشی مبتنی بر فناوری Arm را برای مراکز داده خود توسعه داده‌اند. گفته می‌شود Neoverse V2 راندمان انرژی را افزایش می‌دهد، اگرچه سازنده این فناوری از ارائه اعداد دقیق خودداری کرد.

درموت اودریسکل (Dermot O’Driscoll)، معاون راهکارهای محصولات Arm، طی یک جلسه پرسش و پاسخ درباره محصول جدید گفت: «شریکان ما از این فناوری استفاده می‌کنند و راهکارهای بسیار کارآمدی برای مسائل فعلی به دست می‌آورند. ما انتظار داریم که نقاط قوت بسیاری در V2 ببینیم.»

آخرین تراشه انویدیا با فناوری Arm ساخته خواهد شد

Arm گفت که آخرین پردازنده مرکز داده شرکت انویدیا با نام Grace با استفاده از طراحی Neoverse V2 ساخته شده است.