Web Analytics Made Easy - Statcounter
تلگرام پریمیوم

اشتراک پریمیوم تلگرام به صورت رسمی عرضه شد

پس از معرفی تلگرام پریمیوم در چند هفته قبل، روز گذشته این اپلیکیشن پیام رسان بالاخره اشتراک پولی را راه‌اندازی کرد که به کاربران امکان دسترسی به ویژگی‌های اضافی در ازای پرداخت ۴.۹۹ دلار در ماه را خواهد داد.

همه ویژگی‌ها در پستی در وبلاگ تلگرام مشخص شده‌اند، از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دانلود سریع‌تر و حداکثر حجم آپلود فایل 4 گیگابایت (به جای استاندارد 2 گیگابایت) اشاره کرد.

مشترکین پریمیوم نیز دو برابر ظرفیت‌های اعمال شده برای کاربران استاندارد دریافت خواهند کرد. به جای پیوستن به 500 کانال، تعداد مشترکان پولی به 1000 کانال محدود شده است.

همین امر در مورد سایر ویژگی‌های تلگرام نیز صدق می‌کند – مشترکین می‌توانند 20 فولدر شامل 200 چت ایجاد کنند، تا 10 استیکر ذخیره کنند، حداکثر 10 چت را پین کنند و به جای سه حساب، در مجموع چهار حساب به تلگرام اضافه کنند.

ویژگی‌های تلگرام پریمیوم

برخی از امتیازات دیگر عبارتند از دسترسی به کتابخانه‌ای از استیکرهای پریمیوم با انیمیشن های تمام صفحه، واکنش‌های ایموجی انحصاری و تصاویر نمایه متحرک (مثل آنچه در استیم می‌بینید). همچنین امکان تبدیل متن برای پیام‌های صوتی در صورتی که هدفون در دسترس ندارید، وجود دارد.

علاوه بر این ابزارهای مدیریت چت به شما امکان می‌دهد پوشه چت پیش فرض خود را تغییر دهید. همچنین اشتراک پریمیوم پیام‌های اسپانسرها را از کانال‌های عمومی حذف می کند.

دیدگاه‌های پاول دوروف، مدیر عامل تلگرام در مورد سطح رایگان این پلتفرم از زمانی که او برای اولین بار این امکان را در سال 2020 مطرح کرد، بدون تغییر باقی مانده است. مطابق با آنچه قبلاً گفته بود، دوروف هفته گذشته اظهار داشت که ویژگی‌های رایگان دست نخورده خواهند ماند و ویژگی‌های جدید تأثیری بر تلگرام کاربران معمولی نخواهد داشت.

این بدان معناست که کاربران رایگان تلگرام باید بتوانند فایل‌های بزرگ‌تری را که مشترکین پولی آپلود می‌کنند، را دانلود کنند و همچنین واکنش‌ها یا ایموجی‌هایی را که استفاده می‌کنند مشاهده کنند.

دوروف همچنین قول داده است که تلگرام توسعه ویژگی‌های کاربران رایگان را نیز متوقف نخواهد کرد، که به نظر می‌رسد این پلتفرم تاکنون آن را دنبال کرده است. آخرین به‌روزرسانی تلگرام نشان‌های تایید شده را در چت‌ها (نه فقط در نمایه‌ها، نتایج جستجو یا لیست‌های چت) نشان می‌دهد، به گروه‌های عمومی امکان درخواست برای پیوستن را می‌دهد و چند پیشرفت خاص پلتفرم اضافه می‌کند.

همانطور که گفته شد، تلگرام پریمیوم دارای ویژگی‌های زیادی است که احتمالاً بسیاری از آن‌ها برای کاربران تلگرام (که اکنون ۷۰۰ میلیون کاربر دارد) جذاب خواهد بود.