Web Analytics Made Easy - Statcounter

قطعی گسترده اینترنت در چندین کشور آفریقایی

شبکه اینترنت آفریقا - africa internet

چندین کشور در شرق آفریقا از جمله کنیا، تانزانیا، اواگاندا و رواندا به خاطر آسیب دیدن کابل‌های زیر دریا در سواحل آفریقای جنوبی با قطعی اینترنت مواجه شدند.

بن رابرتز، مدیر فناوری و نوآوری شرکت لیکویید اینتلیجنت در آفریقای جنوبی می‌گوید: «اطلاعاتی که ما داریم تأیید می‌کند که یکی از کابل‌های زیردریایی در ۴۵ کیلومتری دوربان قطع شده است.»

رابرتز گفت که منطقه آفریقای شرقی تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته است؛ زیرا بسیاری از ارائه‌دهندگان بزرگ آن توسط مراکز داده آفریقای جنوبی، نزدیکترین نود شبکه به کنیا، تأمین می‌شوند. او گفت تا زمانی که مهندسان این مشکل را حل کنند، ترافیک اینترنت این کشورها با محدودیت روبه‌رو خواهد بود.

اینترنت قاره آفریقا

نت‌بلاکس (NetBlocks) شرکت تجزیه و تحلیل دسترسی اینترنت، نیز در شبکه اجتماعی ایکس این موضوع را تأیید کرد: «بررسی شبکه، اختلال در اتصال اینترنت در چندین کشور شرق آفریقا را نشان می‌دهد.»

پیش از این در ماه قبل هم آسیب به چهار کابل زیردریایی در سواحل غربی آفریقا باعث اختلال در اینترنت در سراسر این قاره شده بود. طبق داده‌های اعلام شده در آن زمان شرکت‌هایی از جمله کنتیک، سیستم کابلی غرب آفریقا، مین‌وان، آتلانتیک جنوبی 3 و کابل‌های دریایی ACE همگی تحت تأثیر قرار گرفتند و باعث قطعی و مشکلات اتصال برای اپراتورهای تلفن همراه و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی از جمله کلودفلر شد.