Web Analytics Made Easy - Statcounter

چت‌بات هوش مصنوعی واتس‌اپ به زودی منتشر می‌شود

چت بات هوش مصنوعی واتساپ - whatsapp chatbot

هوش مصنوعی تقریباً در همه نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های مهم در تمام سیستم عامل‌ها تحول ایجاد کرده است. مایکروسافت ابزار قدرتمند کوپایلت را در ویندوز ارائه می‌کند، در حالی که گوگل با چت‌بات بارد و قابلیت‌های هوش مصنوعی در جستجو (سرچ‌لبز) توجه کاربران را جلب کرده است و اپل هم بی‌سروصدا قابلیت‌های هوش مصنوعی را به اکوسیستم خود اضافه می‌کند.

در عین حال، متا دیگر غول فناوری نیز می‌خواهد یک دستیار هوش مصنوعی را به پلتفرم‌های خود از جمله فیس‌بوک، مسنجر و واتس‌اپ بیاورد. چت‌بات جدید هوش مصنوعی قرار است در آینده نزدیک ابتدا در واتس‌اپ عرضه شود.

متا در تابستان اعلام کرد که قصد دارد یک چت‌بات هوش مصنوعی برای سرویس محبوب خود ارائه کند و اکنون هوش مصنوعی متا نیز به مرحله انتشار بسیار نزدیک شده است. به زودی می‌توانید در واتس‌اپ هر سؤالی از آن بپرسید یا ویژگی‌های خاص آن مانند ایجاد جلوه‌های بصری را برای عکس‌ها در اینستاگرام امتحان کنید. با این حال، تا امروز تنها چند آزمایش‌کننده محدود، اجازه دسترسی به این ابزارهای هوش مصنوعی را داشتند.

پس از چند ماه آزمایش بتا، به نظر می‌رسد متا کارهای انتشار این قابلیت را تکمیل کرده است، چرا که اخیرا رسانه WABetaInfo در بررسی نسخه‌های آزمایشی واتس‌اپ، یک دکمه جدید برای چت‌بات هوش مصنوعی مشاهده کرده است. این امر نشان‌دهنده عرضه گسترده‌تر این ابزار برای کاربران نسخه بتا است و به زودی، در صورت نبود مشکلات فنی جدی، متا دسترسی به کاربران نسخه پایدار را نیز ارائه خواهد داد.

میانبر جدید برای شروع چت با هوش مصنوعی به صورت یک دکمه رنگی در بخش Chats در واتس‌اپ نشان داده می‌شود. این میانبر جدید، که شبیه یک دایره رنگارنگ در یک زمینه خاکستری به نظر می‌رسد، دسترسی به هوش مصنوعی متا در واتس‌اپ را که قبلاً در قسمت مخاطبین بود، بسیار آسان‌‌تر می‌کند. همچنین موقعیت جدید این دکمه به محبوبیت این ویژگی جدید کمک می‌کند، زیرا محل قرارگیری آن برای کاربران غیرقابل چشم‌پوشی است.

WABetaInfo اشاره می‌کند که نسخه بتای 2.23.24.26 دارای این ویژگی است، اما برخی از آزمایش‌کنندگان ممکن است این ویژگی را حتی در نسخه قدیمی‌تر 2.23.24.23 ببینند. مورد اول هم در حال حاضر در گوگل پلی برای کاربران بتا در دسترس است.