Web Analytics Made Easy - Statcounter

اهمیت استفاده از کلاه ایمنی موتور سیکلت با کیفیت برای موتور سواری

طبق آمار و ارقامی که منتشر شده است، بیش از ۷۰ درصد از فوتی‌های ناشی از تصادف با موتور سیکلت ها، ناشی از ضربه وارد شده از ناحیه سر بوده است. این در حالی است که استفاده از یک کلاه کاسکت استاندارد می‌تواند تا حد بسیار زیادی از بروز چنین اتفاقات ناگواری جلوگیری کند. کلاه کاسکت‌ها لوازم و تجهیزات ایمنی هستند که با پوشاندن نواحی سر و گردن، قادر خواهند بود تا از بروز آسیب به این قسمت‌ها جلوگیری کنند. اگر می‌خواهید بدانید که دلایل اهمیت استفاده از یک کلاه ایمنی در هنگام موتور سواری چه مواردی می‌تواند باشد، با ما تا به انتهای این مطلب همراه باشید.

توجه: پس از خواندن این مطلب می‌توانید برای مشاهده قیمت و خرید کلاه کاسکت به لینک مربوطه مراجعه کنید.

دلایل اهمیت استفاده از یک کلاه کاسکت استاندارد

یکی از مهمترین لوازمی ایمنی و مراقبتی که هر موتورسواری باید از آن استفاده کند، کلاه ایمنی و یا کلاه کاسکت است. این تجهیزات دارای انواع بسیار مختلفی بوده اما همه آن‌ها می‌توانند از نواحی سر و گردن رانندگان که جزو حساس‌ترین و آسیب پذیرترین نقاط هستند، حفاظت کنند. با این وجود، تنها کلاه کاسکت‌هایی می‌توانند چنین وظیفه مهمی را با موفقیت پشت سر بگذارند که از کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشند.

امروزه کلاه کاسکت با کیفیت، کلاه کاسکتی است که از مواد و متریال مقاوم و مستحکمی مانند پلاستیک‌های فشرده و فیبرهای کربن تولید شده باشد. چنین کلاه ایمنی با کیفیت قادر است تا هرگونه ضربه و فشار وارد شده به سر را خنثی کرده و جان موتورسوار را نجات دهد. با این وجود، هنوز هم بسیاری از موتورسوارانی که در سطح شهر تهران و یا سایر شهرستان‌ها مشاهده می‌شوند، با ضرورت استفاده از این وسیله آشنایی ندارند. از مهمترین دلایل اهمیت استفاده از کلاه ایمنی موتور سیکلت، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. حفاظت از جان موتورسوار

همانطور که تا بدین جا نیز بارها اشاره شد، کلاه کاسکت استاندارد، قادر است تا از جان موتورسواران به خصوص در زمان بروز حادثه و یا تصادف محافظت کند. به یاد داشته باشید که حتی کوچکترین ضربات به ناحیه سر و گردن، می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد. از این رو برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، باید از یک کلاه ایمنی با کیفیت استفاده کنید.

2. الزامات قانونی

یکی دیگر از دلایل اهمیت استفاده از کلاه کاسکت ها، مشکلات قانونی است که برای سرنشینان خود به همراه دارد. نداشتن کلاه ایمنی می‌تواند باعث جریمه شدن شما توسط پلیس شود. حتی در صورتی که این عمل توسط شما تکرار شود، در نهایت موجب جلب گواهینامه و یا موتور سیکلت شما خواهد شد. پس جهت جلوگیری از جریمه شدن، لازم است تا از کلاه کاسکت‌ها استفاده کرد.

3. جلوگیری از برخورد باد با صورت

یکی از مشکلات عمده‌ای که موتورسواران در هنگام رانندگی با آن روبرو هستند، برخورد باد با صورت و چشم‌های آن‌ها است. در چنین مواقعی باز نگه داشتن چشم بسیار دشوار بوده و همین امر موجب می‌شود تا موتورسوار نتواند به خوبی مسیر را تشخیص داده و دچار سانحه شود. این در حالی است که استفاده از یک کلاه کاسکت مناسب می‌تواند از برخورد مستقیم باد، باران و یا برف با صورت شما جلوگیری کند.

4. گرم نگه داشتن سر و گردن

تصور کنید که در حال موتورسواری در جاده‌ای هستید که باران در حال باریدن و باد در حال وزیدن است. بدون شک امکان موتورسواری ایمن برای شما در چنین مسیری وجود ندارد. حال تصور کنید که قصد موتورسواری در هوای بسیار سردتر مانند شب‌های زمستان را دارید. برای این که بتوانید سر و گردن خودتون را در چنین مواقعی از سرمای محیط دور نگه دارید، می‌توانید از کلاه کاسکت استفاده کنید.

5. بهبود دید راننده

در کنار تمامی موارد فوق، یک کلاه کاسکت قادر است تا با محاظت از صورت و چشم راننده، باعث بهبود دید او شود. در مسیر رانندگی شما ممکن است گرد و غبار، شاخه و برگ و سایر اشیا در هوا معلق باشند. ورود هر کدام از آن‌ها به چشم راننده می‌تواند باعث برهم خوردن حواس و در نتیجه بسته شدن دید او شود. یک کلاه ایمنی می‌تواند با محاظت کردن هرچه بهتر از چشم‌های راننده، شعاع دید بیشتر و بهتری را به او بدهد.

6. محاظت از پوست

شاید برای شما هم جالب توجه باشد که استفاده از یک کلاه کاسکت با کیفیت نه تنها در فصول سرد سال، بلکه در فصول گرم سال نیز می‌تواند مفید واقع شود. در چنین مواقعی کلاه ایمنی قادر است تا از پوست شما در برابر تشعشعات آفتاب و اشعه‌های مضر آن جلوگیری کرده و مانع از آفتاب سوختگی شما شود. البته کلاه کاسکت مدنظر شما باید دارای منافذ هوا کافی باشد تا جریان هوا به خوبی در آن اتفاق بیوفتد.


علاوه بر کلاه ایمنی، برای یک موتورسواری حرفه‌ای نیاز به خرید لباس موتور سواری نیز دارید پس بودجه‌ای برای این مورد نیز کنار بگذارید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما