Web Analytics Made Easy - Statcounter

پایان کار اینترنت اکسپلورر پس از ۲۷ سال

مرگ اینترنت اکسپلورر

چکیده خبر

مایکروسافت فردا، تقریباً 27 سال پس از معرفی اینترنت اکسپلورر را بازنشسته می‌کند. با این حال، در حالی پشتیبانی از این محصول به پایان می‌رسد، که دستگاه‌های زیادی هنوز از اکسپلورر به عنوان مرورگر وب اصلی خود استفاده می‌کنند.

مایکروسافت در ماه مه گذشته اعلام کرد که امسال اینترنت اکسپلورر را به شکل سنتی خود از بین خواهد برد. تا ساعاتی دیگر این نرم افزار پس از نزدیک به سه دهه در شرف بازنشستگی است.

این برنامه مرورگر فردا در نسخه‌های جدید ویندوز 10 پشتیبانی نمی‌شود. به زودی پس از آن، مایکروسافت به‌روزرسانی ویندوز را منتشر خواهد کرد که اینترنت اکسپلورر را به طور کامل از دستگاه‌های ویندوز 10 حذف می‌کند و اگر کاربران سعی کنند به برنامه دسترسی پیدا کنند، آن‌ها را به مرورگر اج هدایت می‌کند.

با این حال، این مرورگر به طور کامل به کتاب های تاریخ سپرده نمی‌شود. از طریق حالت اینترنت اکسپلورر در مایکروسافت اج فعال خواهد بود و امکان دسترسی به وب‌سایت‌ها و برنامه‌های قدیمی مبتنی بر اینترنت اکسپلورر را مستقیماً از این مرورگر جدیدتر مبتنی بر کرومیوم فراهم می‌کند. این حالت حداقل تا سال 2029 پشتیبانی خواهد شد، در حالی که کاربران هنوز در ویندوز 8.1 و به‌روزرسانی امنیتی پیشرفته ویندوز 7 می‌توانند تا ژانویه 2023 از حالت IE استفاده کنند. برای فعال کردن حالت اینترنت اکسپلورر در مایکروسافت اج، edge://settings/defaultbrowser را تایپ کنید، «Allow sites to be reloaded in Internet Explorer» را تغییر دهید و مرورگر را مجددا راه‌اندازی کنید.