Web Analytics Made Easy - Statcounter
کمسیون - کمیته

تشکیل کمیسیون‌های موضوعی سازمان نصر تهران

بر اساس ماده یازده آیین‌نامه تشکیل کمیسیون‌های سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، کارگروه اصلاح ساختار کمیسیون‌های سازمان متشکل از آقایان آيدين عدالت (مسوول كارگروه)، علی آذركار، سعيد امامی، مجيد اورعی، محمدرضا قلعه‌نوی، رضا قربانی، جعفر محمدی و مازيار نوربخش، 9 کمیسیون موضوعی پیشنهاد کرد. طی بررسی‌های صورت‌گرفته در جلسه هیئت مدیره سازمان، کمیسیون‌های مدنظر تصویب و روسای آن‌ها انتخاب شد.

کمیسیون‌های موضوعی تصویب شده

کمیسیون استاندارد

اهداف تعیین شده برای این کمیسیون عبارت است از: تبیین و ترویج استانداردها، مقررات و چارچوب‌ها در حوزه فاوا، تدوین الزامات زیرساختی و توسعه‌ای (الزامات امنیتی، احراز، پرداخت، نگهداری داده‌ها)، تعرفه‌ها، موضوعات مرتبط با کیفیت محصولات و خدمات شرکت‌های عضو و الزامات توافقنامه‌های سطح خدمت (SLA) ،مسائل زیست محیطی، ایمنی و سلامت.

رئیس کمیسیون: علی آذرکار

کمیسیون توسعه اقتصاد دیجیتال

اهداف تعیین شده برای این کمیسیون عبارت است از: برنامه‌ریزی توسعه بازار داخلی شرکت‌ها، تسهیل شرایط و رفع موانع کسب و کارها در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور، ارتقای سطح کیفیت و همه‌گیری خدمات و محصولات فناوری اطلاعات، نهادینه کردن استفاده اثربخش از فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان الزامی‌ترین و اصلی‌ترین ابزار توسعه در سازمان‌ها و به تفکیک هریک از زیست بوم های اصلی (صنایع، تجارت، خدمات، دولت و…).

رئیس کمیسیون: حمید بهنگار

کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی

اهداف تعیین شده برای این کمیسیون عبارت است از: تعامل با بانک‌ها، صندوق‌ها، نهادهای حمایتی و سازمان‌های دولتی جهت تسهیل دریافت خدمات مالی و بانکی و تسهیلات برای شرکت‌های عضو، تعامل با شرکت‌های سرمایه‌گذاری، جمع‌سپاری و فعالین دیگر حوزه‌های تامین مالی جهت رشد و ارتقای میزان و روش‌های تامین مالی پروژه‌ها و توسعه محصولات حوزه فاوا، تعامل با سازمان بورس، بانک مرکزی و دیگر نهادهای رگولاتور مرتبط با حوزه تامین مالی و تسهیلات، تبیین راهکارهای افزایش تاب‌آوری مالی و اقتصادی شرکت‌های عضو، قواعد و چارچوب‌های ادغام و تملیک در حوزه فاوا و موارد مرتبط با رقابت و انحصار.

رئیس کمیسیون: علیرضا خداکرمی

کمیسیون حقوقی (اجرایی)

اهداف تعیین شده برای این کمیسیون عبارت است از: ارائه پیشنهاد و نظرات مشورتی برای رفع مشکلات حقوقی و خلاهای حوزه‌هایی نظیر موضوعات مرتبط با مالکیت معنوی، احراز هویت، حفاظت از اطلاعات کاربران، حفاظت داده و …، بررسی قوانین و مقررات و چارچوب‌های ارجاعی از سایر کمیسیون‌ها و یا نهادهای دولتی و حاکمیتی، تلاش برای ارتقای روال‌های داوری و حل اختلاف اعضا با اعضا و دولت.

انتخاب رئیس این کمیسیون به جلسه بعدی هیئت مدیره موکول شد.

کمیسیون مالیات (اجرایی)

اهداف تعیین شده برای این کمیسیون عبارت است از: رایزنی و ایجاد تعامل موثر با سازمان امور مالیاتی، با ایجاد کارگروه‌های مشترک و ارائه پیشنهادات به این سازمان در راستای پیگیری مسائل و مشکلات حوزه فاوا در زمینه مالیات و عوارض، مدیریت حضور در هیات‌های بدوی و تجدید نظر مالیات و پیگیری موضوعات جاری اعضا در این خصوص.

رئیس کمیسیون: سیدمحمدعلی شریفی‌الحسینی

کمیسیون بیمه (اجرایی)

اهداف تعیین شده برای این کمیسیون عبارت است از: رایزنی و ایجاد تعامل موثر با سازمان تامین اجتماعی، با ایجاد کارگروه‌های مشترک و ارائه پیشنهادات به این سازمان در راستای پیگیری مسائل و مشکلات حوزه فاوا در زمینه بیمه، مدیریت حضور در هیات‌های بدوی و تجدید نظر بیمه، و بررسی درخواست‌های وارده در خصوص تائید قراردادهای موضوع ماده 38.

رئیس کمیسیون: مازیار نوربخش

کمیسیون صادرات و توسعه بازار بین‌الملل

اهداف تعیین شده برای این کمیسیون عبارت است از: شناسایی و توسعه بازارهای جدید خارجی، مذاکرات با دولت‌ها و اتاق‌های بازرگانی جهت زمینه‌سازی برای ورود به بازارهای آنان، قوانین و مقررات صادرات، تعرفه‌های بازرگانی، پیگیری و هماهنگی مشارکت اعضا در نمایشگاه‌ها و همایش‌های برون مرزی و برقراری ارتباط با انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی در دیگر کشورها.

رئیس کمیسیون: حسین زارعان

کمیسیون خدمات رفاهی (اجرایی)

اهداف تعیین شده برای این کمیسیون عبارت است از: بررسی و اجرای سازوکارهایی با هدف ارائه خدمات و تسهیلات رفاهی به پرسنل اعضای سازمان شامل مذاکرات جهت اخذ تخفیفات گروهی خدماتی یا بیمه تکمیلی، برگزاری رویدادهای ورزشی و فرهنگی و پیگیری ایجاد امکانات برای استفاده کارکنان اعضای سازمان.

رئیس کمیسیون: اشکان امیرزاده ابراهیمی

کمیسیون منابع انسانی

اهداف تعیین شده برای این کمیسیون عبارت است از: پوشش مسایل مرتبط با آموزش‌های غیر فنی، ارتباط با دانشگاه‌ها، توانمندسازی نیروی انسانی، قوانین کار و نیروی کار، کدهای اخلاقی و رفع تبعیض‌های شغلی.

رئیس کمیسیون: صائبه سلوکی

گفتنی است نمایندگان کمیسیون‌های تخصصی به همراه مشاوران و صاحب‌نظران حوزه فعالیت، به پیشنهاد هیات مدیره و صلاحدید رییس کمیسیون‌ها، اعضای تشکیل‌دهنده این کمیسیون‌ها را تشکیل خواهند داد.