Web Analytics Made Easy - Statcounter
تاریخ عرضه و چیپست سامسونگ گلکسی تب S8 فاش شد

تاریخ عرضه سامسونگ گلکسی تب S8 فاش شد

اگر منتظر بودید که گلکسی تب S8 امسال به بازار برسد، کمی بدشانس هستید، زیرا آخرین نشانه ها حاکی از آن است این تبلت تقریباً همزمان با گلکسی  S22 عرضه می‌شود.

این ادعا ناشی از یک خبر در Clien.net (یک رسانه در کره جنوبی) است که توسط FrontTron، یک افشاگر با سابقه در توییتر بازنشر شده است. ما دقیقاً نمی‌دانیم که گلکسی  S22چه عرضه می‌شود، اما مطمئنا در سال 2022 و احتمالاً در ماه ژانویه خواهد بود.

این افشا همچنین با اکثر گزارش های تاریخ عرضه توسط دیگران مطابقت دارد، بنابراین در حالی که عرضه این محصول، امسال در یک مقطع شدنی به نظر می‌رسید، اکنون بسیار بعید به نظر می‌رسد.

زمان عرضه احتمالی تنها موردی نبود که در این خبر فاش شد، زیرا آن ها علاوه بر این ادعا می‌کنند که سامسونگ گلکسی تب S8 اولترا از چیپست اگزینوس 2200 استفاده می‌کند. این چیپست پرچمدار بعدی سامسونگ است و هنوز ارائه نشده است، اما انتظار می‌رود در برخی از نسخه های سامسونگ گلکسی S22 شاهد آن باشیم.

گلکسی S22 اولترا
گلکسی S22 اولترا

پردازنده «گلکسی تب S8 اولترا» از اسنپدراگون 898 قدرتمندتر خواهد بود

سامسونگ برای گلکسی تب S8 از دو چیپست مختلف در یک رِنج استفاده می‌کند. این موضوع تعجب آور نیست، زیرا این کار را به طور معمول در سری «گلکسی S» انجام می‌دهد. با این حال، چیزی که کمی عجیب به نظر می‌رسد این است که از چیپست های مختلف در مدل های مختلف استفاده می‌کند و نه برای نسخه‌های نواحی مختلف جغرافیایی.

اگر سامسونگ اگزینوس 2200 را برای گلکسی تب S8 به کار بگیرد، این نشان می‌دهد که سامسونگ این پردازنده را گزینه‌ای قدرتمندتر از اسنپدراگون 898 می‌داند، به خصوص از این لحاظ که سامسونگ قصد دارد مدل اولترا را با بهترین مشخصات روانه بازار کند.

به طور معمول، چیپست های برتر اسنپدراگون و اگزینوس تقریباً برابر هستند و اگر مقایسه ای وجود داشته باشد ، در سال های اخیر برتری را بر چیپست های برتر اسنپدراگون می گذارد. بنابراین این می تواند به این معنا باشد که اگر این افشاگری درست باشد ، شاهد ارتقاء عظیمی در Exynos خواهیم بود.

پردازنده سامسونگ اگزینوس
پردازنده سامسونگ اگزینوس

مطمئناً شواهدی وجود دارد که اگزینوس 2200 می تواند یک چیپست قدرتمند برای گلکسی تب S8 باشد. گزارش های قبلی نشان می داد که می تواند حتی با چیپست M1 که اپل در مک بوک و آیپد پرو (2021) استفاده می کند، رقابت کند و ما می دانیم که از فناوری گرافیکی سطح بالا مانند ردیابی اشعه پشتیبانی می کند.

با این حال، احتمالاً که اگزینوس  2200 نیز با کمبود مواجه می شود. بنابراین اگرچه ممکن است خریداران گلکسی تبS8  اولترا در همه جا بتوانند آن را با چیپست اگزینوس خریداری کنند، اما احتمالاً مناطق بیشتری سامسونگ گلکسی S22 را با چیپست اسنپدراگون دریافت خواهند کرد.

رامتین نورمحمد