Web Analytics Made Easy - Statcounter

سامسونگ در 2021 نزدیک به 10 میلیون گلکسی فولد فروخته است

سامسونگ در سال قبل توانست فروش گوشی‌های تاشو یعنی سری گلکسی فولد را 3 برابر افزایش دهد
سامسونگ در سال قبل توانست فروش گوشی‌های تاشو یعنی سری گلکسی فولد را 3 برابر افزایش دهد

چکیده خبر

سامسونگ در سال قبل توانست فروش گوشی‌های تاشو یعنی سری گلکسی فولد را 3 برابر افزایش دهد، اما همچنان با پذیرش عمومی گوشی‌های تاشو حداقل چند سال دیگر فاصله وجود دارد. اگر سامسونگ و رقبایش بتوانند مفهوم یک دستگاه واحد هم برای کارهای روزمره و هم برای بازی ایجاد کنند و به رفع پیچیدگی‌های ساخت آن، ادامه دهند، دستگاه‌های تاشو در نهایت می‌توانند به گوشی‌های مرسوم تبدیل شوند. با این حال، برای اینکه این اتفاق بیفتد، احتمالاً قیمت ها باید به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

سامسونگ اولین گوشی هوشمند تاشو خود یعنی گلکسی فولد را در سال 2019 پس از سال ها تحقیق در مورد چگونگی ساخت آن معرفی کرد تا برای اولین بار گوشی‌های هوشمند از طراحی مسطحی که ما به آن عادت کرده‌ایم، فاصله بگیرند.

اولین سری گلکسی فولد محبوب نبود

گوشی‌های لمسی تاشو در روزهای نخست، سروصدای زیادی به پا نکردند. نمونه‌های اولیه با مشکلات فراوان به‌ویژه به ویژه در بخش منعطف صفحه‌نمایش روبه‌رو بودند. بدتر از آن، آن‌ها واقعاً دلیلی برای نیاز به وجودشان ایجاد نکرده بودند. یعنی آن‌ها واقعاً مشکلی را از کاربران حل نکردند. صرفاً به این دلیل که اکنون فناوری جدیدی مانند ساخت یک گوشی هوشمند با صفحه‌نمایش خم شونده را دارید، به این معنی نیست که باید آن را تولید کنید.

سامسونگ گلکسی فولد

سامسونگ از ساخت گوشی‌های فولد دست برنداشت

سامسونگ به خاطر اعتبار خود، به ساخت گوشی‌های فولد ادامه می‌داد. از سویی به ندرت پیش می‌آید که یک محصول نسل اول در یک طراحی کاملاً جدید جهان را به چالش بکشد؛ بنابراین سامسونگ به تکرار و درس گرفتن از اشتباهات خود ادامه داد. در نهایت کیفیت این سری بهبود یافت و در نهایت، مشتریان حاضر به پرداخت هزینه‌ی بالای این محصولات شدند.

بدین ترتیب در سال 2021، سامسونگ نزدیک به 10 میلیون گوشی هوشمند تاشو را در سراسر جهان به فروش رساند. این تعداد نشان‌دهنده افزایش بیش از 300 درصدی در سال نسبت به سال قبل است و تائه مون، رئیس بخش موبایل سامسونگ معتقد است این رشد سریع همچنان ادامه خواهد داشت.

او همچنین تاریخ رویداد Unpacked سامسونگ را اعلام کرد. این رویداد همانطور که قبلاً شایعه شده بود، در 10 آگوست (19 مردادماه) برگزار می‌شود و جدیدترین گلکسی‌های تاشو این شرکت را به نمایش می‌گذارد. شایعات نشان می‌دهد که احتمالاً چند ساعت هوشمند گلکسی جدید را نیز در این رویداد ببینیم، هر چند آقای تائه مون در سخنرانی عمومی خود فقط به معرفی قابلیت‌های گوشی‌های فولد اشاره کرد.