Web Analytics Made Easy - Statcounter

دانلود تردز از تلگرام، اسنپ‌چت، اسپاتیفای و X پیشی گرفت

در حالی که اپلیکیشن تردز با استقبال روبرو شده و به 100 میلیون کاربر می‌رسد، ایکس (توییتر) با کاهش دانلود از سوی کاربران مواجه است.

تردز دوباره در حال رشد است. این شبکه اجتماعی مبتنی بر اینستاگرام در ماه گذشته دوباره مورد توجه قرار گرفت و چهارمین برنامه پردانلود iOS و هشتمین برنامه پردانلود در گوگل پلی شد.

بر اساس داده‌های Appfigures، تردز یکی از اصلی‌ترین رقبای توییتر در ماه گذشته شاهد 12 میلیون دانلود iOS و 16 میلیون دانلود اندروید از طریق گوگل بود. این بدان معناست که تردز از سایر برنامه‌ها مانند تلگرام، اسنپ چت، اسپاتیفای و ایکس (توییتر) بهتر عمل کرده است.

تردز از اواخر تابستان که ویژگی‌های اشتراک‌گذاری و اکسپلور را اضافه کرد، فهرست 10 اپلیکیشن برتر Appfigures را ترک نکرده است، که نشان‌دهنده علاقه شدید کاربران به این ویژگی‌هاست. اینستاگرام که به طور کلی بیشترین دانلود را در ماه دسامبر به خود اختصاص داد، در تلاش برای یافتن کاربران جدید، شروع به تبلیغ پست‌های مختلف تردز در پلتفرم خود کرد.

در طرف مقابل، ایکس سی و ششمین برنامه پر بارگیری در فروشگاه‌های اپل و گوگل در ماه دسامبر بود که تنها 3 میلیون بار در iOS و 6 میلیون بار در گوگل پلی دانلود شده بود. البته توییتر از سال 2006 وجود داشته است در حالی که تردز برای اولین بار در جولای 2023 به عنوان رقیبی برای توییتر منتشر شد.

در ماه اکتبر، مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، گفت تردز فقط از ۱۰۰ میلیون کاربر خجالتی است. یکی از نمایندگان متا امروز از طریق ایمیل به PCMag تأیید کرد که Threads اکنون 100 میلیون کاربر دارد، اما اضافه کرد که این شرکت آخرین اعداد خود را در جریان تماس درآمدی متا در سه ماهه چهارم در 1 فوریه اعلام خواهد کرد.

با این که طبق گفته ایلان ماسک توییتر در تیرماه 540 میلیون کاربر داشته است، گزارش اکسیوس نشان می دهد که علاقه کاربران جدید به این شبکه اجتماعی که اکنون ایکس نام دارد، کاهش یافته است.

در حالی که تردز پس از راه اندازی خود در سال گذشته رشد قابل توجهی را تجربه کرد، ایکس از لحاظ کاربران فعال برتری دارد. گزارش Data.ai نشان داد که ایکس در سال 2023 در بین 10 برنامه برتر با بیشترین تعداد کاربر فعال ماهانه جایگاه نهم را به خود اختصاص داده است، در حالی که تردز موفق به کاهش آن نشده است.

در عوض، تردز دهمین اپلیکیشن پربارگیری در سال 2023 را در مجموع رتبه‌بندی کرد و از ایکس پیشی گرفت اما همچنان پس از پلتفرم‌های غالب مانند تیک‌تاک، اینستاگرام و فیسبوک باقی ماند.