Web Analytics Made Easy - Statcounter
ساتیا نادلا: تلاش برای خرید TikTok عجیب ترین چیزی بود که تا به حال روی آن کار کرده‌ام.

ساتیا نادلا: تلاش برای خرید TikTok عجیب ترین چیزی بود که تا به حال روی آن کار کرده‌ام.

سال گذشته، دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا به ByteDance دستور داد تا TikTok را از دسترس چینی‌ها جدا کند، در غیر این صورت با ممنوعیت در سراسر کشور روبرو می‌شود. پس از بازبینی امنیت ملی توسط کمیته سرمایه گذاری خارجی ایالات متحده، این شرکت مجبور شد برای برنامه محبوب در خاک آمریکا خریداری پیدا کند که به عنوان ناظر قابل اعتماد برای زیرساخت های تجاری این شرکت در ایالات متحده عمل کند.

یکی از خریداران احتمالی مایکروسافت بود، که قرار بود فعالیت این شرکت را در ایالات متحده، کانادا، استرالیا و نیوزلند به دست آورد. با این حال، اوراکل و والمارت نیز علاقه خود را برای خرید TikTok ابراز کردند و ترامپ در ابتدا حداقل به ظاهر موافق چنین معامله‌ای بود. بحث ها در نهایت پس از چند ماه رفت و برگشت از بین رفت و این برنامه در حال حاضر بدون مشکل در ایالات متحده کار می‌کند.

مایکروسافت از خریداران احتمالی

در جریان کنفرانس کد در کالیفرنیا، مدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا در مورد تجربه خود در کار با TikTok نکاتی را بیان کرد. نادلا به کارا سوئیشر، روزنامه نگار گفت:«این عجیب ترین چیزی است که من تا به حال روی آن کار کرده ام.»

جالب اینجاست که این مایکروسافت نبود که به TikTok نزدیک شد. در عوض، TikTok به شرکت ردموند آمد و احساس کرد که پس از گرفتار شدن در جنگ تجاری بین واشنگتن و پکن، به شریک قوی نیاز دارد. نادلا در مورد این فرصت بسیار علاقه مند شد، زیرا این یک “فرصت عالی” بود که مهندسی جالبی در پشت آن وجود داشت.

tiktok

او البته به مقیاس و نفوذ TikTok اشاره می‌کند، که به لطف سیستم محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی که به خوبی محافظت می‌شود، به دست آمد.

روز دوشنبه، TikTok اعلام کرد که به یک میلیارد کاربر ماهانه رسیده است، که برای پلتفرمی که تنها پنج سال است وجود دارد، عدد کمی نیست. در مورد مدیر عامل ByteDance ژانگ ییمینگ، او ظاهراً به فعالیت های مایکروسافت در زمینه امنیت ابر، تعدیل محتوا و ایمنی کودکان علاقه مند شده است، که به طور گسترده از طریق کار بر روی شبکه های اجتماعی مانند لینکدین و ایکس باکس لایو توسعه یافته است.

نادلا گفت که نمی‌داند آیا دولت بایدن هنوز هم به دنبال دستیابی به توافق است یا خیر و از وضعیت فعلی راضی است. تا زمان نگارش این مقاله، کل طرح به طور نامحدود به حالت تعلیق در آمده است در حالی که رئیس جمهور بایدن تلاشهای قبلی خود را در جهت رفع خطرات احتمالی امنیت ملی از سوی شرکتهای فناوری چینی بررسی می‌کند.

سوئیشر همچنین سعی کرد بحث با نادلا را در جریان مذاکرات ناموفق برای خرید Discord قرار دهد، اما او به سرعت سوالات وی را کنار گذاشت و به شوخی پرسید که Discord چیست؟ او ادامه داد:«مایکروسافت از اسکایپ دست نمی‌کشد، زیرا چندین ویژگی جدید و تغییرات طراحی به دست آورده است.»

رامتین نورمحمد