Web Analytics Made Easy - Statcounter

آینده حسابداری

به دلیل همه‌گیری و اجرای نرم‌افزار مبتنی بر ابر، حسابداران بیشتری از راه دور کار می‌کنند و به کارمندان اجازه می‌دهند تا وظایف محول شده خود را بدون حضور در یک ساختمان انجام دهند. و این روند احتمالا ادامه خواهد داشت.

1. نیروی کار از راه دور

نیروی کار سنتی در حال تغییر است. کارمندان دیگر به یک دفتر فیزیکی ملزم نیستند و مشاغل از این مزیت استفاده می کنند. صنعت حسابداری نیز از این قاعده مستثنی نیست و یکی از صنایعی است که می تواند این کار را راحت تر از سایرین انجام دهد.  شما با خرید سپیدار سیستم در اصفهان و خرید نرم افزار حسابداری سپیدار میتوانید کارکنان و نیروی کار خود را از راه دور مدیریت کنید.

به دلیل همه‌گیری و اجرای نرم‌افزار مبتنی بر ابر، حسابداران بیشتری از راه دور کار می‌کنند و به کارمندان اجازه می‌دهند تا وظایف محول شده خود را بدون حضور در یک ساختمان انجام دهند. و این روند احتمالا ادامه خواهد داشت. 

کار از راه دور مزایای زیادی دارد، از جمله افزایش انعطاف پذیری و کاهش هزینه های سربار

برای موفقیت کار از راه دور، داشتن راه‌حل‌های فناوری مناسب، مانند ابزارهای ارتباط مجازی، نرم‌افزار حسابداری مبتنی بر ابر، و ذخیره‌سازی و اشتراک‌گذاری اطلاعات آنلاین ایمن ضروری است . 

شرکت‌های حسابداری که می‌خواهند در رقابت باقی بمانند، باید یک سیاست کار از راه دور را در نظر بگیرند . مشخص شده است که هیچ راهی برای مدیریت کارکنان شما وجود ندارد. هر یک از اعضای تیم ترجیحات فردی برای کارآمد بودن در کار دارد. 

در حالی که معمولاً شرکت‌های سنتی شخصاً کار می‌کنند، نیاز آشکاری برای شرکت‌ها وجود دارد که محیط کاری انعطاف‌پذیر و قابل تنظیم برای حفظ استعدادها را برای کارکنان فراهم کنند . و با پشتیبانی از فناوری و ابزار مناسب، این امر بسیار قابل انجام است.

2. امنیت داده ها

همانطور که داده های بیشتری به صورت الکترونیکی بین شرکت های حسابداری و مشتریان آنها به اشتراک گذاشته می شود، هکرها نیز بازی های خود را افزایش می دهند. شرکت های حسابداری باید از خود در برابر تهدیدات سایبری و سایر مسائل مربوط به امنیت داده ها، از جمله ارائه آموزش های کافی در زمینه امنیت سایبری به کارکنان خود، محافظت کنند. 

نرم‌افزار مبتنی بر ابر راه‌حلی مقرون‌به‌صرفه و مقیاس‌پذیر برای ذخیره‌سازی امن داده‌های آنلاین ارائه می‌کند که دسترسی حسابداران را در هنگام حرکت یا در خانه آسان‌تر می‌کند. 

شرکت های حسابداری همچنین باید سیستم هایی را با الزامات احراز هویت دو مرحله ای پیاده سازی کنند تا فقط کاربران مجاز بتوانند به داده های حساس دسترسی داشته باشند. با سطح داده های مالی محرمانه که بین حسابداران و مشتریان به اشتراک گذاشته می شود، حتی یک نقض امنیتی جزئی می تواند منجر به سرقت هویت شود. 

تمرکز بر امنیت داده ها با محافظت از با ارزش ترین دارایی های سازمان ها اطلاعات مالی مشتریانشان به کاهش ریسک کمک می کند.

آینده حسابداری

3. خدمات حسابداری مشاوره و مشاوران کل نگر

شرکت‌های حسابداری که می‌خواهند در رقابت باقی بمانند، باید در حین ارائه خدمات مشاوره‌ای،  فراتر از خدمات سنتی حسابداری و تهیه مالیات گسترش یابند .

خدمات مشاوره شامل ارائه توصیه هایی در مورد اینکه چگونه یک کسب و کار می تواند از فناوری های جدید برای افزایش کارایی استفاده کند یا مشکلات را در زمینه های دیگر مانند مدیریت نرم افزار عملیاتی یا منابع انسانی حل کند. 

این به CPA ها اجازه می دهد تا شکاف بین حسابداران و سایر مشاوران مالی را پر کنند. تحولات در فن آوری حسابداری به حسابداران اجازه می دهد تا بینش دقیق تری ارائه دهند و به مشتریان خود مشاوره های ارزشمندی ارائه دهند . 

علیرغم افزایش اتوماسیون حسابداری، ما نمی توانیم نیاز به نفوذ انسانی را از بین ببریم و درها را برای مشاوران کل نگر به جای حسابداران معاملاتی باز کنیم. شرکت هایی که بتوانند خود را با این روند وفق دهند حتی درآمد بیشتری نسبت به قبل خواهند داشت. این ممکن است به معنای فرصتی برای گسترش مهارت های خود برای تمرکز بر مدیریت جریان نقدی، برنامه ریزی مالی یا فناوری باشد.

4. فرآیندهای خودکار و هوش مصنوعی

روزهای وارد کردن دستی داده ها در صفحه گسترده به پایان می رسد. شرکت‌های حسابداری که می‌خواهند در رقابت باقی بمانند، باید فرآیندهای خود را تا حد امکان خودکار کنند تا در زمان و هزینه صرفه‌جویی کنند. 

اتوماسیون را می توان از طریق نرم افزارهایی مانند اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA)، که از ربات های هوش مصنوعی (AI) برای تکمیل سریع و دقیق وظایف تکراری استفاده می کند، به دست آورد . حتی می تواند در تجزیه و تحلیل اسناد و تهیه گزارش نقش داشته باشد . این نه تنها باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شرکت شما می شود، بلکه زمان کارمندان را نیز آزاد می کند تا آنها بتوانند بر روی تأثیرات بالاتر و فعالیت های با ارزش بالاتر تمرکز کنند. 

خودکارسازی فرآیندهای حسابداری به شدت خطاها و حجم کاری را کاهش می دهد و به حسابداران امکان می دهد مسئولیت های مشاوره ای بیشتری را بر عهده بگیرند. این روند تقاضا برای حسابرسان برای بررسی ورودی های مالی و صحت داده های اطلاعات ارائه شده را افزایش می دهد.

همانطور که هوش مصنوعی به تکامل خود ادامه می دهد، نقش حسابداران در سازمان ها نیز افزایش می یابد. هوش مصنوعی در حال حاضر در چندین صنعت برای خودکارسازی کارهای انجام شده به صورت دستی استفاده می شود. شرکت های حسابداری باید برای روزی که هوش مصنوعی بتواند وظایف پیچیده تری را که در حال حاضر توسط انسان ها انجام می شود، آماده کنند. 

برای مثال، هوش مصنوعی می‌تواند تراکنش‌های تقلبی را شناسایی کند، گزارش‌های مالی تهیه کند یا روابط با مشتری را مدیریت کند. در حالی که هنوز نیازی به وحشت نیست، متخصصان حسابداری باید در مورد هوش مصنوعی و تأثیر آن بر صنعت حسابداری بیاموزند. 

در حالی که بسیاری از عملکردهای حسابداری را می توان خودکار کرد، عدم درک فناوری ها و منابع برای پیاده سازی آنها وجود دارد. تکنولوژی در حال تکامل امکان گرایش به اتوماسیون وظایف حسابداری تکراری را فراهم می کند . 

برخی از فرآیندهایی که در حال خودکار شدن هستند عبارتند از: گردش کار تایید، تطبیق بانک، ثبت‌های مجله، ادغام بین شرکتی، شناسایی درآمد، حسابداری اجاره و استهلاک. اما کسانی که جهش می کنند، از مزایای آن بهره می برند.

5. قیمت گذاری بر اساس ارزش

شرکت‌های حسابداری باید از تأثیری که قیمت‌گذاری مبتنی بر ارزش بر کسب‌وکارشان می‌گذارد، در حالی که به آینده نگاه می‌کنند، آگاه باشند. حسابداری یک صنعت خدماتی است و مشتریان به دنبال حسابدارانی هستند که بتوانند به جای فروش ساده خدمات با هر قیمتی، آنچه را که واقعاً نیاز دارند را به آنها ارائه دهند. 

حسابداران کمتری ساعتی صورت‌حساب می‌کنند یا کار را بدون بحث در مورد هزینه آن از قبل انجام می‌دهند، به خصوص اکنون که شاهد اتوماسیون بیشتر و زمان کمتری برای وارد کردن دستی داده‌ها در صفحات گسترده هستیم. شرکت‌های حسابداری باید اجرای سیاست‌های صورت‌حساب مشخص مانند هزینه‌های ثابت یا نرخ‌های پروژه را در نظر بگیرند تا هنگام تخمین هزینه‌ها از سردرگمی جلوگیری کنند. 

قیمت گذاری مبتنی بر ارزش به صاحبان کسب و کار و مشتریان اطمینان در مورد قیمت ها می دهد و از غافلگیری جلوگیری می کند. علاوه بر این، حسابداران را مجبور می کند تا در کار خود کارآمد باشند تا سود بیشتری را به دست آورند . فناوری و اتوماسیون به خود اجازه می دهد کار حسابداری کارآمدتر باشد . برای خرید سپیدار سیستم با نمایندگی آریاتراز تماس بگیرید.

حسابداری و هوش مصنوعی

6. فناوری بلاک چین

بلاک چین یک فناوری دفتر کل توزیع شده است که امکان تراکنش های ایمن، شفاف و بدون دستکاری را فراهم می کند . شرکت‌های حسابداری باید به پیامدهای بالقوه این فناوری جدید توجه زیادی داشته باشند، زیرا به طور بالقوه می‌تواند نحوه عملکرد کسب‌وکارها را متحول کند. 

بلاک چین دارایی ها، بدهی ها، تراکنش ها را ثبت و ذخیره می کند و روش هایی برای ثبت جریان نقدی و تطبیق حساب ها ارائه می کند . برای افراد صنعت حسابداری درک فناوری بلاک چین و چگونگی تأثیر آن بر پیشرفت صنعت ضروری است.

بلاک چین در حال حاضر با کاهش هزینه های تطبیق و نگهداری دفاتر، بخش حسابداری را تغییر می دهد . همچنین دقت لازم را در مالکیت و تاریخچه دارایی ها فراهم می کند . حسابداران می توانند تعهدات شرکت و منابع موجود را بهتر درک کنند.

برخی از برنامه های ممکن شامل صورتحساب خودکار، پرداخت ها و مسیرهای حسابرسی است . بلاک چین می تواند به کاهش نیاز به واسطه های شخص ثالث مانند بانک ها و حسابرسان کمک کند و در زمان و هزینه سازمان ها صرفه جویی کند. 

مانند هر فناوری جدید، برخی از خطرات مرتبط با پیاده سازی بلاک چین در کسب و کار شما وجود دارد، بنابراین قبل از هر تصمیمی حتما تحقیق کنید. 

7. داده های بزرگ

همانطور که داده ها به طور فزاینده پیچیده تر می شوند، نیاز به حسابدارانی که بتوانند به طور موثر آن را مدیریت و تجزیه و تحلیل کنند نیز افزایش می یابد. 

شرکت‌های حسابداری باید افرادی را با مهارت‌های قوی در تجزیه و تحلیل داده‌ها و تجربه تجزیه و تحلیل داده‌ها استخدام کنند تا به آنها کمک کند تا تمام اطلاعاتی را که در نوک انگشتان خود دارند، درک کنند. اینجاست که داده های بزرگ وارد عمل می شوند. 

کلان داده اصطلاحی است که برای توصیف حجم زیادی از داده هایی که سازمان ها از منابع مختلف جمع آوری می کنند استفاده می شود . شرکت‌های حسابداری باید راه‌هایی برای ذخیره‌سازی این داده‌ها، استخراج آن‌ها برای بینش و تبدیل آن به دانش عملی برای رقابتی ماندن پیدا کنند. 

استفاده از تجزیه و تحلیل داده های بزرگ می تواند به شناسایی روندها و همبستگی های آینده کمک کند که در غیر این صورت از قلم می افتند . شرکت‌های حسابداری که می‌توانند از قدرت داده‌های بزرگ استفاده کنند، بینش‌ها و توصیه‌های ارزشمندتری را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. 

با تجزیه و تحلیل مجموعه داده های عظیم، حسابداران می توانند سطوح ریسک را برای پیش بینی پیامدهای آتی بر امور مالی سازمان تجزیه و تحلیل کنند و فوراً برنامه ریزی کنند . مدل های کسب و کار در هنگام تجزیه و تحلیل کلان داده ها فعال تر هستند. 

8. بازاریابی آنلاین

با افزایش تعداد افراد آنلاین، شرکت‌های حسابداری باید راه‌هایی برای بازاریابی خود در این عصر دیجیتال بیابند. 

یکی از راه‌های انجام این کار، ایجاد حضور پررنگ در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است که ابزار بازاریابی قدرتمندی هستند. شرکت های حسابداری می توانند از رسانه های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن محتوای ارزشمند با مخاطبان خود، تعامل با مشتریان و ایجاد روابط استفاده کنند . 

همچنین داشتن یک وب سایت با طراحی خوب که نشان دهنده برند شما باشد و خدمات شما را به نمایش بگذارد ضروری است . 

یکی دیگر از راه های موثر برای دستیابی به مشتریان بالقوه از طریق ایمیل مارکتینگ است. می‌توانید فهرست ایمیلی از مخاطبینی که علاقه‌مند به آنچه ارائه می‌دهید ایجاد کنید و به‌روزرسانی‌های منظم درباره شرکت، رویدادهای آتی یا خدمات جدید را برای آنها ارسال کنید . 

این یک راه اساسی برای حسابداران برای رشد شبکه خود، ایجاد روابط و نشان دادن تخصص خود است.

9. تجزیه و تحلیل داده ها و پیش بینی

علاوه بر کلان داده ها، حسابداران باید از تکنیک های تحلیلی و پیش بینی پیشرفته نیز استفاده کنند. تقاضا برای متخصصان داده در صنعت حسابداری به زودی افزایش خواهد یافت. 

تجزیه و تحلیل داده ها به شناسایی ناکارآمدی های عملیاتی و مدیریت بهتر ریسک ها کمک می کند . کسب و کارهای بیشتری در تجزیه و تحلیل داده ها سرمایه گذاری خواهند کرد تا به تصمیم گیری های مبتنی بر داده کمک کنند. 

شرکت های حسابداری می توانند داده های عملکرد تاریخی مشتری خود را تجزیه و تحلیل کنند تا پیش بینی هایی برای آینده ایجاد کنند . پیش‌بینی‌ها به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا برنامه‌ریزی کنند، بنابراین می‌توانند زمانی که زمان انتخاب‌های تجاری حیاتی فرا می‌رسد،  تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرند .

به عنوان مثال، فرض کنید یک سازمان می داند که یک محصول خاص در ماه های خاصی از سال فروش خوبی دارد. آنها می خواهند تولید را در آن زمان ها بهینه کنند و تصمیم بگیرند که آیا ظرفیت تولید نیاز به تعدیل دارد یا خیر. 

شرکت‌های حسابداری باید به شدت سرمایه‌گذاری در برنامه‌های آموزشی علوم داده را در نظر بگیرند که دانشی را در مورد استراتژی‌های مؤثر مورد استفاده رهبران صنعت و تجربه عملی با ابزارهای مختلفی که معمولاً در شرکت‌های حسابداری از جمله SQL، Excel و Python استفاده می‌شوند، ارائه می‌کنند. حسابداران اکنون از داشتن مهارت های منحصر به فرد در تجزیه و تحلیل داده ها یا پیشینه ای در علم داده سود می برند.

10. نرم افزار حسابداری مبتنی بر ابر

کسب‌وکارهای بیشتری به سمت فضای ابری حرکت می‌کنند و شرکت‌های حسابداری برای برآورده کردن نیازهای خود از این روند پیروی می‌کنند. سیستم‌های حسابداری مبتنی بر ابر به شما امکان می‌دهند از هر دستگاهی که اتصال اینترنت دارد به داده‌های خود دسترسی داشته باشید این یک گزینه عالی برای شرکت هایی با مکان های متعدد یا کارمندانی است که از راه دور کار می کنند. 

راه حل های مبتنی بر ابر همچنین اشتراک گذاری فایل ها و همکاری با دیگران را آسان می کند . این به همه حسابداران تیم اجازه می دهد تا دسترسی فوری به داده های حسابداری خود داشته باشند و در وقت ارزشمند خود صرفه جویی کنند.

کسب و کارها را از هزینه های اولیه قابل توجهی برای خدمات و نرم افزار حسابداری سنتی داخلی و همچنین افزایش امنیت نجات داده است .

نرم‌افزار مبتنی بر ابر همچنین گردش‌های کاری را ایجاد می‌کند و در زمان با ارزش کسب‌وکارها برای تکثیر کار و ایجاد مجدد وظایف تکرارپذیر صرفه‌جویی می‌کند. به طور کلی، این روند حسابداری باعث صرفه جویی در زمان، هزینه و افزایش دسترسی و امنیت می شود.

11. حسابداران با مهارت های متنوع

برای همگام شدن با تغییر چشم‌انداز حسابداری، شرکت‌ها به دنبال CPAهایی هستند که مهارت‌های متنوعی داشته باشند . حسابداری دیگر فقط در مورد تهیه صورت های مالی نیست، و اظهارنامه های مالیاتی به عنوان کارهای معاملاتی بیشتر خودکار می شوند . 

برای موفقیت، حسابداران باید از فناوری استفاده کنند، تجزیه و تحلیل داده ها را درک کنند و به طور موثر با مشتریان ارتباط برقرار کنند . آنها همچنین باید در مفاهیم تجاری به خوبی آشنا باشند تا بینش ارزشمندی را به مشتریان خود ارائه دهند. 

با پیچیده‌تر شدن جهان، کسب‌وکارها به خدمات تخصصی‌تری از حسابدار خود نیاز خواهند داشت، به این معنی که حسابداران باید به طور مداوم مجموعه مهارت‌های خود را به روز کنند تا جلوتر از منحنی باشند.