Web Analytics Made Easy - Statcounter
mobile time killer - وقت کشی با موبایل

مردم دنیا یک سوم زمان خود را با موبایل سپری می‌کنند

کاربران در سال 2021، در مجموع 3/8 میلیارد ساعت را در اپلیکیشن‌های موبایل گذراندند!
کاربران در سال 2021، در مجموع 3/8 میلیارد ساعت را در اپلیکیشن‌های موبایل گذراندند!

کاربران بیش از هر زمان دیگری زمان و پول خود را صرف برنامه‌های موبایل می‌کنند. طبق آخرین گزارش‌ها، زمان صرف شده روزانه در برنامه‌های تلفن همراه به طور متوسط ​​به 4/8 ساعت برای هر کاربر رسیده است. این میزان نسبت به دو سال قبل افزایش 30 درصدی داشته و نزدیک به یک سوم ساعات بیداری روزانه را در برگرفته است. در مجموع، کاربران معادل 3/8 میلیارد ساعت زمان را در اپ‌های موبایل گذرانده‌اند.

البته این رقم 4.8 ساعت میانگین است. به عنوان مثال، در برزیل و اندونزی، مصرف‌کنندگان به مرز مصرف 5/5 ساعت نزدیک می‌شوند. کره جنوبی دقیقاً در بازه پنج ساعته قرار دارد و مکزیک، هند و ژاپن با فاصله کمی عقب‌تر هستند.

میزان استفاده از تلفن همراه در کشورهای مختلف
میانگین زمان استفاده از تلفن همراه در هر روز برای کاربران کشورهای مختلف

البته میزان پول‌های خرج شده روی اپلیکیشن‌های موبایل از این هم حیرت‌آورتر است. سال گذشته، مصرف‌کنندگان مجموعاً 170 میلیارد دلار برای خرید از فروشگاه‌های اپلیکیشن پرداخت کردند. این رقم به بیش از 320000 دلار برای هر دقیقه در سال 2021 خرج شده است.

تعداد اپلیکیشن های پرفروش موبایل از سال 2012 تا 2021
تعداد اپ‌هایی که از فروش 100 میلیون دلار در سال عبور کرده‌اند

گزارش‌ها نشان می‌دهد 233 برنامه در سال گذشته بیش از 100 میلیون دلار برای سازندگان درآمد داشته‌اند. برای درک بهتر این موضوع، در نظر داشته باشید در سال 2021 تنها 38 فیلم بیش از 100 میلیون دلار فروش داشتند.

تعداد دانلود اپلیکیشن‌های جدید به 230 میلیارد رسیده که نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش داشته است. بنابراین عجیب نیست که تبلیغ‌کنندگان تا این حد به آن توجه می‌کنند. در سال 2021، هزینه‌های تبلیغاتی به 295 میلیارد دلار رسید که اگر یک کشور بود، رتبه 41 را در بین بزرگترین اقتصادهای جهان داشت!