Web Analytics Made Easy - Statcounter

اپل هشدار داد: گوشی خیس شده را با قرار دادن در ظرف برنج خشک نکنید!

دستورالعمل جدید اپل می‌گوید خشک کردن گوشی با ظرف برنج خام، پنبه، دستمال کاغذی یا سشوار می‌تواند مشکل را بدتر کند.

در اوایل سال جاری، اپل دستورالعمل‌های جدیدی را در مورد اقداماتی که باید هنگام ورود آب به آیفون انجام داد، منتشر کرد. متأسفانه هنگامی که تلفن‌ها یا هر وسیله الکترونیکی دیگری خیس می‌شود، یکی از اقدامات معمول مردم این است که آن‌ها را در ظرف برنج خام قرار می‌دهند. تصور عامه این است که دانه‌های خام برنج می‌توانند رطوبت را جذب کنند.

اما آخرین سند پشتیبانی اپل، کاربران آیفون را از انجام این کار منصرف می‌کند و می‌گوید که اگر مثلاً ذرات و دانه‌های کوچک برنج وارد پورت‌ها شوند، می‌توانند به گوشی آسیب جدی بزنند.

همچنین به گفته اپل، شما نباید سعی کنید آیفون خیس شده خود را با قرار دادن یک شیء خارجی مانند پنبه یا دستمال کاغذی در پورت خشک کنید و هرگز نباید از یک منبع حرارتی خارجی مانند سشوار استفاده کنید.

با گوشی آیفون خیس شده چه باید کرد؟

با این حال، دستورالعمل‌های به روز شده چند پیشنهاد در مورد کارهایی که کاربران می‌توانند با خیال راحت انجام دهند ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، اگر آیفون خود را به شارژر وصل کردید و هشدار “Liquid Detected” ظاهر شد، بلافاصله شارژر را از هر دو طرف (هم پریز برق و هم گوشی) جدا کنید.

پس از جدا شدن کابل، با احتیاط آیفون خود را جابجا کنید تا درگاه شارژ آن رو به زمین باشد و مایع اضافی از آن خارج شود. پس از اطمینان از خارج شدن مایع از گوشی، آن را حداقل 30 دقیقه در مکانی خشک که در آن جریان هوا وجود دارد، نگهداری کنید و سپس دوباره آن را شارژ کنید.

اگر هشدار تشخیص مایع برای بار دوم ظاهر شد، گوشی خود را از برق بکشید و اجازه دهید تا 24 ساعت کاملاً خشک شود. پس از گذشت این زمان، دوباره گوشی را شارژ کنید.

اگر تلفن هنوز شارژ نمی‌شود، کابل را از آداپتور و آداپتور را از پریز جدا کنید، سپس آن‌ها را دوباره وصل کنید.

و اگر مشکل رفع نشد، احتمالاً لازم باشد آیفون خود را به تعمیرگاه بیاورید یا در بدترین حالت، به فکر جایگزینی باشید.