Web Analytics Made Easy - Statcounter

برای تعمیرات موبایل چه وسایلی لازم است؟ لیست کامل برای شروع

برای تعمیرات موبایل چه وسایلی لازم است؟ لیست کامل برای شروع

تعمیرات موبایل یکی از شغل های هست که این روز های به خاطر مزیت هایی که دارد خیلی مورد استقبال قرار گرفته است؛ از بازار رو به گسترش بگیرید تا کسب درآمد مناسب در کنار نیاز به سرمایه گذاری کم برای شروع کار و… تمام این مزیت ها باعث شده است که شغل تعمیرات موبایل به یکی شغل های مورد توجه بازار قرار بگیرد. در این متن می خواهیم به ابزار مورد نیاز تعمیرات موبایل بپردازیم. میتوان گفت ابزار تعمیرات موبایل در اصل مهم ترین سرمایه مورد نیاز برای تعمیرات موبایل است.

 به این خاطر که اگر شما در یک آموزشگاه تعمیرات موبایل شیراز  تعمیرات موبایل را به صورت کاملاً حرفه ای و تخصصی یاد بگیرید، با داشتن وسایل مناسب تعمیرات موبایل مغازه های تعمیرات موبایل بسیار زیادی هستند که برای افزایش مشتری و کسب اعتبار مغازه خود به دنبال تعمیرکار موبایل هستند.

پس شما با یادگیری تخصصی و حرفه ای تعمیرات موبایل و تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه ای موبایل با داشتن وسایل و ابزار تعمیرات موبایل، هر مغازه تعمیرات موبایل که نیاز به تعمیرکار موبایل داشته باشد، میتواند با آن مغازه همکاری کنید و نیازی به سرمایه گذار زیاد برای تاسیس مغازه ندارید. همچنین در صورت تمایل می توانید مدتی کار کنید و با کسب درآمد مناسبی که از تعمیر گوشی ها در  مغازه تعمیرات موبایل کسب می کنید بعد از مدتی مغازه خود را داشته باشید.

معرفی ابزار تعمیرات موبایل

برای اینکه بخواهیم به سوال “برای تعمیرات موبایل چه وسایلی لازم است؟” پاسخ مناسب دهیم چند تا از مهم ترین وسایل و ابزار تعمیرات موبایل را معرفی می کنم. در تعمیرات موبایل ابزار و تجهیزات زیادی لازم است ولی موارد زیر مهم ترین ابزار تعمیرات موبایل هستند که بدون هر یک از این ابزار تعمیرات موبایل قطعاً در تعمیر گوشی دچار مشکل خواهید شد.

مولتی متر

• مولتی متر

مولتی متر از ابزار مهم و کاربردی در تعمیرات موبایل و هر برد الکترونیکی  است. این وسیله برای تست قطعات برد موبایل، تست مسیر برد، بررسی اتصالات، ولتاژگیری، تست دیود ولیو، تست جریان و … مورد استفاده قرار می گیرد. مولتی متر انواع مختلفی دارد ولی یکی از مارک های معروفی که توسط تعمیرکاران موبایل مورد استفاده قرار می گیرد مولتی متر مارک VICTOR  است. البته مدل های دیگری هم در بازار هستند مثل مارک معروف FLUKE که برای تست دیود ولیو کاربرد دارد ولی نسبت به مولتی متر VICTOR قیمت بالاتری دارند. کار با این ابزار را باید به خوبی یاد بگیرید. برای این کار علاوه بر شرکت در کلاس های آموزشگاه تعمیرات موبایل در شیراز و تهران و سایر شهرها باید خودتان نیز زیاد تمرین کنید.

• منبع تغذیه

در تعمیرات موبایل و برد های الکترونیکی، وسیله ای جهت تولید ولتاژ و شبیه سازی باتری و قسمت هایی که ولتاژ را تولید می کنند به منظور عیب یابی دقیق و صحیح لازم است. یکی از این تجهیزات منبع تغذیه است که به منظور تست جریان کشی گوشی های خاموش، تزریق ولتاژ، احیای باتری که دچار خواب الکتریکی شده است و… کاربرد دارد. منبع تغذیه با مارک های معروفی در بازار به فروش می رسند. که معروف ترین آنها SUNSHINE ،sugon و… می باشد.

• هویه و هیتر هوای گرم

به منظور تعویض قطعات معیوب، سیم کشی بر روی برد و… نیاز به تجهیزاتی داریم که با تولید گرما اتصالات که با قلع می باشد را آب کند. هویه، هیتر هوای گرم و سشوار صنعتی متداول ترین تجهیزات مورد نیاز برای این کار هستند که مارک های sugon ،quick ،GORDAK و… بهترین مارک های بازار به شمار می روند.

• لوپ و ذره بین تعمیرات موبایل

قطعات بر روی برد موبایل بسیار کوچک می باشد و با پیشرفت تکنولوژی اندازه قطعات در حال کاهش می باشد به همین دلیل برای کار با قطعات الکترونیکی نیاز به تجهیزاتی دارید که بتوانید با قطعات کوچک برد موبایل کار کنید. البته ذره بین تعمیرات موبایل دیگر کارایی چندانی ندارد، زیرا قطعات برد موبایل آنقدر کوچک است که دیگر استفاده از ذره بین تعمیرات موبایل کمتر شده و لوپ بهترین تجهیزات تعمیرات موبایل می باشد. معروف ترین مارک های لوپ YAXUN ،RF  ،RELIFE  و…. می باشد.

ست پیچ گوشتی

• ست پیچ گوشتی 

یکی دیگر از ابزار مهم در تعمیرات موبایل ست پیچ گوشتی است؛ که این ست باید تمام پیچ های گوشی های مختلف را پشتیبانی کند. در برندهای مختلف اندازه پیچ ها، نوع پیچ آنها و حتی بلندی و کوتاهی پیچ های آنها نیز متفاوت است به همین دلیل باید ست پیچ گوشتی تهیه کرد که تمام این پیچ ها را پشتیبانی کند. همچنین کیفیت پیچ گوشتی باید بالا باشد در غیر این صورت ممکن است باعث هرز شدن پیچ شود و باعث ایجاد دردسر بزرگ برای تعمیرکار موبایل و مشتری شود. البته پیدا کردن ست کامل پیچ گوشتی واقعا سخت و غیر ممکن است و باید چند ست مختلف و با کیفیت برای تعمیرات موبایل تهیه کرد.

• سپراتور

با کمک این وسیله می توان حرارت مساوی به قسمت های مختلف گوشی رساند و باعث می شود همه قسمت ها به صورت یکسان گرم شود. این وسیله برای باز کردن گوشی هایی که از صفحه نمایش باز می شوند و چسب بسیار قوی دارند مثل آیفون 13، سامسونگ S23  و… کاربرد دارد. همچنین سپراتور برای باز کردن گلس گوشی هایی که گلس آنها شکسته است نیز به کار می رود.

• ست ابزار تعویض گلس

بسیاری مواقع ممکن است بر اثر وارد شدن ضربه به گوشی مشتری به جای آسیب به کل صفحه نمایش گوشی، فقط گلس محافظ صفحه نمایش گوشی آسیب ببیند. البته منظور ما از گلس گوشی، گلسی نیست که مشتری بعد از خرید گوشی بر روی گوشی نصب می کند، بلکه محافظی است که خود شرکت سازنده برای محافظت از صفحه نمایش گوشی بر روی گوشی قرار می دهد؛ بر اثر وارد شدن ضربه به گوشی ممکن است به جای خراب شدن صفحه نمایش فقط این گلس آسیب ببیند که با تجهیزات مناسب می توان این گلس را تعویض کرد؛ این کار درآمد بسیار مناسبی دارد به حدی که خیلی تعمیرکاران موبایل فقط کار تعویض گلس را انجام می دهند.

برای تعمیرات موبایل چه وسایلی دیگری لازم است ؟

برای تعمیرات موبایل ابزار دیگری مثل سیم جامپر برای سیم کشی، خمیر قلع، روغن فلکس، اسیلوسکوپ، باکس های پروگرام هارد، پنس برای نگه داشتن قطعات، اسپاتول و ابزار باز و بست گوشی و … بسیاری ابزار دیگر مانند انواع میکروفن موبایل و … که در این متن به شما مهم ترین ابزار تعمیرات موبایل را معرفی کردیم.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.