Web Analytics Made Easy - Statcounter
قطعی اینترنت و تلفن همراه

قطعی گسترده در اینترنت کشور و خطوط تلفن همراه

طبق مشاهدات و گزارش‌های متعدد کاربران، امروز اینترنت کشور مجددا دچار اختلال شده است. نت‌بلاکس هم در گزارشی قطعی اینترنت در ایران را تایید و اعلام کرد ۲۱ درصد از اینترنت ایران با اختلال روبرو است.

به گفته برخی از کاربران، اینترنت در برخی از مناطق کاملا قطع است و در برخی از مناطق سرعت اینترنت بسیار پایین است و بسیاری از سایت‌ها باز نمی‌شود.

شبکه تلفن همراه هم از دسترس خارج شد

در کنار قطع اینترنت، برخی از کابران هم اعلام کرده‌اند شبکه تلفن همراه از دسترس خارج شده و علی‌رغم نمایش آنتن، امکان برقراری تماس تلفنی وجود ندارد.

شرکت مخابرات دلیل اختلال در اینترنت را «آتش‌سوزی در یکی از حوضچه‌های ارتباطی منطقه ۸ مخابرات تهران» اعلام کرد و در اطلاعیه‌ای نوشت که ارتباط مخابراتی ثابت و سیار در مناطقی از شهر، مختل شده و کارشناسان در صدد رفع این اختلال هستند.

از ابتدای مرداد تا کنون این دومین و یا حتی سومین باری است که اینترنت سراسری دچار اختلال شده است. بار قبل سوم مرداد ماه بود که خبر رسید اینترنت دچار قطعی گسترده شده است. برخی از کاربران نگرانند که مبادا علت این قطعی‌های متعدد اینترنت، پیش‌زمینه‌ای برای اجرای طرح صیانت و یا همان اینترنت ملی باشد.

در قطعی قبلی اینترنت، وزارت ارتباطات اعلام کرد علت آن اختلال برق در شرکت ارتباطات زیرساخت در ساختمان LCT بوده است. اما این ادعا سریعاً از سوی شرکت توزیع برق رد شد و این شرکت در بیانیه خود اعلام کرد:«هیچگونه قطعی برقی در این شرکت اتفاق نیفتاده است. پس مشکل قطع اینترنت چیز دیگری است.» پس از آن مجددا اعلام شد که فرسودگی تجهیزات، علت اصلی قطع اینترنت بوده است.