Web Analytics Made Easy - Statcounter

دادگاه آخرین تلاش FTC برای توقف ادغام مایکروسافت و اکتیویژن را رد کرد

کمیسیون فدرال تجارت (FTC) آخرین شانس خود را برای جلوگیری از خرید اکتیویژن بلیزارد از دست داده است. این دومین شکست این هفته برای FTC پس از رد درخواست صدور حکم اولیه در دادگاه کالیفرنیاست.

FTC به تصمیم قاضی اعتراض کرد و حالا دادگاه تجدیدنظر ناحیه نهم نیز درخواست این کمیسیون برای جلوگیری از انجام معامله توسط مایکروسافت تا زمانی که نتیجه درخواست تجدیدنظر FTC تکمیل شود، را رد کرده است.

مایکروسافت از اقدام دادگاه تجدیدنظر استقبال کرد. برد اسمیت، نایب رئیس و رئیس مایکروسافت، در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما از واکنش سریع ناحیه نهم در رد درخواست FTC برای به تاخیر انداختن بیشتر قرارداد قدردانی می‌کنیم. این اقدام، ما را یک قدم دیگر به خط پایان ماراتن رگولاتورهای جهان نزدیک‌تر می‌کند.

این بدان معناست که مایکروسافت اکنون آزاد است تا قرارداد اکتیویژن بلیزارد خود را پس از منقضی شدن یک دستور منع موقت تکمیل کند. مایکروسافت تا 18 جولای فرصت دارد تا قرارداد خود را ببندد.

رگولاتور انگلیسی همچنان با قرارداد اکتیویژن و مایکروسافت مخالف است

این قرارداد همچنان در بریتانیا مسدود شده است. اداره رقابت و بازار در بریتانیا اوایل سال جاری به دلیل ترس از رقابت در بازار بازی‌های ابری در حال ظهور، معامله مایکروسافت را مسدود کرد. CMA و مایکروسافت توافق کرده‌اند که نبردهای حقوقی خود را متوقف کنند تا بفهمند که چگونه با همکاری طرفین نگرانی‌های مربوط به بازی‌های ابری رفع شود.

رگولاتور بریتانیا همچنین این هفته هشدار داد که پیشنهادات مایکروسافت ممکن است به تحقیقات جدیدی منجر شود و بحث با مایکروسافت در مراحل اولیه است. CMA همچنین اعلامیه‌ای برای تمدید تحقیقات کلی خود در مورد این معامله در اوایل امروز صادر کرده است و تاریخ دستور نهایی را از 18 جولای به 29 اوت به تعویق انداخت.

تمدید CMA ساعاتی پس از آن صورت می‌گیرد که بلومبرگ گزارش داد که مایکروسافت در نظر دارد حقوق بازی‌های ابری بریتانیا را به یک شرکت بومی مخابرات، گیم یا ارائه‌دهنده اینترنت بفروشد تا قرارداد اکتیویژن در بریتانیا بسته شود.