Web Analytics Made Easy - Statcounter

چه استابلایزری برای کولر گازی مناسب است؟

کولر گازی از جمله گران ترین تجهیزات سرمایشی است که در اماکن مسکونی، تجاری و … مورد استفاده قرار می گیرد. نوسانات ولتاژ، عملکرد کولرهای گازی را تحت تاثیر قرار می دهد و این اصلا اتفاق خوبی نیست، زیرا می تواند منجر به بروز آسیب های جدی در این دستگاه ها شود. از آنجایی که نمی توان جلوی نوسانات برق را گرفت، بهترین راه جهت جلوگیری از ورود آسیب به انواع گولر گازی، استفاده از تثبیت کننده های برق یا همان استابلایزرهاست. اما سوالی که پیش می آید این است که چه استابلایزری برای کولر گازی مناسب است؟

ما در ادامه قصد داریم به معرفی بهترین استابلایزر برای کولر گازی بپردازیم. ما همراه باشید.

بهترین استابلایزر برای کولر گازی چیست؟

استابلایزر در نقش تثبیت کننده ولتاژ، زمانی که ولتاژ دچار نوسان می شود آن را جبران می کند تا دستگاه برقی متصل به آن دچار آسیب نشود. به بیان دقیق تر استابلایزر زمانی که ولتاژ، افت می کند، آن را تقویت و زمانی که بیش از حد افزایش می یابد، آن را تضعیف می کند.

انواع مختلفی استابلایزر با توان های مختلف در بازار وجود دارد که انتخاب بهترین نوع آن را باید با توجه به فاکتورهای مختلف از جمله نوع و تعداد دستگاهی که قصد دارید به استابلایزر وصل کنید، میسر می شود. یکی از فاکتورهایی که هنگام خرید استابلایزر برای کولر گازی باید به آن توجه داشته باشید میزان مصرف کولر گازی می باشد.

چه استابلایزری برای کولر گازی مناسب است؟

در جدول زیر استابلایزر مناسب برای کولر گازی با توجه به فاکتورهایی شامل جریان و توان مشخص شده است:

BTUجریان مصرفی (آمپر)توان مصرفی (ولت)توان استابلایزر (ولت آمپر)
90004800 1.5 KVA
12000512002 KVA
18000818003 KVA
240001023005 KVA
300001427005 KVA- 8 KVA
360002040008 KVA- 10 KVA

معرفی انواع استابلایزر مناسب برای کولر گازی

انواع استابلایزر می‌توانند کاربردهای متفاوتی داشته باشند. برخی از آن‌ها مناسب کاربردهای صنعتی است و برخی از آن را می‌توان جهت حفاظت از تجهیزات خانگی استفاده کرد. در ادامه برخی از انواع استابلایزر را به شما معرفی خواهیم کرد. اما باید بدانید که انواع بیشتری از استابلایزر هم موجود می‌باشد که ما در این مقاله به آن نپرداخته‌ایم. اما سایت رویین سیستم مقالات بسیار کاربردی و ارزشمندی در این زمینه منتشر کرده است که می‌توانید از اطلاعات داخل آن برای انتخاب مناسب‌ترین استابلایزر استفاده کنید.

بهترین استابلایزر برای کولر گازی چیست؟

استابلایزر سروو موتور

به عنوان یک نوع استابلایزری که برای کولر گازی مناسب است می توان استابلایزر سروو موتور را پیشنهاد داد.

در ساخت این دستگاه ها از تکنولوژی حلقوی استفاده شده است. تنظیم و تثبیت ولتاژ در آن ها با استفاده از جاروبک صورت می گیرد.

استابلایزرهای سروو موتور، عملکرد نسبتا خوبی دارند، اما به دلیل خوردگی و اصطکاک زیاد به صورت دوره ای نیاز به تعمیر پیدا می کنند. از دیگر ویژگی های استابلایزرهای سروو موتور می توان به صدای زیاد، وزن و قیمت بالای آن ها اشاره کرد.

استابلایزر رله ای (ترانس اتوماتیک)

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که نوسانات برق در آن بسیار زیاد است، پیشنهاد ما به شما خرید استابلایزر رله ای است.

تنظیم ولتاژ در این نوع از استابلایزرها به یکی از دو روش زیر صورت می گیرد:

از طریق ترانس افزاینده و کاهنده

از طریق به کار گیری خروجی ها

نکته: این نوع استابلایزرها برای کولر گازی، خیلی گزینه ایده آلی نیستند.

بیشتر بخوانید: مقایسه استابلایزر رله ای و استابلایزر سروو موتوری

بررسی استابلایزر مناسب برای کولر گازی

استابلایزر سوئیچینگ (استاتیک)

یکی از بهترین و مناسب ترین استابلایزرهای موجود در بازار برای کولر گازی، استابلایزرهای سوئیچینگ هستند. از جمله نقاط قوت این استابلایزرها می توان به قدرت پاسخگویی سریع آن ها به نوسانات ولتاژ اشاره کرد. به بیانی دیگر استابلایزرهای سوئیچینگ قادرند در حداقل زمان ممکن، نوسانات ولتاژ را برطرف کنند.

سیستم الکترونیکی به کار رفته در این استابلایزرها، آن ها را از رله و سروو موتور بی نیاز کرده است.

علاوه بر آن استهلاک این استابلایزرها در مقایسه با دیگر نمونه های موجود در بازار، بسیار کمتر می باشد و این خود مزیت بزرگی است.

نتیجه گیری بررسی استابلایزر مناسب برای کولر گازی!

ما در این مقاله سعی کردیم مهم ترین فاکتورهایی که هنگام خرید استابلایزر مناسب برای کولر گازی باید به آن ها توجه داشته باشید را بررسی کنیم تا با خرید بهترین نوع دستگاه های تثبیت کننده برای تجهیزات گرمایشی و سرمایشی از ورود آسیب های احتمالی هنگام نوسانات ولتاژ به آن ها جلوگیری کنید.

در آخر شما عزیزان می توانید سوالات و یا تجربیات خود در زمینه خرید استابلایزر برای کولر گازی را با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما