Web Analytics Made Easy - Statcounter

برداشتن چربی شکم هنگام سزارین چیست؟

برداشتن چربی شکم

برداشتن چربی شکم ( تامی تاک یا ابدومینوپلاستی ) هنگام زایمان، یعنی داشتن دو عمل جراحی در یک زمان مشخص. در این روش، نوزاد از طریق جراحی سزارین به دنیا می‌آید؛ سپس پزشک جراح پلاستیک وارد عمل می‌شود تا بخشی از بافت شکم را بردارد و در برخی موارد عمل لیپوساکشن را نیز انجام می‌دهد.

در طول زایمان چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر متخصص زنان و زایمان فکر کند که جایگاه نوزاد صحیح نیست یا به هر دلیل دیگری، زایمان طبیعی به شما و نوزاد خوب نیست، به شما پیشنهاد می‌دهد که به جای آن، برای زایمان سزارینی (همچنین به عنوان زایمان کی‌سری نامیده می‌شود) بروید. در زایمان سزارینی، شکم شما بین ناف شکم و منطقه عمومی بریده می‌شود. این بریدگی افقی است و شایع‌ترین نوع برش برای زایمان سزارینی است. در صورت بروز اورژانس، ممکن است بریدگی عمودی انجام شود. این نوع برش دردناک‌تر است و برای بهبودی بیشتر زمان بیشتری نیاز دارد. برش افقی همچنین به عنوان برش بیکینی نامیده می‌شود. در صورت بریدگی عمودی، زایمان‌های آتی نیز ممکن است با انجام برش‌های عمودی انجام شود. پس از بیرون آوردن نوزاد، رحم با دوختن دوخت‌های جذب‌پذیر بافته خواهد شد و سپس برش روی پوست خواهد شد. مواد دوختی برای رحم توسط بدن هنگام بهبودی رحم تجزیه خواهد شد.

مزایای تامی تاک بعد از سزارین

تامی تاک‌ها و انواع عمل کوچک کردن شکم به خاطر تولید نتایج چشمگیر، یک روش محبوب برای مادران جدید و زنانی که به دنبال بازگرداندن اعتماد به نفس خود پس از زایمان هستند. تامی تاک‌ها می‌توانند با حل مشکلات مختلف در منطقه شکمی کمک کنند:

  • حذف جای زخم‌های سزارین، که ممکن است در بالای خط لباس شناور قرار داشته باشد و باعث ایجاد برآمدگی و یا در لباس قابل مشاهده باشد.
  • تعمیر عضلات شکمی که جدایی آن‌ها اثری شایع از بارداری است.
  • تنظیم عضلات شکمی که کشیدگی آن‌ها از بین رفته‌است.
  • حذف چربی‌های بارداری باقی‌مانده.
  • حذف پوستهای لاغر یا شل که به تنهایی تنظیم نمی‌شوند.
  • حذف خطوط کشیده شکم.
  • تنظیم شکل شکم و دور کمر برای رسیدن به ظاهری جذاب تر.

در صورتی که به دنبال برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی هستید، حتما باید با مقاله‌های تخصصی و معتبر در این زمینه آشنا شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مطالعه مقاله‌های کامل و کارآمد در این حوزه، به وبسایت دکتر ایزدپناه مراجعه کنید و از تجربه و دانش ارزشمند این متخصص پلاستیک و زیبایی بهره ببرید.

مشکلات ادغام عمل جراحی شکم و سزارین

نتایج ناامید کننده

هدف از جراحی شکم، به شما کمک برای به دست آوردن بهترین شکل شماست. برای رسیدن به این هدف، شما باید قبل از جراحی در شرایط فیزیکی خوبی باشید. پس از حمل و زایمان، پوست شکم شما و رحم شما بسیار کشیده شده‌اند که این باعث می‌شود که جراح نتواند به درستی تعیین کند چقدر نیاز به فشردگی پوست دارید. این ممکن است منجر به نتایج ناامید کننده پس از بهبودی شما شود.

بازسازی دشوار

بازسازی پس از جراحی شکم یا سزارین دشوار است. بازسازی هر دو جراحی به صورت همزمان در کنار مراقبت از نوزاد شما، مشکلات را پیش روی شما قرار می‌دهد. شما در حالت فیزیکی بسیار محدود خواهید بود که باعث دشواری‌هایی می‌شود.

مشکلات لجستیکی جراح

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که پیدا کردن یک جراح پلاستیکی که با شما موافقت کند تا جراحی شکم شما فوراً پس از سزارین انجام شود، ممکن است دشوار باشد. باید در نظر داشته باشید که هر چیزی می‌تواند در طول زایمان و تولد رخ دهد و شما ممکن است متوجه شوید که برنامه‌های شما به خوبی عمل نمی‌کند.

مشکلات و عوارض

برای هر دوی این عملیات خطراتی وجود دارد و ترکیب این دو عملیات می‌تواند باعث افزایش خطرات شود. زنانی که عمل سزارین دارند، با خطر بیشتری برای ابقای خون و جمع شدن مایعات روبرو هستند. همچنین، با انجام عملیات بر روی رحم و دیوار شکم، خطر عفونت بیشتر است. برای کاهش این مشکلات و عوارض مراقبت های بعد از جراحی شکم را جدی بگیرید.

چرا نباید جراحی های سزارین و شکم را با هم ترکیب کنید؟

در طول بارداری، پوست شکم به حداکثر کشیده می‌شود و این زمان مناسبی برای انجام جراحی برداشتن چربی شکم نیست. جراح نمی‌تواند میزان پوستی که باید حذف یا نگه دارد را تخمین بزند. این می‌تواند باعث ظاهر غیرقابل قبول شکم پس از بهبود کامل شود.

اگر شما برنامه ریزی برای زایمان دیگری دارید، نباید برای برداشتن چربی شکم اقدام کنید. باردار شدن پس از جراحی برداشتن چربی شکم نتایج جراحی را معکوس یا نامعتبر می کند.

مشکلات شیردهی و بهبودی. بهبودی از جراحی سزارین در حد خودش بسیار دردناک و طولانی است. افزودن بهبودی برداشتن چربی شکم به آن ایده بدی است. شما نمی‌توانید نوزاد خود را در آغوش بگیرید و اگر در حال مصرف آنتی بیوتیک هستید، ممکن است توصیه نشود که شیر مادر را به نوزاد خود بدهید.

ممکن است هر عمل جراحی ریسک های خود را داشته باشد و هنگامی که دو عمل جراحی داشته باشید، ریسک های ممکن دو برابر می شود. احتمال عفونت، زمان بهبودی طولانی تر، احتمال بروز لخته خون، به جایگاه گرفتن مایع در ناحیه شکم و… ، ممکن است تنها بتوانند زندگی شما را برای چند ماه سخت کنند.

بهترین زمان برای برداشتن چربی شکم بعد از عمل سزارین چه زمانی است ؟

اگر شما در نظر دارید پس از زایمان با سزارین، یک عمل برداشتن چربی شکم را انجام دهید، با یک جراح پلاستیک مجاز مشورت کنید. برای بهترین نتایج، شما باید به وزن اولیه خود بازگردیده و در وضعیت فیزیکی خوبی باشید.

اگر قصد دارید دوباره باردار شوید، باید برای برداشتن چربی شکم به طور قطعانه اقدام نکنید. بارداری پس از عمل برداشتن چربی شکم ممکن است باعث بازگشت و یا نیاکان کردن نتایج عمل شود.

در نظر داشته باشید که عمل برداشتن چربی شکم شامل بیهوشی و داروهایی است. این موارد در صورت شیردهی ممکن است مشکل ساز باشند. با پزشک خود درباره مواردی که باید استفاده کنید و مواردی که باید استفاده نکنید، صحبت کنید.

جهت اطلاعات بیشتر درباره علت سفت شدن شکم پس از عمل ابدومینوپلاستی و راه‌های پیشگیری، به مقالات دکتر ایزدپناه در وبسایت او مراجعه نمایید. با مطالعه این مقالات می‌توانید از عوارض این عمل جراحی پلاستیکی جلوگیری کنید و نتیجه مطلوبی از آن به دست آورید.

عمل جراحی برداشتن چربی شکم

انتخاب بهترین نوع تامی تاک برای شما

تامی تاک کوچک

تامی تاک کوچکترین فرم تامی تاک است و برای هدف گیری از شکم پایین کار می کند. این روش شامل یک برش تنها بالای ناحیه عمومی است و به دکتر این امکان را می دهد تا عضلات لاغر را تنگ کند و پوست اضافی را بردارد. ناف در این روش تحت تاثیر نیست و جابجا نمی شود. تامی تاک کوچک کمک می کند تا دیوار شکمی پایین صاف و صاف با یک نداشتن نداشته باشد – حدود نصف طول یک جراحی تامی تاک سنتی. به عنوان گزینه کمتر تهاجمی، بازیابی همچنین سریعتر و آسانتر از سایر روش های تامی تاک است.

تامی تاک سنتی یا کامل

عمل تام تاک کلاسیک یا تام تاک کامل به پوست بالا و پایین شکم کمک می‌کند و بهترین روش برای کاهش گردی و پوست اضافی بالای و پایینی دکمه شکم است. در طول این عمل، دکتر یک برش به شکل یو بالای منطقه عملیاتی و یک برش دیگر به اطراف ناف ایجاد می‌کند. عادت به برشی که در اکثر موارد توسط لباس‌های شنای است می‌شود اما از این برش برای پوشیدن ملحفه‌های بالایی یا دیگر لباس‌های کاور استفاده می‌شود.

عمل تام تاک کلاسیک یا تام تاک کامل کمک می‌کند تا شکم صاف و صاف شود و باعث بهبود و راحتی بیشتر در لباس‌ها، از جمله لباس‌های بدن نشان، می‌شود. این عمل همچنین برای کاهش کشیدگی پوست نیز مؤثر است.

تام تاک گسترده

تام تاک گسترده به شکم پایین و بالا و همچنین به دوطرف شکم کمک می‌کند. این می‌تواند بهترین روش برای افرادی با میزان قابل توجهی پوست آویزان پس از چندین بار بارداری باشد. تام تاک گسترده نسبت به سایر تام تاک ها برش بزرگتری دارد، اما باعث صاف شدن عضلات شکم و پوست بیضی‌شکل و آویزان شده در بخش بالای و پایینی شکم و همچنین در دوطرف شکم می‌شود.

عمل زیبایی با دکتر کامبیز ایزدپناه

نتیجه گیری

با توجه به مشکلاتی که با ترکیب عمل برداشتن چربی شکم و سزارین در زمان یکسان به وجود می‌آید، بهتر است از این عمل پس از بازگشت به وزن اولیه و وضعیت فیزیکی خوب انجام داده شود و در صورتی که قصد دارید دوباره باردار شوید، باید بهترین زمان برای انجام این عمل را با پزشکتان مشورت کنید. همچنین، باید به خاطر داشت که این عمل مستلزم بیهوشی و مصرف داروهایی است که در صورت شیردهی ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند. بهتر است با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.

جلب اعتماد شما عزیزان یکی از اهداف دکتر ایزدپناه است. شما می‌توانید با خیالی آسوده و با کم‌ترین عوارض عمل جراحی مدنظر خود را به ایشان بسپارید.  برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت دکتر ایزد پناه به نشانی www.drkambiz-izadpanah.com  مراجعه کنید. همچنین برای مشاهده نمونه کارهای دکتر پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه را دنبال نمایید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما