Web Analytics Made Easy - Statcounter
توئیتر - توییتر - اختلال - قطعی - از کارافتادگی

توییتر با قطعی چند ساعته در سراسر جهان روبرو شد

تعطیل کردن مراکز داده و اخراج گسترده کارکنان از سوی توییتر بار دیگر تاثیر خود را نشان داده است
تعطیل کردن مراکز داده و اخراج گسترده کارکنان از سوی توییتر بار دیگر تاثیر خود را نشان داده است

از ساعاتی قبل، شبکه اجتماعی توییتر با قطعی سراسری مواجه شده است. فید توییتر برای بسیاری از کاربران باز نمی‌شود و درعوض، تنها پیام خوشامدگویی به آن‌ها داده می‌شود.

توییتر از زمان خرید توسط ایلان ماسک، به دفعات اختلالات و اشکالات گسترده را تجربه کرده است. این شرکت قبل از خرید توسط او بیش از 7500 نیروی کار داشت، اما اکنون پس از چندین دوره تعدیل نیرو، کمتر از 2000 کارمند دارد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که 50 کارمند دیگر هفته پیش اخراج شدند، از جمله کارمندانی که بر روی زیرساخت‌های فنی برای آنلاین نگه‌داشتن این پلتفرم کار می‌کنند.

اخراج کارمندان توییتر

همچنین در پایان سال 2022، ایلان ماسک یکی از سه مرکز داده اصلی توییتر را بست و شروع به کاهش هزینه‌های سرویس‌های ابری کرد.

توییتر امروز هم قطعی گسترده‌ای را تجربه کرد که آخرین مورد پس از 9 قطعی سال 2022 بود. به گفته NetBlocks، توییتر در حال حاضر بدون احتساب مشکلات امروز، چهار قطعی بزرگ را در سال جاری تجربه کرده است.

از آنجایی که این شرکت با بدهی ناشی از قرارداد خرید مواجه است، احتمالاً مشکلات بیشتری در راه خواهند بود. از طرفی هم کاهش نیروی فروش و رویکرد ماسک به تعدیل محتوا منجر به کاهش درآمد تبلیغاتی تقریباً 40 درصدی نسبت به سال گذشته شده است. فروش سرویس پولی «توییتربلو» نیز رشد کندی داشته است و به جایگزین درآمد از دست رفته نشده است.

به‌روزرسانی: از حدود ساعت 17 اختلال توییتر برطرف شد

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما