Web Analytics Made Easy - Statcounter

مزايا و معايب تبليغات پيامکی چيست؟

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری امروزه افراد زیادی از تلفن همراه برای انجام برخی از کارهای زندگی استفاده می کنند و تلفن همره به عنوان ابزار مهم قابل دسترس در طول روز برای عموم افراد است و همین موجب شده کسب و کارهای بسیاری برای توسعه و رشد و افزایش درامد از روش های دیجیتالی استفاده کنند.

یکی از راه های دیجیتالی برای بازاریابی موثر ارسال پیامک تبلیغاتی می باشد که موجب ارتباط و تعامل مستقیم بین صاحب کسب و کار و مشتری می گردد تا به معرفی محصولات و خدمات خود بپردازد.

روش تبلیغات پیامکی روشی مقرون به صرفه با سرعت بالاست که ارتباط با مشتری را بهبود می بخشد. اطلاع از مزایای ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده از این روش را برای شما روشن خواهد کرد. با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر مزایای تبلیغات پیامکی بپردازیم.

تبلیغات پیامکی چیست؟

شاید در سال های اخیر اینترنت و شبکه های اجتماعی بستر مناسبی برای ایجاد کسب و کارهای اینترنتی و تبلیغات بوده باشد؛ اما روش تبلیغات پیامکی روشی ست که قابل استفاده در همه کسب و کارهاست؛ چرا که اکثر افراد جامعه مجهز به گوشی های همراه هستند که با داشتن یک سیم کارت اپراتور امکان دریافت پیامک تبلیغاتی را خواهند داشت.

کسب و کارها با ارسال پیام متنی به گروه انبوهی از افراد که با شناسایی جامعه هدف مشخص می شوند به معرفی محصولات و خدمات خود می پردازند و تبلیغات پیامکی در کسب و کار خود انجام می دهند. اما تبلیغات پیامکی چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایای تبلیغات پیامکی

تبلیغات پیامکی روش ساده ای نسبت به سایر روش های تبلیغاتی ست و مزایاهایی که دارد این روش را به روشی پرکاربرد برای کسب و کارها تبدیل کرده است. مزایای تبلیغات پیامکی را در زیر برای شما توضیح خواهیم داد.

نیازی به اتصال اینترنت نیست

تبلیغات کسب و کارها در بستر شبکه ای اجتماعی مستلزم این است تا فرد با اتصال به اینترنت آن را دریافت کند؛ اما ارسال پیامک تبلیغاتی در بستر اینترنت ارسال می شود و مشتری یا مخاطب نیازی به اتصال اینترنت برای دریافت پیامک تبلیغاتی و خواندن آن ندارد.

روشی ارزان و مقرون به صرفه

این رو ش تبلیغاتی برای کسب و کارها هزینه کمی دارد و کسب و کارها می توانند بدون خرج های اضافه گرافیکی و طراحی تنها با خرید پنل اس ام اس برای گروه انبوهی از افراد در کمترین زمان ممکن پیامک تبلیغاتی ارسال کنند.

دسترسی به مخاطب آسان است

امروزه همه افراد در جهان مجهز به گوشی همراه هستند که همین موجب می شود کسب و کارها به راحتی به میلیون ها نفر برای ارسال پیامک به راحتی دسترسی داشته باشند.

برندسازی

شاید با ارسال پیامک تبلیغاتی مخاطب یا مشتری را ترغیب به خرید نکنید؛ اما به معرفی محصول خدمات خود پرداختید و برند خود را به فرد معرفی کردید و این کار روند مثبتی در کسب و کار شما ایجاد خواهد کرد.

تبلیغ منحصر به فرد است

شما برای ارسال پیامک تبلیغاتی می توانید متن خلاقانه و جذاب را با محتوای خاص و متناسب با محصول و خدمات کسب و کار خود ارسال کنید و به معرفی تخصصی کسب و کار خود بپردازید و تاثیرگذاری بیشتری روی مشتری برای خرید و اقدام به عمل داشته باشید.

ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه

یکی از پلن های مثبتی که ارسال پیامک تبلیغاتی دارد این است که شما می توانید همزمان برای انبوهی از افراد پیامک ارسال کنید و با آنها در ارتباط باشید و برای این کار نیاز به هزینه زیاد نیست؛ بلکه باید کاربری خود را متناسب با تعداد پیامکی که ارسال می کنید شارژ کنید.

همچنین روش های بسیاری از جمله ارسال منطقه ای ، ارسال پیامک Bts ایرانسل ، ارسال LBS ، تبلیغات مشاغل و … از نقاط قوت تبلیغات پیامکی است.

معایب تبلیغات پیامکی

تبلیغات پیامکی از پنل پیامکی مخابراتی همانند سایر روش های تبلیغاتی علاوه بر مزایا، معایب هم دارد که با آگاهی از آن می توانید انتخاب بهتری را برای روش تبلیغات داشته باشد.

  1. فضای محدودی برای تبلیغات وجود دارد و پیام را فقط به صورت متنی می توانید ارسال کند و ارسال پیامک به صورت تصویری و ویدئویی برای آنها وجود ندارد و تاثیرگذاری کمتری نسبت به سایر روش های تبلیغاتی دارد.
  2. تعداد کاراکتر برای پیامک محدود است و حداکثر تا 160 کاراکتر باید پیام تبلیغاتی خود را خلاصه کنید برای همین پیام شما باید آنقدر جذاب و خوانا باشد تا مخاطب بعد دریافت پیام نسبت به خواندن آن ترغیب شود و اقدام به عمل کند.
  3. شما متن پیامک تبلیغاتی را تنها باید یک بار ارسال کنید و در دوره های مناسبتی مختلف قابل استفاده نیست؛ چرا که جذابیت خود را برای فرد از دست خواهد داد و فرد رغبتی برا خواندن و توجه به آن نمی کند.

کلام آخر

در این صفحه شما را با مزایا و معایب تبلیغات پیامکی آشنا کردیم تا با بررسی سایر روش های تبلیغاتی بهترین روش را برای ارسال پیامک تبلیغاتی به انبوه زیادی از مخاطبان و مشتریان خود استفاده کنید.

اگر شما هم قصد استفاده از تبلیغات پیامکی برای کسب و کار خود را دارید می توانید با خرید اولیه سامانه ارسال پیامک راستین اس ام اس به امکانات آن برای ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه به صورت هدفمند دسترسی داشته باشید و با ارسال پیامک هدفمند بازخورد بالایی دریافت کنید.