Web Analytics Made Easy - Statcounter
قابلیت تب ویندوز 11

فایل اکسپلورر ویندوز 11 از قابلیت «تب‌ها» پشتیبانی خواهد کرد

فایل اکسپلورر ویندوز 11 با آپدیتی در پاییز امسال، از قابلیت تب‌ها (tabs) مانند مرورگرهای وب پشتیبانی خواهد کرد
فایل اکسپلورر ویندوز 11 با آپدیتی در پاییز امسال، از قابلیت تب‌ها (tabs) مانند مرورگرهای وب پشتیبانی خواهد کرد

در اوایل سال جاری، مایکروسافت ویژگی‌های جدید بسیاری را به عنوان بخشی از به‌روزرسانی ۲۰۲۲ به ویندوز ۱۱ اعلام کرد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جدید معرفی شده قابلیت تب‌ها در فایل اکسپلورر است. فایل اکسپلورر جدید اکنون برای آزمایش در دسترس است، اما اکثر کاربران همچنان منتظر هستند تا آن را امتحان کنند.

قابلیت تب فایل اکسپلورر

قابلیت «tabs» یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های فایل اکسپلورر در سال‌های اخیر است. رابط فایل اکسپلورر از زمان انتشار ویندوز 8 تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است. با به‌روزرسانی بعدی ویندوز 11، مایکروسافت در حال اضافه کردن تب‌ها و نمای خانه جدید به فایل اکسپلورر است.

یکپارچگی تب‌ها به شما امکان می‌دهد به راحتی روی پوشه‌های مختلف کار کنید، نمای خانه جدید فایل اکسپلورر به شما امکان می‌دهد فایل‌های اخیراً استفاده شده خود، از جمله اسناد و تصاویر را از وان‌درایو مشاهده کنید.

مایکروسافت اکنون شروع به ارائه قابلیت به کاربران برنامه ویندوز اینسایدر (Dev Channel) کرده است، زیرا این شرکت در حال آماده‌سازی این ویژگی برای انتشار پاییز 2022 است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که ویندوز 11 نسخه 22H2 در آخرین هفته سپتامبر 2022 (هفته اول مهرماه) عرضه می‌شود و عرضه گسترده‌تری برای اکتبر تا نوامبر برنامه‌ریزی شده است. در حال حاضر، به نظر می‌رسد که فایل اکسپلورر با برگه‌ها در نسخه نهایی به‌روزرسانی ویژگی بعدی گنجانده نمی شود.

در واقع، پشتیبانی از تب‌ها در حال حاضر در ساخت RTM ویندوز 11 22H2 وجود ندارد. به نظر می‌رسد که مایکروسافت قصد دارد تا پس از انتشار نسخه 22H2 ویندوز 11 در ماه سپتامبر، ویژگی تب‌ها را در فایل اکسپلورر از طریق به‌روزرسانی‌های تجمعی آتی فعال کند.

این بدان معناست که پشتیبانی از قابلیت تب‌ها در فایل اکسپلورر در تاریخ دیگری، احتمالاً در ماه آبان یا آذر ارائه می‌شود.

تغییرات اخیر در فایل اکسپلورر

مایکروسافت اخیراً چندین اشکال فایل اکسپلورر و همچنین باگ‌های تسک‌بار را در آخرین پیش‌نمایش برطرف کرده است. به عنوان مثال، این شرکت مشکلی را برطرف کرد که در آن پوشه‌ها به طور ناگهانی در فایل اکسپلورر کپی می‌شدند.

یکی دیگر از اشکالات رفع شده است که کاربران نمی‌توانستند از سمت چپ نوار عنوان فایل اکسپلورر را جابه‌جا کنند. اشکالی رفع شده است که در آن انتخاب پوشه‌ها و استفاده از گزینه منوی زمینه برای باز کردن آن‌ها در یک برگه کار نمی‌کند. این اصلاحات در کنار قابلیت تب فایل اکسپلورر اکنون برای کاربرانی که در کانال Dev ثبت نام کرده‌اند، در دسترس هستند.