Web Analytics Made Easy - Statcounter

بهترین روش‌های افزایش اعتماد مشتری در سایت فروشگاهی

یکی از مهمترین دغدغه‌های افراد پس از طراحی سایت فروشگاهی و فرایند سئو سایت، این است که چطور اعتماد مشتری‌هایی که به صورت روزانه از سایت آن‌ها بازدید می‌کنند را به خود جلب کنند!

یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیران سایت‌های فروشگاهی پس از طراحی سایت و فرایند سئو سایت، این است که چطور اعتماد مشتری‌هایی که به صورت روزانه از سایت آن‌ها بازدید می‌کنند را به خود جلب کنند! تا کاربران ترغیب شوند محصول مورد نظرشان را از وب سایت آن‌ها خریداری کنند؟ در این مطلب قصد داریم تا به نکاتی بپردازیم که باعث افزایش اعتماد مشتری به سایت فروشگاهی شما شده و فروش محصولات سایت خود را دوبرابر کنید. از این رو پیشنهاد می‌کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

طراحی سایت استاندارد و زیبا

یکی از اولین مواردی که هر شخص پس از ورود به یک سایت فروشگاهی به آن توجه می‌کند ظاهر و شمایل سایت مذکور است. هر چه وب سایت فروشگاهی شما در مدت زمان کمتری لود شود و همچنین دارای ظاهری یک دست و زیباتری باشد اعتماد مشتری به صورت غیر مستقیم به سایت شما بیشتر خواهد شد. این فرایند نشان می‌دهد که در پشت سایت افرادی هستند که برای مشتریان ارزش قائل بوده و برای طراحی سایت فروشگاهی خود هزینه‌های مناسبی در زمینه هاستینگ و طراحی انجام داده‌اند.

تصاویر با کیفیت

یکی دیگر از مواردی که کاربران به آن توجه بسیار زیادی داشته و سبب می‌شود تا اعتماد آن‌ها به سایت فروشگاهی شما بیشتر شود، وجود تصاویر باکیفیت بر روی وب سایت شماست. اینکه همه تصاویر در ابعادی ثابت بر روی سایت درج شده باشند و از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند به نحوی که اجزای محصول، زوایای آن و رنگ بندی آن به طور کامل در تصویر مشخص باشد می‌تواند به طور مستقیم بر روی افزایش اعتماد کاربر به سایت فروشگاهی شما کمک نماید.

محتوای کامل و درست

بخش دیگری که به افزایش اعتماد کاربران به سایت فروشگاهی شما کمک می‌کند محتوای کامل و درستی است که بر روی وب سایت خود قرار می‌دهید. اینکه کاربر در زمان ورود به هر محصول متوجه شود که چیزی جز یک عکس، یک عنوان و یک قیمت و دکمه خرید در صفحه وجود ندارد بدون شک اعتماد نکرده و خریدی انجام نمی‌دهد.

درج ویدیو با تصویر شخصی

ویدیو همواره در زمینه اعتماد سازی پیشتاز بوده است. در این زمینه نیز در صورتی که مایلید تا صفحه خرید محصولات شما بیش از پیش کامل باشد می‌توانید از هر محصول، ویدیو معرفی و آنباکسینگ گرفته و آن را در کانال آپارات و یا هاست سایت خود آپلود نموده و در صفحه خرید محصول قرار دهید. بدین صورت کاربر ضمن دریافت اطلاعات کامل در خصوص محصول، با دیدن چهره شما در ویدیو احساس امنیت و اعتماد بیشتری خواهد نمود.

ای نماد

در حال حاضر کلیه فروشگاه‌های اینترنتی موظف به دریافت ای نماد از وزارت صنعت و معدن هستند. در صورتی که سایتی در بخش انتهایی لوگو اینماد را قرار داده باشد کاربران می‌توانند با خیالی آسوده‌تر نسبت به خرید اینترنتی خود اقدام نمایند.

آدرس و شماره تماس ها

در بخش انتهایی سایت و همچنین صفحه تماس با ما می‌بایست آدرس و شماره تماس‌های دفتر مجموعه به درستی قید شده باشد. حتی المقدور تلاش کنید تا از خطوط ثابت مخابراتی برای درج در سایت استفاده کنید زیرا این امر نیز در زمره اموراتی است که به صورت غیر مستقیم احساس آرامش و امنیت را به مشتریان می‌بخشد.

درگاه بانکی معتبر و شناخته شده

یکی دیگر از مهمترین مواردی که به اعتماد بیشتر کاربر به سایت شما کمک می‌کند استفاده از درگاه‌های بانکی رسمی و شناخته شده کشور است. در این راستا پیشنهاد می‌کنیم در گام اول از درگاه‌های بانکی مستقیم استفاده کنید و پس از آن از واسط‌های پرداختی معتبر و شناخته شده مانند زرین پال استفاده کنید.

بهترین شرکت طراحی سایت فروشگاهی کجاست؟

یکی از موضوعات مهم که همیشه افراد قبل از طراحی سایت فروشگاهی به دنبال آن می‌گردند، یک شرکت معتبر است؛ که علاوه بر مشاوره و راهنمایی‌های فنی، پشتیبانی مطلوبی نیز داشته باشد. شرکت ویرا ضمانت و تضمین عملکرد طراحی سایت فروشگاهی شما را برعهده می‌گیرد و با ارائه مشاوره رایگان در ابتدای پروژه، تمام خواسته‌های شما را از یک سایت فروشگاهی در انتهای پروژه به شما تحویل می‌دهد.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما