Web Analytics Made Easy - Statcounter

تلفن‌های VoIP در مقابل تلفن ثابت

هنگام انتخاب یک تلفن، موارد زیادی از جمله هزینه و ویژگی‌های مورد نظر، باید مورد بررسی قرار بگیرند. اما دو مورد از رایج‌ترین گزینه‌ها، تلفن ویپ و ثابت هستند. سامانه‌های مخابراتی به سرعت در حال پیشرفت هستند و نحوه ارتباط ما را تغییر می‌دهند. به طوری که خطوط ثابت به تدریج در حال حذف شدن هستند و تلفن‌های مبتنی بر VoIP (انتقال همزمان مکالمات تلفنی، روی یک شبکه دیتا) به سامانه استاندارد جدید تلفن‌های تجاری تبدیل می‌شوند. در این مطلب، ما این دو نوع خدمات تلفنی را با هم مقایسه و هزینه‌ها، ویژگی‌ها، انعطاف‌پذیری و موارد دیگر را بررسی می کنیم.

سیستم تلفن ویپ چگونه کار می‌کند؟

فناوری ویپ، یک روش تقریبا مدرن ارتباط تلفنی است که به شما امکان می‌دهد با استفاده از رایانه، تبلت یا تلفن هوشمندی که به اینترنت متصل هستند، یک تماس تلفنی با کیفیت بر‌قرار کنید. این فناوری در سال‌های اخیر، به دلیل ارزان بودن و قابلیت دسترسی آسان، بسیار محبوب شده‌اند. 

هنگامی که با استفاده از فناوری ویپ تماس بر‌قرار می‌کنید، امواج صدای شما به سیگنال‌های دیجیتال تبدیل شده و از طریق اینترنت به تلفن مخاطب شما ارسال می‌شود. برای این نوع ارتباط به جز داشتن یک گوشی هوشمند یا یک لپ‌تاپ، نیازی به تجهیزات خاصی ندارید. اما تقریبا همه کسب‌وکارها از کوچک، متوسط و بزرگ به دلایل متعددی نیاز به تلفن‌های حرفه‌ای رومیزی ویپ دارند.  

سیستم تلفن‌ ثابت چگونه کار می‌کند؟ 

فناوری تلفن‌های ثابت بیش از صد سال است که وجود دارند و عملکرد آن‌ها اساساً بدون تغییر باقی مانده است. یک تلفن ثابت، صدا را به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل کرده و با استفاده از سیم‌های مسی به دفاتر مرکزی شرکت‌های مخابراتی ارسال می‌شود. سپس در آنجا دوباره به صدا تبدیل شده و به تلفن شخصی که با او تماس گرفته‌اید، منتقل می‌شود. 

نقطه ضعف خطوط ثابت این است که هزینه‌ مکالمه بسیار گرانی دارند، به خصوص زمانی که چندین خط تلفن داشته باشید.  

تفاوت سیستم‌های تلفن ویپ و ثابت 

چند تفاوت کلیدی بین سیستم تلفن ثابت و ویپ وجود دارد. واضح‌ترین تفاوت، این است که فناوری ویپ از اینترنت برای برقراری تماس (با همان شماره خط ثابت) استفاده می‌کند و خطوط ثابت از کابل‌های مسی. به این معنی که می‌توان در هر جایی که اتصال اینترنتی وجود دارد، تماس‌های ویپ برقرار کرد؛ در حالی که تماس‌های تلفن ثابت به مناطق جغرافیایی خاصی محدود می‌شوند. 

سیم‌های مسی به اندازه کابل‌های فیبر‌نوری کارآمد نیستند. سیم‌های مسی فقط می‌توانند مقدار مشخصی از داده‌ها را انتقال دهند. از سوی دیگر، کابل‌های فیبر‌نوری می‌توانند داده‌های بیشتر را بسیار سریعتر و بدون هیچ وقفه‌ای انتقال دهند. تفاوت بزرگ دیگر این دو سیستم، هزینه است. زیرا راه‌اندازی و نگهداری سیستم‌های تلفن ثابت، گران است، اما فناوری ویپ بسیار ارزان‌تر است. 

دلیل اصلی دیگر، کاهش کاربران تلفن ثابت این است که خدمات ویپ، بسیار انعطاف پذیرتر و مقرون به صرفه‌تر هستند. فناوری ویپ به شما امکان می‌دهد تا از هر دستگاهی، از جمله تلفن هوشمند یا رایانه خود، تماس برقرار کنید. علاوه‌‌بر‌ آن، امکان تماس‌های بین‌المللی با هزینه بسیار کمتر را نیز فراهم می‌کند. 

چرا کسب‌و‌کارها به جای تلفن ثابت از ویپ استفاده می‌کنند؟

هزینه ارزان تماس‌های ویپ

هزینه تماس، یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های تلفن‌های ثابت و فناوری تلفن ویپ است. سیستم‌های ویپ، به‌ویژه برای شرکت‌هایی که دارای چندین خط تلفن و مکان اداری هستند، مناسب‌تر است. همچنین صرفه‌جویی زیادی در تماس‌های خارج از کشور و خدمات راه دور صورت می‌گیرد، زیرا سیستم ویپ نرخ بسیار پایین‌تری نسبت به خدمات تلفن ثابت دارد. 

مشاهده ی قیمت و خرید تلفن یالینک T31P

در هر مکانی قابل استفاده هستند

سیستم ویپ به افراد اجازه می‌دهد تا فراتر از یک مکان مشخص فعالیت داشته باشند. کارکنان شرکت‌ها می‌توانند از هر کجا به این سیستم تلفنی دسترسی باشند. 

مقیاس‌پذیرتر از تلفن ثابت 

یک سیستم ویپ، بسیار مقیاس‌پذیرتر از تلفن ثابت است. به این معنی که می‌تواند با گسترش و تغییر کسب‌و‌کار شما، رشد کند. اگر کسب‌و‌کار شما رشد سریعی را تجربه می‌کند و باید خطوط تلفن بیشتری داشته باشید، انجام آن با سیستم ویپ بسیار آسان است. تنها لازم است با ارائه دهنده سیستم ویپ خود تماس بگیرید، سپس آن‌ها در کمترین زمان، خطوط تلفن جدید شما را راه‌اندازی می‌کنند. در صورتی که با یک سرویس تلفن ثابت، نیاز به نصب خطوط تلفن فیزیکی اضافی خواهید داشت. 

برای سیستم ویپ، این قابلیت نیز وجود دارد که در هر زمانی، خطوط تلفن خود را کم کنید. 

ادغام با سایر نرم‌افزارها 

یک سیستم ویپ، انعطاف پذیری بالایی دارد، زیرا امکان ادغام آسان آن با سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یا سایر نرم‌افزارهای تجاری وجود دارد. 

تماس‌های با کیفیت  

کیفیت صدای خطوط تلفن ثابت، هرگز به اندازه تلفن‌های ویپ نیست. اشکال اصلی این موضوع برای کسب‌و‌کارها، دردسرهای ناشی از نویز صدا است. این مشکل برای کارمندانی که با مشتری تماس می‌گیرند آزار دهنده خواهد بود. به‌علاوه ضبط گفتگو در تلفن‌های ویپ بسیار ساده و با کیفیت است.  

مشاهده ی قیمت و خرید  تلفن گرند استریم 1625

راحتی در استفاده 

اگر در زمینه فناوری اطلاعات محدودی دارید، نگران نباشید. سیستم‌های ویپ به گونه‌ای طراحی شده‌اند که استفاده از آن‌ها، آسان باشد. از سوی دیگر، ممکن است استفاده از سیستم‌های تلفن ثابت چالش‌برانگیز باشد، به خصوص اگر نیاز به برقراری تماس‌های بین‌المللی داشته باشید. 

تلفن‌های ویپ نه تنها عملکرد ارتباطات تجاری در کلاس سازمانی را ارائه می‌دهند، بلکه امکان پشتیبانی فنی با کیفیت و کارآمد نیز فراهم می‌کنند.   

سیستم امنیتی بالا 

سیستم ویپ بسیار قابل اعتمادتر از سیستم‌ تلفن ثابت است. جدا از امنیت تماس، احتمال اینکه فناوری ویپ به دلیل شرایط آب‌و‌هوایی یا سایر عوامل خارجی دچار وقفه در سرویس شود، کمتر است. 

ویژگی‌ها و عملکرد پیشرفته

تلفن‌های ویپ، دارای ویژگی‌های بسیار متنوعی هستند که بسیاری از آن‌ها با تلفن ثابت در دسترس نیستند. این ویژگی‌ها ممکن است شامل: تبدیل صدا به متن، ضبط تماس آنلاین، کنفرانس ویدیویی و موارد دیگر باشد. اینها تنها تعدادی از ویژگی‌های پیشرفته‌ای هستند که به شما کمک می‌کنند تا در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید و در عین حال بهره‌وری کارمندان را افزایش دهید.

نتیجه‌گیری 

با نگاهی به ویژگی‌های یک سیستم ویپ، واضح است که مزیت‌های آن بسیار بیشتر از یک سیستم تلفن ثابت است. بنابراین، ممکن است شروع استفاده از سیستم‌های تلفن ویپ به جای خطوط ثابت، بهترین گزینه برای کسب‌و‌کار شما باشد. تلفن ویپ، ارتباط را کارآمدتر می‌کند و به کارمندان اجازه می‌دهد تا به صورت انعطاف‌پذیر، از مکان‌های مختلف کار کنند. در‌عین‌حال ویژگی‌های پیشرفته‌ای که در سیستم‌های تلفن ثابت وجود ندارند، در فناوری ویپ به سادگی در دسترس هستند.  

ما به کسب‌وکارها کمک می‌کنیم تا با استفاده از بهترین تلفن‌های ویپ به ارتباطی یکپارچه و کاربردی دست پیدا کنند. 

برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدماتی که می‌توانیم برای کمک به کسب‌و‌کار شما ارائه دهیم، به وب‌سایت شرکت ایده‌آل‌گستر مراجعه کنید.