Web Analytics Made Easy - Statcounter
دولت بریتانیا مانع دسترسی انویدیا به ARM می شود

دولت بریتانیا مانع دسترسی انویدیا به ARM می‌شود

بریتانیا در حال بررسی مسدود کردن خرید 40 میلیارد دلاری انویدیا از طراح تراشه Arm با ادعای خطرات امنیت ملی است.

بلومبرگ گزارش می‌دهد که رقابت و مطالعه بازارها درباره تصاحب احتمالی از جمله پیامدهای نگران کننده ای برای امنیت ملی است، در حالی که این کشور اکنون به دنبال مسدود کردن این توافق است.

پردازنده ARM
پردازنده ARM نوعی از پردازنده‌های کامپیوتری است که از معماری RISC پیروی می‌کند

هنوز هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است و انگلستان احتمالاً یک بررسی عمیق تر در مورد مسائل امنیتی انجام خواهد داد. همچنین می‌تواند تحت شرایط خاصی معامله را تأیید کند.

تصور می‌شود که شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، گوگل، آمازون و Graphcore با ارسال نامه ای به CMA درخواست مسدود کردن این معامله را کرده‌اند. کوالکام، ضمن اعتراض به این موضوع، پیشنهاد کرده است که این شرکت را در اختیار عموم قرار دهد و گفته است که در Arm سرمایه گذاری می‌کند.

با این حال، برادکام، مدیاتک و مارول همه گفته‌اند که از این قرارداد حمایت می‌کنند.

انویدیا در بیانیه ای گفت: «ما به کار خود از طریق روند نظارتی با دولت انگلیس ادامه می‌دهیم. ما مشتاقانه منتظر سوالات آنها هستیم و انتظار می‌رود هر گونه مشکلی که آنها دارند برطرف شود.»

این گزارش تنها چند روز پس از مشخص شدن تنظیم مقررات چینی برای بازبینی رسمی این قرارداد، که اولین بار در سپتامبر 2020 اعلام شد، منتشر می‌شود.

کمیسیون اروپا هنوز بازنگری نظارتی خود را آغاز نکرده، زیرا انویدیا هنوز مدارک خود را ارائه نکرده است و در حال حاضر برای دوره تعطیلات تابستانی به سر می‌برد.