Web Analytics Made Easy - Statcounter

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا چیست؟

در صورتی که از ماشین لباسشویی اسنوا استفاده می کنید و دستگاه تان روشن نمی شود در این مقاله همراه ما باشید تا دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا را با یکدیگر بررسی کنیم.

در صورتی که با قطعات لباسشویی آشنایی کافی ندارید می توانید از تکنسین های متخصص و حرفه ای کمک بگیرید تا دستگاه تان در کوتاه ترین زمان ممکن در محل عیب یابی و تعمیر لباسشویی اسنوا را با گارانتی تعمیرات انجام دهند.

دلیل روشن نشدن لباسشویی اسنوا

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا چیست؟

دلایل متعددی وجود دارند که می توانند در روشن نشدن ماشین لباسشویی تاثیر گذار باشند، زمانی که برخی از قطعات و اجزای لباسشویی دچار ایراد و خرابی می شوند، عملکرد لباسشویی دچار اختلال شده و ممکن است دستگاه روشن نشود، در ادامه به معرفی این مشکلات خواهیم پرداخت.

عیب یابی ماشین لباسشویی اسنوا

عیب یابی یکی از مهم ترین مراحل در زمینه بررسی عملکرد ماشین لباسشویی است که ضروری است توسط تکنسین های متخصص انجام شود.

در صورتی که عیب یابی توسط تکنسین ها و تعمیرکاران بدون تخصص انجام شود، مشکلات لباسشویی برطرف نشده و احتمال بروز مشکلات جدی از جمله روشن نشدن دستگاه وجود دارد.

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا

عدم اتصال ماشین لباسشویی به برق از دلایل روشن نشدن لباسشویی اسنوا است.

از وصل بودن لباسشویی اسنوا به برق مطمئن شوید، پریز برق و فیوز ساختمان را بررسی کنید که برق داشته باشند.

همچنین از روشن شدن سوئیچ دستگاه اطمینان کسب کنید، در صورتی که لباسشویی تان روشن نمی شود، دستگاه را از برق جداکرده و برای دستیابی به برد ماشین لباسشویی اسنوا، پنل برد دستگاه را که در قسمت جلویی لباسشویی تعبیه شده است را به کمک پیچ گوشتی باز کنید، اگر فیوز سوخته باشد تغییر رنگ داده و سیاه می شود، در غیر این صورت دستگاه را مجددا به برق متصل کنید.

ایراد و خرابی قطعه سوئیچ درب از دیگر علل روشن نشدن لباسسشویی اسنوا است.

ایراد و خرابی قطعه سوئیچ درب از مهم ترین علل روشن نشدن لباسشویی است، شکستگی، دوفاز شدن و خارج شدن میکروسوئیچ از اصلی ترین دلایل روشن نشدن لباسشویی مطرح می شوند.

سوئیچ درب از قطعات اصلی ماشین لباسشویی است که باید بسته شده و قفل شود تا ایمنی  دستگاه حفظ شود، در صورتی که عملکرد سوئیچ دچار اختلال شود و لباسشویی به این دلیل روشن نشود ضروری است که سوئیچ درب تعویض شود.

از بسته شدن صحیح درب ماشین لباسشویی مطمئن شوید، چرا که در صورت باز ماندن درب دستگاه، لباسشویی کار نکرده و روشن نمی شود.

تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا

ایراد و خرابی تایمر از دیگر دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا است.

تایمر از قطعات مهم و اساسی در ماشین لباسشویی است که با روشن شدن دستگاه فعال می شود، برای بررسی سلامت تایمر ماشین لباسشویی از مولتی متر استفاده کنید، برای این کار ابتدا برق دستگاه را قطع کرده و سپس اجزای تایمر را بررسی و کنترل کنید.

توصیه می شود عیب یابی تایمر را به تکنسین های مجرب و آموزش دیده بسپارید، گاهی ممکن است که زبانه تایمر از بین برود یا خراب شده باشد که در این صورت باید تعویض شود.

ایراد و خرابی موتور لباسشویی از دیگر علل روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا است.

موتور ماشین لباسشویی در دو جهت می چرخد و در تمامی مدل های ماشین لباسشویی عملکرد یکسانی دارد، زمانی که عملکرد موتور دچار اختلال شود احتمال روشن نشدن دستگاه افزایش پیدا می کند، در صورتی موتور سر و صدای زیادی داشته باشد احتمال خرابی آن وجود دارد.

جهت عیب یابی و تست سلامت موتور بست های موتور را باز کرده و موتور را به برق متصل کنید، اگر موتور روشن شد ایراد و خرابی ندارد و روشن نشدن آن به دلایل دیگری از جمله ایراد و خرابی پمپ بستگی دارد.

پمپ لباسشویی را بررسی کنید، ایراد و خرابی پمپ لباسشویی، مشکل در صفحه دیسپلی و عدم کنترل دستگاه به صورت صحیح می تواند در روشن نشدن این دستگاه تاثیر گذار باشد.

ایراد و خرابی حسگر ماشین لباسشویی از دیگر دلایل روشن نشدن لباسشویی اسنوا است.

زمانی که لباسشویی اسنوا را روشن می کنید، آب از طریق شلنگ با فشار وارد مخزن شده و به سوئیچ آب منتقل می شود تا مخزن در حد مناسب پر شود، در این زمان موتور نیز فعال می شود.

اگر حسگر یا سنسور ماشین لباسشویی ارور بدهد باید از طریق کنترل اصلاح و رفع ارور شود، در صورتی که حسگر دچار ایراد و خرابی یا سوختگی شود ضروری است که توسط تکنسین ها تعویض شود.

تعمیرات لباسشویی

استفاده بیش از حد از لباسشویی و گرمای زیاد آن دلیل روشن نشدن لباسشویی است.

در صورتی که به صورت مداوم و پی در پی از لباسشویی استفاده کنید، دستگاه دچار گرما شده و این گرمای بیش از حد می تواند یکی از دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا شناخته شود.

برای رفع این مشکل اجازه دهید دستگاه به صورت کامل خنک شود و دوباره پس از چند ساعت آن را امتحان کنید.

ایراد و خرابی در فیوز ماشین لباسشویی از دیگر علل روشن نشدن آن مطرح می شود.

وقتی که به لباسشویی فشار زیادی وارد شود فیوز دستگاه دچار ایراد و خرابی می شود، اغلب نوسانات برق موجب سوختن فیوز لباسشویی اسنوا می شوند، برای تست فیوز می توانید از مولتی متر استفاده کنید، اگر فیوز لباسشویی خراب باشد چراغ ها و در نتیجه لباسشویی روشن نشده و ضروری است که فیوز تعویض شود.

ایراد و خرابی صفحه نمایش لباسشویی از دیگر علل روشن نشدن لباسشویی اسنوا است.

برخی از ماشین لباسشویی های جدید اسنوا دارای صفحه نمایش لمسی هستند، ایراد و خرابی در صفحه لمسی ماشین لباسشویی می تواند در روشن نشدن این دستگاه تاثیر گذار باشد، در صورتی که صفحه نمایش کار نمی کند باید آن را تعویض کنید.

گاهی ممکن است برق ورودی به صفحه نمایش ماشین لباسشویی دچار ایراد شده باشد که این مشکل باید بررسی و رفع شود.

تعمیر لباسشویی

عدم توازن لباس ها در ماشین لباسشویی دلیل دیگری برای روشن نشدن لباسشویی اسنوا است.

اگر وزن لباس هایی که درون ماشین لباسشویی اسنوا می ریزید متعادل نباشد احتمال دارد لباسشویی روشن نشود، در این زمان سوئیچ عدم تعادل فعال شده و اجازه روشن شدن دستگاه صادر نمی شود، از این جهت توصیه می شود که لباس ها را به صورت متعادل داخل دستگاه بریزید.

نتیجه گیری روشن نشدن لباسشویی اسنوا

ماشین لباسشویی اسنوا از پرکاربرد ترین انواع لباسشویی های ایرانی است که ممکن است به دلایل مختلفی دچار ایراد و خرابی شود، روشن نشدن لباسشویی اسنوا از مشکلات رایج این دستگاه محسوب می شود، در این مقاله دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا را بررسی کرده و راهکارهایی برای حل این مشکل ارائه شد.

توصیه می شود در صورت عدم تخصص در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی رفع مشکلات و تعمیر این دستگاه را به تکنسین های متخصص و مجرب بسپارید تا دستگاه تان در کوتاه ترین زمان عیب یابی و تعمیر شده و دچار مشکلات دیگری نشود.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما