Web Analytics Made Easy - Statcounter
ایکس باکس

بازی‌های ایکس باکس 360 دیگر به Xbox Gold اضافه نخواهند شد

اگر طرفدار بازی‌های نوستالژیک ایکس باکس 360 هستید، همین حالا باید به سراغ دانلود این عناوین بروید
اگر طرفدار بازی‌های نوستالژیک ایکس باکس 360 هستید، همین حالا باید به سراغ دانلود این عناوین بروید

مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی برای حذف بازی های ایکس باکس 360 از پیشنهادات Games with Gold از مهرماه است. غول دنیای فناوری، شروع به ارسال ایمیل به مشترکین ایکس باکس Live Gold کرده است تا به آن‌ها در مورد تغییر هشدار دهد و خاطرنشان کند که این شرکت به لحاظ فنی و مجوزهای قانونی به حداکثر توانایی ارائه بازی‌های ایکس باکس 360 رسیده است.

Games with Gold یک آپشن برای کاربران اشتراک‌های ایکس باکس Live Gold و ایکس باکس Game Pass Ultimate است. مایکروسافت هر ماه بازی‌های رایگان را انتخاب می‌کند و تمام عناوین ایکس باکس 360 در کنسول‌های ایکس باکس سری X/S و ایکس باکس وان قابل پخش هستند.

Games with Gold - گیمز ویث گلد

اما این شرکت تصریح کرد که «به دلیل محدودیت‌های مجوز، قانونی و فنی، توانایی ما برای آوردن بازی‌های جدید به لیست بازی‌های گذشته به اتمام رسیده است.» این توضیح می‌دهد که چرا مایکروسافت اکنون تصمیم به حذف عناوین ایکس باکس 360 ازGames with Gold گرفته است.

البته خبر خوب این است، اگر قبلاً بازی‌های ایکس باکس 360 را از طریق Games with Gold دانلود یا استفاده کرده‌اید، این تغییر بر آن عناوین تأثیری نخواهد داشت. این فقط به این معنی است که از اول اکتبر، مایکروسافت هیچ عنوان اضافی ایکس باکس 360 را به بازی‌های اشتراک Gold اضافه نخواهد کرد.

در حالی که ایکس باکس Game Pass به اشتراکی ضروری برای دارندگان ایکس باکس تبدیل شده است، ایکس باکس Live Gold هنوز هم بسیار محبوب است. مایکروسافت سال گذشته تلاش کرد هزینه اشتراک سالانه این سرویس را دو برابر کند، اما پس از واکنش شدید، این شرکت مسیر خود را تغییر داد و حتی شرط ایکس باکس Live Gold برای بازی‌های رایگان را حذف کرد.

اشتراک Live Gold همچنین تخفیف‌های ماهانه برای مایکروسافت استور ارائه می‌کند، اما اکثر ویژگی‌های اصلی اشتراک اکنون برای همه دارندگان ایکس باکس رایگان است. هر چند برای بازی‌های ایکس باکس 360 همچنان به اشتراک ایکس باکس Live Gold نیاز دارید.