Web Analytics Made Easy - Statcounter
چه عواملی سازندگان ابرمقیاس و ارائه دهندگان مراکزداده را به بازارهای ثانویه هدایت می‏کنند؟

عوامل هدایت سازندگان ابرمقیاس و ارائه دهندگان مراکزداده به بازارهای ثانویه

آخرین پروژه‏ های مراکزداده بزرگ در سراسر جهان، در مناطقی هستند که به طور معمول رده‌های پایین‌تری را در نمودارهای اندازه بازار به خود اختصاص داده ‏اند!

پس از موج سرمایه ‏گذاری پلتفرم‌‏های ابری ابرمقیاس (Hyperscale Cloud Platforms) جهت ساخت مراکزداده در بازارهای کوچک‌تر و در حال ظهور، سازندگان مراکز داده عمده‌فروش (Wholesale Data Center Builders) و سرویس‌دهندگان هم‏‌مکانی (Colocation Providers) نیز حضور خود در این مناطق را که کماکان شهرهای بزرگ و پرجمعیت هستند، توسعه داده ‏اند.

هم اکنون در حالی که افزایش تقاضا برای خدمات مراکزداده در طول این پاندمی به ظاهر بی ‏پایان، ادامه دارد، این مناطق به پهنه در حال گسترش صنعت زیرساخت‏ها و خدمات فناوری اطلاعات پیوسته و به توسعه این بازار در سراسر جهان می‏پردازند.

البته واقعیت این موضوع تار و پودهای بیشتری دارد. بر اساس نظر متخصصان این حوزه در توصیف بهتر این روند چنین به‎‏نظر می‏رسد که شهرهای خارج از فهرست سنتی بازار برتر(اولیه) مراکزداده، موفق به ترغیب سازندگان ابرمقیاس(Hyperscalers) برای ساخت این مراکز در مناطق خود شده‏ اند. آنها از کمیاب شدن و در دسترس نبودن منابع حیاتی در بازارهای برتر(اولیه) به ویژه در اروپا، به نفع خود استفاده نموده اند.

رامتین نورمحمد