Web Analytics Made Easy - Statcounter
درخشش بازی‌های ایرانی در جشنواره بین‌المللی گالا

درخشش بازی‌های ایرانی در جشنواره بین‌المللی گالا

دو بازی “کیپ استپ” و “تیزران” در بین سه بازی برتر آکادمیک جشنواره بین‌المللی گالا در فرانسه قرار گرفتند.

این موفقیت دستاوردی بزرگ برای حوزه بازی های جدی در صنعت بازی ایران به شمار می‌رود. این بازی‌ها توسط دانشجویان و فارغ‌التحصیلان با استعداد دانشکده چند رسانه‌ای دانشگاه هنر اسلامی تبریز طراحی شده‌اند.

“تیزران” در رویداد بازی‌های جدی ۱۳۹۸ که هر ساله توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود، عنوان بازی جدی سال را به خود اختصاص داد و بازی KeepStep رتبه دوم این بخش را از آن خود کرد.
هر دو بازی مورد حمایت نهادهای حامی این رویداد از جمله ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی و موسسه نیماد قرار گرفتند.

رویداد GALA یک رویداد رقابتی، نمایشگاهی و کنفرانسی بین‌المللی است که هر ساله توسط انجمن بازی‌های جدی (Serious Game Society) در یکی از کشورهای اروپایی برگزار می‌شود. این رویداد یکی از مهم‌ترین رویدادهای بین‌المللی در حوزه بازی‌های جدی است که فضای رقابتی برای انتخاب بهترین بازی‌های جدی را در سه سطح دانشجویی، آکادمیک و تجاری برگزار می‌کند.

این رویداد قرار بود امسال با عنوان GALA 2020 توسط دانشگاه LIUM در لاوال فرانسه برگزار شود که به دلیل شیوع کرونا، به‌صورت آنلاین و در محیط Laval Virtual World برگزار خواهد شد. طبق روال هر سال، به فینالیست‌های نامزد دریافت جایزه در هر بخش دانشجویی، آکادمیک و تجاری ده روز قبل از برگزاری مراسم اطلاع داده می‌شود تا برای حضور در مراسم و دریافت جوایز احتمالی حضور پیدا کنند.

رامتین نورمحمد