Web Analytics Made Easy - Statcounter
ویندوز 11

ویندوز 11 در تاریخ 13 مهر عرضه خواهد شد

مایکروسافت راه اندازی ویندوز 11 را از 5 اکتبر آغاز می‌کند. اما برای یکی از بزرگترین ویژگی‌های آن، پشتیبانی از برنامه‌های اندروید فعلاً باید منتظر باشیم. به گفته آرون وودمن، مدیر کل بازاریابی ویندوز، مایکروسافت پیش نمایش برنامه‌های اندروید در ماه‌های آینده پشتیبانی می‌شوند و دسترسی فقط به Windows Insiders محدود می‌شود.

وودمن در یک پست وبلاگ رسمی گفت: «ما مشتاقانه منتظر ادامه سفر خود برای آوردن برنامه‌های اندروید به ویندوز و فروشگاه مایکروسافت از طریق همکاری ما با آمازون و اینتل هستیم.»، این کار با پیش نمایش Windows Insiders در ماه‌های آینده آغاز می‌شود.

نسخه جدید ویندوز پیش از این برای کاربرانی که بخشی از برنامه Windows Insider بودند در دسترس بود. در 5 اکتبر، همه رایانه‌های واجد شرایط به روزرسانی، آن را به صورت رایگان دریافت می‌کنند، در حالی که لپ تاپ‌های با ویندوز 11 از پیش نصب شده نیز در دسترس خواهند بود.

هنگامی که مایکروسافت ویندوز را پیش از این معرفی کرد، در مورد پشتیبانی از برنامه‌های اندروید صحبت‌های زیادی کرد. این شرکت با اجرای یک نمونه زنده از TikTok روی صحنه، سازگاری را به نمایش گذاشت. در حال حاضر، اجرای برنامه‌های اندروید در رایانه‌های شخصی ویندوز ممکن است جالب به نظر برسد، اما در واقعیت ممکن است چندان هیجان انگیز نباشد. دلیل آن ساده است. فقط به این دلیل که ویندوز 11 از برنامه‌های خاصی پشتیبانی می‌کند به این معنی نیست که شما به طیف وسیعی از برنامه‌های اندروید که توسط گوگل در Google Play میزبانی شده است دسترسی خواهید داشت. در حقیقت، گوگل هیچ ارتباطی با پشتیبانی اندروید ویندوز 11 ندارد.

برای ویندوز 11، مایکروسافت با آمازون همکاری کرده است. این به کاربران ویندوز 11 امکان می‌دهد از طریق فروشگاه برنامه آمازون به برنامه‌های اندروید دسترسی پیدا کنند. اگرچه این یک گام بزرگ برای مایکروسافت است که برای اولین بار از برنامه اندروید برای رایانه شخصی پشتیبانی کند، اما چیزی نیست که شما را کاملا قانع کند. استفاده از فروشگاه برنامه آمازون برای برنامه‌های اندروید در رایانه‌های شخصی ویندوز جدید به این معنی است که به کل طیف وسیعی از برنامه‌های محبوب اندروید دسترسی نخواهید داشت. بنابراین، این احتمال وجود دارد که برنامه‌ها و بازی‌های مورد علاقه اندروید شما در رایانه ویندوز 11 در دسترس نباشد. همچنین هنوز هیچ شفافیتی در مورد نوع برنامه‌ها و تعداد برنامه‌های موجود در فروشگاه برنامه جدید مایکروسافت برای ویندوز 11 وجود ندارد.