Web Analytics Made Easy - Statcounter

دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز یکی از انواع تصفیه آب های خانگی است که بسیار پر کاربرد است. این دستگاه از روش اسمز معکوس استفاده می کند و در آن فیلتر های اینفرارد تعبیه شده است. اما اینفرارد یا مادون قرمز چیست و کاربرد آن در این دستگاه چگونه است؟ در این مقاله این موضوعات را بررسی خواهیم کرد.

دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز چیست و چگونه کار می کند؟

عملکرد فیلتر اینفرارد

اشعه inferared  یا مادون قرمز، از پرتو های نور خورشید است که نامرئی می باشد. این پرتو نقش مهمی در زندگی میکرو ارگانیسم ها و رشد گیاهان و زندگی انسان دارد. امروزه برخی از دستگاه های تصفیه آب از این اشعه استفده می کنند و فیلتر inferared  جزو پر استفاده ترین فیلتر های تصفیه آب خانگی محسوب می شود.

این فیلتر از مواد بیو سرامیکی تشکیل شده است و با شکستن مولکول های آب و بالا بردن سطح انرژی آن، به سوخت و ساز بدن کمک می کند. در این فیلتر از هیچ نوع اشعه ای استفاده نمی شود و مواد بیو سرامیکی داخل آب این خاصیت مادون قرمز را ایجاد می کنند. این فیلتر مولکول های آب را می شکند و هیدروژن های گازی و مولکول های اکسیژن را به وجود می آورد. در نتیجه حجم اکسیژن آب بالا می رود و بهتر جذب بدن می شود. به همین دلیل نام دیگر این فیلتر اکسیژن ساز می باشد. فیلتر اینفرارد سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. هر چه قدر سوخت و ساز بدن بالاتر باشد، بدن چربی بیشتری را می سوزاند. هم چنین نا خالصی ها و سختی آب را نیز حذف می کند.

دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز، از بهترین انواع دستگاه تصفیه آب خانگی است که با نام های کپسول اکسیژن ساز و فیلتر اکسیژن ساز نیز شناخته می شود. فیلتر اینفرارد آن باید هر یک یا دو سال عوض شود تا در عملکرد آن اختلالی به وجود نیاید.  

عملکرد فیلتر اینفرارد

فواید دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز

گفتیم که فیلتر اینفرارد با شکستن مولکول های آب سطح اکسیژن آن را بالا می برد. دسگاه تصفیه آب اکسیژن ساز با استفاده از این فیلتر جذب آب را برای بدن آسان تر می کند. وجود اکسیژن در آب سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و در نتیجه جذب غذا راحت تر انجام می شود. هم چنین جذب اکسیژن پوست ا شفاف تر می کند. آب دارای اکسیژن سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و اکسیژن موجود در آن برای تقویت اعصاب نیز موثر است. انرژی زا ست و به سلامت پوست و مو کمک می کند و باعث منظم شدن ضربن قلب نیز می شود. این فیلتر هیچ ضرری برای انسان ندارد و استفاده ی آن برای تمای سنین توصیه می شود. هم چنین این فیلتر باعث کاهش سختی آب نیز می شود ، بنابراین برای مناطقی که سختی آب زیادی دارند بسیار موثر است. قیمت تصفیه آب اکسیژن ساز کمتر از سایر انواع دستگاه‌ های تصفیه آب و مخصوصا نوع فرابنفش آن می باشد.

دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز سافت واتر RO8_OX

قدیمی ترین و بهترین مارک دستگاه تصفیه آب در ایران سافت واتر می باشد که ساخت کشور تایوان و تحت لیسانس آمریکا است. دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز سافت واتر RO8_OX یک دستگاه اکسیژن ساز به روش اسمز معکوس می باشد. دارای 8 فیلتر است و آب را در 8 مرحله تصفیه می کند. و تا 99 درصد توانایی حذف آلودگی های آب را دارد. فیلترهای این دستگاه به ترتیب مراحل بدین شرح می باشند:


مرحله اول: فیلتر پروپیلن:

این فیلتر با دقت 5 میکرون، گل و لای و شن و ماسه و ذرات معلق آب را از بین می برد.

مرحله دوم: فیلتر کربن پودری

این فیلتر از جنس پوست نارگیل است و مواد شیمیایی آب مثل کلر و بو و طعم نا مطبوع آب را از بین می برد.

مرحله سوم: فیلتر کربن بلاک

این فیلتر با جنسی از پوست نارگیل عملکرد فیلتر های قبل را تکمیل می کند و مواد شیمیایی باقی مانده در آب را حذف می کند.

مرحله چهارم: فیلتر ممبران

فیلتر ممبران با غشای خود توانایی حذف املاح مضر آب را 0001/0 میکرون دارد و آلودگی های میکروبی، فلزات سنگین، نیترات، نیتریت و نا خالصی های آب را حذف می کند. هم چنین سختی آب را کاهش می دهد و آب شور را نیز به آب شیرین تبدیل می کند.

 مرحله پنجم فیلتر پست کربن

این فیلتر بو و طعم نا خوشایند آب را از بین می برد.

مرحله ششم: فیلتر مینرال

فیلتر مینرال مواد معدنی مفید بدن مثل پتاسیم و کلسیم و منیزیم و آهن  را به آب باز می گرداند.

مرحله هفتم: فیلتر قلیایی کننده آب

این فیلتر آب را از حالت اسیدی بودن خارج می کند و PH  آن را تنظیم می کند و بسیار برای بدن مفید می باشد. از فواید آن می توان به کاهش مشکلات گوارشی و قند و چربی بدن اشاره کرد.

مرحله هشتم: فیلتر اکسیژن ساز، انرژی زا و آنتی باکتریال

دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز سافت واتر RO8_OX یکی از جدید ترین دستگاه های تصفیه آب تایوانی از شرکت سافت واتر می باشد که بسیار در ایران پر فروش بوده است. تصفیه آب اکسیژن ساز سافت واتر دارای فیلتر ممبران 13 لایه ی آمریکایی می باشد و قادر است تا 0001/0 میکرون آلودگی های آب را از بین ببرد. هم چنین تا 99.99 درصد ویروس های موجود در آب را می کشد. نیترات و نیتریت آب را از بین برده و به کاهش سختی آب کمک می کند. این دستگاه دارای بوستر پمپ قوی 125 PSI  می باشد که بدون صدا و لرزش است. آب شیرین کن نیز هست و برای مناطق که آب شور دارد بسیار مناسب است. شیر تنظیم املاح دارد. مجهز به شیر میکس و شیر برداشت اهرمی است که در روی سینک آشپزخانه نصب می شود. خود دستگاه نیز در زیر سینک قرار می گیرد. قابلیت نصب به ساید را دارد و قابل جابجایی آسان است.  PH  آب را تنظیم می کند و مخزن آب آن 16 لیتری است و گیج فشار بزرگ روغن و ترانس داردو با برق 24 ولت کار می کند. هم چنین هوزینگ آن به صورت دابل اورینگ طراحی شده تا برای آب بندی مناسب باشند و کم ترین نشتی را داشته باشد. این دستگاه تمام استاندارد های جهانی از جمله FDA, CE, NSF, QA  را نیز دارا می باشد.
با خرید دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز سافت واتر تاثیر آن را در بدن خود مشاهده خواهید کرد و یک دستگاه تصفیه آب کامل و جامع و با کیفیت بالا خواهید داشت و می‌توانید خیال خود را از بابت وجود اکسیژن کافی در آب راحت کنید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما