Web Analytics Made Easy - Statcounter

اپلیکیشن Seeing AI مایکروسافت برای کمک به کاربران کم‌بینا و نابینا به اندروید می‌آید

هوش مصنوعی و کمک به نابینایان و کم بینایان

اپلیکیشن Seeing AI مایکروسافت از روز دوشنبه برای دستگاه‌های اندرویدی در دسترس قرار گرفت و اکنون می‌توان آن را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کرد. هدف این اپلیکیشن رایگان کمک به نابینایان و کم‌بینایان برای درک بیشتر دنیای اطرافشان با کمک دوربین گوشی‌های هوشمند و توصیف اشیاء و محیط با هوش مصنوعی است.

مایکروسافت می‌گوید اپلیکیشن اندروید از آخرین پیشرفت‌های این شرکت در زمینه هوش مصنوعی مولد استفاده می‌کند و دارای ویژگی‌های مشابه نسخه iOS است. با توجه به اینکه بیش از 3 میلیارد کاربر اندروید در سراسر جهان وجود دارد، این برنامه می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی بسیاری از افراد کمک کند.

آخرین ویژگی‌های هوش مصنوعی این اپلیکیشن با کمک بازخورد کاربران ساخته شده است. مایکروسافت می‌گوید که این برنامه اکنون توضیحات دقیق‌تری از محیط اطراف ارائه می‌دهد. به طور پیش‌فرض، Seeing AI خلاصه‌ای از آنچه را که یک عکس نشان می‌دهد ارائه می‌کند. هنگامی که کاربر روی نماد “اطلاعات بیشتر” ضربه می‌زند، برنامه توضیحات دقیق‌تری از تصویر ایجاد می‌کند. همچنین می‌توانید انگشت خود را روی صفحه حرکت دهید و برنامه مکان اشیاء مختلف را به شما بگوید. همچنین تصاویر را می‌توان از برنامه‌های دیگر نیز وارد آن کرد.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که مایکروسافت اخیراً به دنبال بازخورد کاربران ارائه کرده است، امکان پرسیدن سؤال در مورد یک سند است. پس از اسکن یک سند، می‌توانید از Seeing AI سوالاتی در مورد مواردی مانند آیتم‌های منو یا قیمت یک آیتم در صورتحساب بپرسید. همچنین می‌توانید از آن بخواهید مقاله‌ای را که اسکن کرده‌اید خلاصه کند. این برنامه راهنمای صوتی در مورد نحوه اسکن صفحه چاپ شده را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

Seeing AI راه‌های بسیاری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا با گرفتن دوربین یا عکس گرفتن از چیزی، دنیای اطراف خود را بیابند. به عنوان مثال، برنامه به محض اینکه دوربین آن را برمی‌دارد، متن کوتاهی را می‌خواند. Seeing AI می‌تواند بارکدها را اسکن کند و اطلاعات محصول مانند نام و جزئیات بسته‌بندی را در صورت موجود بودن ارائه دهد که می‌تواند به ویژه در مورد درمان دارویی مفید باشد.

اپلیکیشن Seeing AI - هوش مصنوعی در خدمت نابینایان

علاوه بر این، این برنامه می‌تواند به شناسایی افراد (و حالات چهره آن‌ها)، پول، رنگ‌ها و روشنایی کمک کند. همچنین می‌تواند متن دست‌نویس را به برخی از زبان‌ها بخواند. Seeing AI در روز جهانی افراد دارای معلولیت برای اندروید عرضه می‌شود. این برنامه اکنون به 18 زبان در دسترس است: چک، دانمارکی، هلندی، انگلیسی، فنلاندی، فرانسوی، آلمانی، یونانی، مجارستانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، نروژی، لهستانی، پرتغالی، روسی، اسپانیایی، سوئدی و ترکی. مایکروسافت قصد دارد تعداد این زبان‌ها را در سال 2024 به 36 زبان افزایش دهد.