Web Analytics Made Easy - Statcounter

سئو داخلی (On-Page) چیست؟ معرفی اصول کاربردی در on page seo

سئو داخلی (On-Page) از جمله تکنیک هایی است که باعث افزایش رتبه سایت و جذب مخاطب در رابطه با خدمات و محصولات یک کسب و کار در فضای مجازی می‌شود. 

سئو داخلی (On-Page)

سئو داخلی (On-Page)، مجموعه اقداماتی است که جهت بالا بردن رتبه گوگل در سایت و بهینه سازی صفحات وب صورت می پذیرد. شاید برای بسیاری از دوستان این سوال پیش آید که منظور ما از بهینه سازی صفحات وب چیست. منظور از سئو داخلی این است که متخصص سئوکار، کلمات کلیدی را در محتوا به نحوی قرار دهد که باعث افزایش رتبه سایت از لحاظ تعداد بازدیدکنندگان شود. این اقدامات شامل قرارگیری اصولی کلمات کلیدی در عناوین، توضیحات متا و… می شود. نکته مهم این است که آیا این اقدامات واقعا تاثیرگذار هستند یا خیر. جهت روشن تر شدن موضوع نیاز است که در ادامه به یک سری توضیحات مهم اکتفا کنیم. پس در این مطلب از سایت نایس کدرز با ما همراه باشید.

سئو داخلی (On-Page)

سئو داخلی یا سئو آن پیج چیست؟

گوگل از یک سری دستورالعمل های خاص جهت افزایش رتبه سایت و تعداد بازدیدکنندگان برخوردار می باشد. با استفاده از تکنیک های سئو داخلی می توان جهت بهینه سازی محتوا و همچنین کدهای HTML وب سایت اقدام نمود. در واقع این تکنیک ها کمک می کنند تا سایت شما در موتورهای جستجو به خوبی دیده شود. این امر به طور غیر مستقیم باعث معرفی سایت کسب و کارتان به مخاطب و افزایش امتیاز وب سایت در نتایج جستجوی گوگل می شود. در این رابطه چند نکته مهم وجود دارند که باید مدنظر قرار گیرند. انتخاب محتوای مناسب سئو شده در رابطه با خدمات یا محصولات می تواند به شما جهت بهینه سازی سایت تان کمک زیادی نماید. آن چیزی که اکثر افراد در این رابطه نمی دانند، انتخاب کلمه کلیدی مناسب است. زیرا انتخاب کلمه کلیدی مناسب در رابطه با کسب و کار باعث ارتقا سئو داخلی سایت می شود. 

اهمیت استفاده از سئو داخلی در بهینه سازی صفحات وب سایت

یکی از مهمترین سوالاتی که مطرح می شود، این است که چرا باید از اصول سئو داخلی سایت در افزایش رتبه بازدید سایت پیروی نمود. اول از همه باید در رابطه با سازوکار موتور جستجو جهت بهینه سازی صفحات وب اطلاعات کسب نمود. انتخاب عنوان کلمه کلیدی و کیبورد مشابه با محصولات و خدمات می تواند به شما در افزایش بازدید از سایت تان بسیار کمک نماید. در واقع باید بدانید که مخاطب به دنبال چه نوع کلمه کلیدی می باشد که شما متناسب با نیاز او، در رابطه با آن محتوای مناسب تولید کنید.

اهمیت استفاده از سئو داخلی در بهینه سازی صفحات وب سایت

اصول سئو و رعایت آن در صفحات وب سایت، یک سری قواعدی دارد که باید در رابطه با آنها آگاهی کسب نمود. منظور ما این نیست که صفحات وب سایت خود را با کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان پر کنید و انتظار جذب بازدید زیاد داشته باشید. شما برای این کار بهتر است که نیاز مخاطب خود را شناسایی کنید. سپس جهت بهینه سازی صفحات وب سایت متناسب با این نیازها اقدام نمایید.

از جمله مهمترین اهدافی که باید در رابطه با سئو داخلی سایت در نظر بگیرید، عبارتند از:

 • بهترین تجربه برای مخاطب مورد نظر خود را در محتوای سایت رقم بزنید.
 • سرعت بارگذاری محتوا در سایت را افزایش دهید.
 • با استفاده از تکنیک ها و اصول سئو، نرخ کلیک سایت را جهت بازدید افزایش دهید.
 • نیاز کاربر را شناسایی و مطابق با اهداف او، محتوای مناسب را بر اساس اصول سئو تولید کنید.

آشنایی با انواع سئو آن پیج

شما تا وقتی که نتوانید محتوای داخلی سایت خود را بر اساس الگوریتم سئو گوگل تطبیق دهید، انتظار در رابطه با نتیجه بخش بودن سئو خارجی بحثی بیهوده می باشد. باید بدانید که همه چیز از بهینه سازی داخلی سایت شروع خواهد شد. برای این کار، نیاز است که به تکنیک های سئو آگاه باشید تا بتوانید مشکلات سایت خود را بعد از انجام طراحی وب سایت به راحتی شناسایی نمایید. سئو آن پیج دارای انواع مختلفی است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

آشنایی با انواع سئو آن پیج

سئو فنی

اگر سایت شما از لحاظ فنی یا ساختاری دچار مشکل باشد، باعث از دست دادن مخاطب مورد نظر خود خواهید شد. چنین کاربردی دیگر قصد استفاده از سایت یا خرید از آن را نخواهد داشت. هدف از انجام سئو تکنیکال، برطرف کردن اشتباهات برنامه نویسی سایت جهت تسهیل دسترسی کاربر به محتوای سایت می باشد. از جمله مهمترین اقداماتی که در سئو تکنیکال سایت باید انجام داد، عبارتند از:

 • بهینه سازی ساختار کلی سایت
 • افزایش سرعت و بارگذاری محتوا
 • واکنش گرا بودن صفحات سایت
 • استفاده از ساختار دیتا
 • و…

سئو محتوایی

بازاریابی برای محصول یا خدمات یک کسب و کار با استفاده از سئو محتوایی سایت امکان پذیر می باشد. سئو محتوایی از جمله مهمترین انواع سئو داخلی سایت است که نمی توان منکر اهمیت استفاده از آن شد. شما با ایجاد ارزش برای محتوای سایت خواهید توانست که برند کسب و کار خود را به مخاطبان مورد نظر معرفی کنید و باعث جذب آنها شوید. الگوریتم گوگل با اصول سئو محتوایی دچار تغییرات و تحولات زیادی شده است. از جمله مهمترین مزایای استفاده از اصول سئو محتوایی عبارتند از:

 • افزایش رتبه سایت در گوگل
 • افزایش ترافیک سایت
 • بالا رفتن اعتبار و ارزش سایت از دید مخاطب
 • ایجاد یک تجربه کاربری موفق

راهنمای کاربردی جهت تولید محتوای بهینه شده بر اساس اصول سئو

نکات مهمی در رابطه با آموزش اصول سئو داخلی سایت وجود دارند که باید در رابطه با آنها آگاه باشید. از جمله اصولی که باید در رابطه با بهینه سازی صفحات وب سایت خود انجام دهید، عبارتند از:

 1. قبل از تولید محتوا سایت خود کلیدواژه های قوی انتخاب نمایید.
 2. URL سایت خود را سازگار با موتور جستجو انتخاب نمایید.
 3. بهترین عنوان و کلید واژه هدف را برای محتوای کسب و کار خود مدنظر قرار دهید.
 4. محتوای توضیحات متا را بر اساس اصول سئو سایت به نحوی که مخاطب پسند باشد، نگارش کنید.
 5. بهترین عنوان را برای H1 انتخاب کنید.
 6. محتوای سایت را به طور منظم آپدیت نمایید.
 7. از تصاویر و ویدئوهای محتوایی استفاده کنید.
 8. از کلید واژه هایی استفاده کنید که از ارتباط معنایی خوبی با یکدیگر برخوردار باشند.
 9. از لینک های داخلی به خوبی در محتوا استفاده نمایید.

ما در این مطلب سعی نمودیم تا به طور جامع و خلاصه در رابطه با سئو داخلی و عوامل تاثیرگذار جهت افزایش رتبه سایت در گوگل صحبت نماییم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات تولید محتوا و مسائلی از این قبیل می توانید با کارشناسان نایس کدرز در ارتباط باشید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.