Web Analytics Made Easy - Statcounter

توییتر مرکز داده خود در ساکرامنتو را تعطیل کرد

توییتر یکی از مراکز داده اصلی خود را برای صرفه‌جویی در هزینه‌هایش تعطیل کرد و اختلالاتی در خدمات آن به وجود آمد. البته تیم فنی توییتر از به وجود آمدن قطعی سراسری جلوگیری کرد.

رسانه اجتماعی توییتر، مرکز داده خود در ساکرامنتو را در شب کریسمس تعطیل کرد. این تصمیم که توسط مالک جدید ایلان ماسک انجام شد، پیش از این شایعه شده بود. ایلان ماسک پس از اضافه شدن میلیاردها بدهی به ترازنامه توییتر، همواره به دنبال کاهش هزینه‌های شرکت بوده است.

تعطیلی مرکز داده مشکلاتی برای توییتر ایجاد کرد

نیویورک تایمز گزارش می‌دهد که تعطیلی مرکز داده در شب کریسمس اتفاق افتاد و باعث ایجاد اختلالات داخلی شد، اما برخلاف نگرانی‌هایی که وجود داشت، منجر به قطع سراسری و گسترده نشد. یکی از سرویس‌هایی که به خاطر این مرکز داده با مشکل روبرو شد، سیستمی بود که برای مقابله با محتوای غیرقانونی استفاده می‌شد، اما کارمندان در تعطیلات برای رفع آن و سایر مشکلات به کار گرفته شدند.

ایلان ماسک: یکی از مراکز داده حساس را قطع کردم، ولی توییتر آنلاین ماند!

ماسک پس از این توییت کرد که: «توییتر آنلاین باقی ماند، حتی پس از اینکه بخشی از حساس‌ترین رک‌های سرور را قطع کردم!» البته برخلاف ادعای ماسک، توییتر کمی بعد دچار قطعی نسبی شد که بر برخی از کاربران برای چند ساعت تأثیر گذاشت.

همزمان با بسته شدن یکی از سه مرکز داده ایالات متحده، ماسک به دنبال صرفه جویی در هزینه‌ها از طریق اخراج کارکنان و با پرداخت نکردن بدهی‌ها به پیمانکاران یا اجاره دفاتر توییتر بوده است. این شرکت به دلیل عدم پرداخت اجاره، مجبور شده دفتر خود در سیاتل را ترک کند.