Web Analytics Made Easy - Statcounter

راه های کسب درآمد از وب سایت؟

یکی از بهترین روش های کسب درآمد در زمان هایی مثل دوران کرونا، کسب درآمد از طریق راه اندازی فروشگاه اینترنتی می باشد. روش های زیادی وجود دارد که بتوان با استفاده از وب سایت خود کسب درآمد کنیم.
راه های کسب درآمد از وب سایت

چرا طراحی سایت فروشگاهی؟!!! هنوز هم هستند افرادی که تصوری نسبت به کسب درآمد از طریق سایت ندارند زیرا این ایده برای بسیاری از افراد غیر واقعی به نظر می رسد. در صورتی که روش های زیادی برای کسب درآمد اینترنتی از طریق سایت وجود دارد اما روش انجام آن ها متفاوت است. یکی از بهترین راه های درآمد اینترنتی مخصوصا از طریق سایت دوران کرونا بود. زیرا در آن دوران افراد بدون اینکه از خانه خارج شوند برای خرید و تهیه اقلام خود تنها نیاز داشتند پشت لب تاپ بنشینند و یا با موبایل خود خرید لازم را انجام دهند که حتی امروزه هم این روند ادامه دارد. درآمدزایی از طریق وب به تخصص های فوق العاده ای احتیاج ندارد از طرفی یادگیری آن ها کار دشواری نیست بنابراین همه افراد می توانند از طریق وب سایت و طراحی سایت فروشگاهی به صورت آنلاین درآمدزایی کنند. این روش درآمدزایی می تواند به عنوان یک شغل جانبی برای شما باشد. از ویژگی های کسب درآمد از طریق سایت می توان به زمان بندی انعطاف پذیر و عدم وجود ترافیک اشاره کرد. از این رو می خواهیم در این مقاله از هیرکانا به بررسی راه های کسب درآمد از وب سایت بپردازیم.

راه های کسب درآمد از طریق وب سایت

کسب درآمد از وب سایت با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی یکی از صدها راه های کسب درآمد از طریق وب سایت می باشد شما با طراحی سایت فروشگاهی می توانید در این مسیر درآمدزایی قدم بگذارید. شرکت طراحی سایت و سئو هیرکانا با سابقه ی یک دهه فعالیت می تواند به کمک شما بیاید و با راهنمایی های آنها بهترین سایت را طراحی کنید و درآمد خوبی داشته باشید. جهت مشاوره رایگان در زمینه طراحی سایت و سئو سایت با کارشناسان ما در هیرکانا تماس بگیرید. در ادامه راه های کسب درآمد از طریق وب سایت را معرفی می کنیم:

راه های کسب درآمد از وب سایت

1- ایجاد وبلاگ

یکی از بخش های مهم هر وب سایت فروشگاهی داشتن وبلاگ است که مقالات مرتبط را برای کاربران در این بخش قرار می دهند و از طرفی تاثیر زیادی در سئو سایت خواهد داشت. از این رو اگر شما فردی هستید که به نوشتن علاقه مندید یکی از راه های کسب درآمد برای شما ایجاد وبلاگ در سایت است. برای این کار باید حوزه تخصصی خود را پیدا کرده و سپس شروع به تولید محتوا کنید. وبلاگ می تواند موضوعات مختلفی داشته باشد از جمله سفر، کتاب، غذا و … باشد. برخی از ساده ترین راه های کسب درآمد از این طریق می توان به وبلاگ نویسی تبلیغات، بازاریابی همکاری در فروش، حمایت از برندها و فروش محصولات و خدمات اشاره کرد. از طرفی برای اینکه وبلاگ شما سودآور باشد باید محتوای شما در زمان و موقعیت مناسب انتشار داشته باشد و این عمل به صورت مدوام و منظم انجام شود تا مخاطبان خود را به دست بیاورد و جایگاه خود را پیدا کند. بهره مندی از تکنیک های سئو سایت برای اینکه سایت شما در گوگل رتبه برتری داشته باشد تا ترافیک بیشتری از موتورهای جستجو گوگل بدست آورید. این راه هم مانند بقیه کسب و کارها نیاز به تدوین هدف و استراتژی دارد تا فعالیت های بازاریابی هدفمند شکل بگیرند.

2- ساخت فروشگاه آنلاین

از جمله اساسی ترین راه های کسب درآمد از طریق سایت، فروش آنلاین محصولات از جمله پوشاک است. با طراحی فروشگاه اینترنتی می توانید محصولات خود را به افراد مختلفی در سطح کشور به فروش برسانید. امروزه فروشگاه های حضوری و فیزیکی بسیاری در حال تبدیل شدن به فروشگاه های آنلاین هستند زیرا مزایای زیادی می توانند در این زمینه کسب کنند. سفارش طراحی سایت فروشگاه اینترنتی هزینه کمتری نسبت به فروشگاه های حضوری و فیزیکی دارد از این رو می توانید هزینه های عملیاتی را در فروش آنلاین بیشتر کنید به عنوان مثال شما با داشتن کسب و کار اینترنتی از طریق سایت فروشگاهی دیگر نیاز ندارید تا هزینه برای ایجاد شعبات دیگر در مکان های مختلف برای دسترسی مشتریان داشته باشید. برای این کار هم باید ابتدا حوزه خود را مشخص کنید زیرا از ضروری ترین اقدامات تصمیم گیری این بازه است. اگر حوزه فعالیت خود را انتخاب نکرده اید و یا درباره آن مطمئن نیستید به محصولات پرطرفدار بپردازید. این اقدام سبب محدود شدن محصولات می شود رشد کسب و کار اینترنتی شما سرعت بیشتری پیدا می کند. شرکت طراحی سایت هیرکانا متخصص در زمینه طراحی سایت فروشگاهی می باشد که نمونه کارهای زیادی در خصوص طراحی سایت فروش لباس دارد، شما می توانید برای راه اندازی و ساخت وب سایت فروشگاهی از مشاوره رایگان کارشناسان هیرکانا بهره ببرید.

مشاوره طراحی سایت و سئو سایت هیرکانا

3- فروش تبلیغات در سایت

از مرسوم ترین راه کسب درآمد از وب سایت، فروش فضای تبلیغات دیجیتالی می باشد. درآمدزایی این روش از طریق تبلیغات براساس کلیک ها و یا نمایش به کاربران تعیین مسیر می شود. از این رو هر چه مخاطبان بیشتری روی آن موارد کلیک کنند و یا نمایش این صفحه بیشتر باشد، درآمد آن هم بیشتر خواهد شد. از جمله موضوعات مهمی که تبلیغ کنندگان برای تبلیغ در وب سایت ها مد نظر دارند می توان موارد زیر را نام برد:

  •  محتوا
  •  موضوع سایت
  •  دستگاه مخاطبان
  •  ویژگی های جمعیت شناختی مخاطبان

از این رو افرادی که می خواهند به کسب درآمد از طریق تبلیغات برسند برای تولید محتوای با کیفیت و سئو داخلی، خارجی و همچنین تکنیکال ها زمان کافی را اختصاص دهند.

4- بازاریابی همکاری در فروش

Affiliate Marketing یکی دیگر از راه های کسب درآمد از طریق وب سایت هاست. شما با پیوستن به این روش به ازای معرفی و فروش محصولات و خدمات یا کسب و کارها در پلتفرم های مختلف کمیسیون از فروش دریافت می کنید. زمانی که شما لینکی را درون سایت به اشتراک گذاشته اید و مخاطب روی آن کلیک می کند درصدی از سود را دریافت می کنید. این روشی است که بلاگرها و اینفلوئنسرها از طریق بازاریابی همکاری در فروش درآمد زیادی را بدست می آوردند. به خاطر داشته باشید در این روش نا امید نشوید زیرا همکاری در فروش نیازمند آزمون و خطاهای زیادی است. از جمله اشتباهات رایج در این روش می توان به تولید محتوای بی کیفیت و همینطور انتخاب حوزه نامناسب و نادیده گرفتن عملکرد سایت اشاره کرد.

راه های کسب درآمد از وب سایت

5- ساخت سایت دراپ شیپینگ

از دیگر کسب و کارها از طریق وب سایت می توان به دراپ شیپینگ اشاره کرد. Dropshopping در واقع یک مدل کسب و کار فروش محصولات است با این تفاوت که شخص ثالث به صورت مستقیم برای مشتری کالای تقاضا داده شده را ارسال می کند. این کسب و کار اینترنتی می تواند جایگزین راحت تری برای فروشگاهای آنلاین به حساب بیاید. به این صورت که دیگر نیازی به حمل و نقل و موجودی انبار نخواهید داشت. در نگاه اول سایت دراپ شیپینگ مانند فروشگاه های آنلاین است اما در این روش باید فروشندگان و تامین کنندگان خوبی برای سایت بیابید. در واقع نقطه قوت درآمد زایی سایت dropshipping به همین افراد بستگی دارد.

6- کسب درآمد از سایت با ارائه خدمات مختلف

افراد علاوه بر فروش کالا از طریق سایت می توانند با ارائه خدمات به کسب درآمد برسند. این خدمات می توانند متفاوت باشند از جمله فعالیت های آموزشی، مشاوره، وکالت، تور و سفر، بیمه، حسابداری، فروش دوره های آنلاین، آشپزی، مزون و خدمات دوخت و دوز، حمل و نقل و باربری، آژانس مسافرتی، اجاره اتاق و …  با این وجود فعالیت های خدماتی به چند دسته تقسیم می شوند

◘ خدمات تجاری:

این دسته شامل کار هایی می شود که به صورت اینترنتی توسط کسب و کار ها برای انجام فعالیت ها مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان نمونه می توان به بانک، بیمه و سامانه حمل و نقل اشاره کرد.

◘ خدمات اجتماعی:

این فعالیت ها، خدماتی هستند که توسط سازمان های غیر انتفاعی در راستای اهداف اجتماعی ارائه می شوند.

◘ خدمات شخصی:

خدمات شخصی فعالیت هایی هستند که نیاز مشتریان را برطرف می کنند. به عنوان مثال می توان به خدمات گردشگری، خدمات تفریحی و رستوران ها اشاره کرد.

7- فروش دوره آنلاین

طیق پیشبینی های بازار جهانی آموزش الکترونیکی در حداقل 3 سال آینده به رقم بالایی می رسد بنابراین اگر در موضوع خاصی تخصص دارید و یا از آموزش مطالب لذت می برید، یکی از روش های مناسب برای کسب درآمد از طریق سایت می باشد. برای فعالیت در حوزه دوره های دیجیتال می توانید فرمت های متفاوتی را ارئه کنید ازجمله PDF ساده تا ویدیو های یوتیوبی. از موضوعات پر طرفدار در این زمینه می توان به مهارت های کامپیوتری، تناسب اندام، کسب و کار و کارآفرینی و آموزش زبان های مختلف پر طرفدار و .. اشاره کرد. شما با فروش هر دوره از طریق سایت می توانید کسب درامد داشته باشید.

8- ایجاد سایت کاریابی

افراد زیادی هستند که برای بدست آوردن کسب و کاری به سراغ سایت های کاریابی می روند. از این رو شما با داشتن سایت کاریابی می توانید از دو روش درآمد کسب کنید ابتدا اینکه از کارفرمایان به ازای درج مشاغل مورد نیاز و یا لیستی از مشاغل مورد نیاز خود هزینه ای را پرداخت کنند. روش دیگر این است اشتراک پولی به کارجویان بفروشید تا بتوانند به مشاغل انحصاری هم دسترسی داشته باشند.

9- مشاغل فریلنسری در سایت

به احتمال زیاد اسم فریلنسری را زیاد شنیده باشید. Freelancing از روش های عالی است که شما می توانید به درآمد از طریق سایت برسید. در این نوع فعالیت ها شما می توانید مشتریان، ساعات کاری و نرخ پرداخت فعالیت های خود را تعیین کنید. در واقع فریلنسینگ یک نوع خود اشتغالی است. این افراد به جای اینکه در شرکت و یا مجموعه ای استخدام شوند، خدمات خود را به متقاضیان و یا مشتریانشان به صورت پروژه ای یا قرار دادی، و یا به صورت مستقیم تحویل می دهند و اغلب این افراد می توانند به طور همزمان روی پروژه های مختلف فعالیت کنند. در کشور آمریکا بیشتر از 50 میلیون فریلنسر مشغول فعالیت هستند. از محبوب ترین فعالیت های فریلنسری می توان به طراحی و توسعه وب، حسابداری و ترجمه و تولید محتوا اشاره کرد. برای انجام این کار نیاز به سایت دارید و سپس فعالیت ها و نمونه کار های خود را در پروفایل خود درون سایت قرار دهید.

10- سایت مرجع ویدیوئی

سایت های ویدیویی هم از دیگر سایت های محبوب و پر طرفداری هستند که می توانید از طریق آن به کسب درآمد برسید. در این سبک سایت ها شما ابتدا ویدیوها و سریال ها را در سایت خود قرار دهید. سپس با دانلود هر کدام از آن ها هزینه ای برای شما تخصیص داده می شوند حتی می توانید برای گرفتن اشتراک و مشاهده فیلم ها به صورت آنلاین هزینه ای از افراد دریافت کنید.

11- سایت آزمون

یک روش دیگر برای کسب درآمد از طریق سایت طراحی و راه اندازی سایت آزمون است. اینکه آزمون ها با موضوعیت های مختلف را طراحی می کنیم و معلم ها و یا استادان و همچنین افرادی که می خواهند نیرو استخدام کنند و نیازمند آزمون ورودی هستند می توانند از این طریق به راحتی از افراد آزمون بگیرند. و نتیجه آزمون ها را به افرادی که تقاضا داده اند به نمایش بگذارند. شما با داشتن سایت آزمون می توانید از هر فردی که متقاضی است هزینه بابت آزمون ها دریافت کنید. به عنوان مثال معلمی درخواست می دهد برای 30 تا از دانش آموران نسبت به محتوایی نیازمند آزمون از طریق سایت هستند. در این بین با پرداخت هزینه از طرف معلم و یا هر متقاضی دیگر می توان به درآمد هم رسید.

راه های کسب درآمد از وب سایت

جمع بندی

در این مقاله درباره راه های درآمدزایی از طریق وب سایت صحبت کردیم اینکه چگونه سایت بسازیم و کسب درآمد داشته باشیم. روش هایی که به راحتی می توانید به کمک آن ها کسب و کار مختص خود را راه اندازی کنید و به درامد برسید. زیرا امروزه اغلب کارها و فعالیت ها به سمت دور کاری و اینترنتی پیش رفته اند. از این رو با کسب و کار اینترنتی شما به راحتی می توانید در خانه و یا هر محیط دیگری بوده و از طریق سایت درآمد های خوبی را داشته باشید. یکی از کارهایی که اغلب آن را می شناسیم سفارش طراحی سایت فروشگاهی است سبب شناخته شدن و وسیع تر شدن مشتری ها می شوند اما نمونه های دیگر از کسب و کار اینترنتی از طریق سایت می توان به فروش دوره در سایت، گرفتن تبلیغات در سایت، فریلنسری، سایت های خدماتی و یا سایت های کاریابی، ساخت سایت دراپ شیپینگ و … اشاره کرد. بنابراین شما به راحتی می توانید از طریق سایت درآمد داشته باشید و کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید. مجموعه هیرکانا از بهترین شرکت های طراحی سایت و سئو می باشد که به مشتریان خود مشاوره لازم را برای راه اندازی و ساخت سایت در جهت کسب درآمد بیشتر به مشتریان خود ارائه می دهد.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما