Web Analytics Made Easy - Statcounter

هوش مصنوعی جدید GPT-4o چه زمانی در دسترس کاربران خواهد بود؟

دستیار هوش مصنوعی جدید ChatGPT-4o دقیقاً چیست و چه زمانی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت؟
هوش مصنوعی GPT-4o

هوش مصنوعی GPT-4o چیست؟

روز دوشنبه OpenAI  هوش مصنوعی GPT-4o (جی پی تی 4 او) را معرفی کرد، یک دستیار هوش مصنوعی که می‌تواند ورودی‌های متنی، صوتی و تصویری را به طور همزمان پردازش کند و تعامل بسیار بیشتری با انسان‌ها داشته باشد.

ویدیوهای منتشر شده از این مدل هوش مصنوعی، ظرف مدت زمان کوتاهی از معرفی، توجه بسیاری از مردم جهان را به خود جلب کرده است و شباهت‌های آن به فیلم‌های هالیوودی تخیلی کاربران را انگشت به دهان گذاشته است!

GPT4o مخفف ChatGPT 4 omni است که omni نام مدل هوش مصنوعی است که در آن به کار گرفته شده است. میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری OpenAI گفت که GPT-4o اطلاعاتی در سطح GPT-4 را ارائه می‌کند اما قابلیت‌های آن را از طریق ورودی‌ها و رسانه‌های متعدد بهبود می‌بخشد و می‌تواند به تعامل انسان و ماشین کمک شایانی کند.

میرا موراتی - GPT-4o
میرا موراتی در حال معرفی GPT-4o

OpenAI ادعا می‌کند که GPT-4o نسبت به نسخه‌های قبلی تسلط بیشتری روی زبان‌های گوناگون دارد و عملکرد آن در حدود 50 زبان بهبود یافته است.

آیا هوش مصنوعی GPT-4o رایگان خواهد بود؟

طبق اعلام OpenAI، مدل GPT4o به صورت رایگان نیز در دسترس خواهد بود. با این حال برای تعداد پیام‌هایی که کاربران می‌توانند با GPT-4o ارسال کنند، محدودیت وجود دارد. در صورت رسیدن به این محدودیت، ChatGPT به‌طور خودکار به مدل GPT-3.5 تغییر می‌دهد تا کاربران بتوانند مکالمات خود را ادامه دهند

چه زمانی GPT-4o در اختیار کاربران قرار می‌گیرد؟

این شرکت هنوز مشخص نکرده است که کاربران چه زمانی می‌توانند آن را امتحان کنند. تنها چیزی که مدیرعامل شرکت، سم آلتمن گفته است این است که این قابلیت صوتی جدید در طی هفته‌های آینده برای کاربران نسخه پلاس فعال خواهد شد.

طبق گزارش‌ها GPT-4o ابتدا برای کاربران اشتراک پلاس و اشتراک تیم در دسترس خواهد بود و پس از آن برای کاربران انترپرایز در دسترس قرار خواهد گرفت.

کاربران به صورت رایگان نیز به این ابزار دسترسی خواهند داشت، اگرچه محدودیت‌هایی در دفعات استفاده از آن را خواهند داشت که جزئیات آن هنوز مشخص نیست. طبق گفته OpenAI، کاربران پلاس محدودیت پیامی تا 5 برابر بیشتر از کاربران رایگان خواهند داشت و کاربران تیم و انترپرایز محدودیت‌های بسیار کمتری خواهند داشت.»

اوپن ای آی - openAI

دسترسی کاربران رایگان به GPT-4o احتمالاً محدود باشد، اما OpenAI قول داده که آن‌ها در هفته‌های آینده می‌توانند به ویژگی‌های جدیدی دسترسی داشته باشند، از جمله برخی قابلیت‌های GPT-4 که قبلا مخصوص کاربران اشتراک‌های پولی بود.

به عنوان مثال ​​نسخه رایگان ChatGPT در آینده می‌تواند داده‌ها را تجزیه و تحلیل کند، نمودار ایجاد کرده و درباره عکس‌هایی که می‌گیرید اظهار نظر کند و همچنین گزینه‌ای برای آپلود فایل‌ها اضافه خواهد شود تا GPT-4o بتواند یک سند را خلاصه‌نویسی یا تجزیه و تحلیل کند.