Web Analytics Made Easy - Statcounter
روس تلکام

روس تلکام مرکز داده‌ای در قطب شمال افتتاح کرد

روس‌تلکام علیرغم تحریم‌های گسترده، یک مرکز داده جدید را در قطب شمال، منطقه مورمانسک روسیه راه اندازی کرد.
روس‌تلکام علیرغم تحریم‌های گسترده، یک مرکز داده جدید را در قطب شمال، منطقه مورمانسک روسیه راه اندازی کرد.

این شرکت گفت که تاسیسات مورمانسک، اولین تاسیساتی است که در منطقه قطب شمال روسیه ساخته شده است. شهر مورمانسک در استان مورمانسک، در شمال غربی کشور و نزدیک به کشور فنلاند واقع شده است.

اولین بار در سال گذشته اعلام شد که بخش‌های دولتی منطقه مورمانسک مشتری اصلی این پروژه است. هدف این شرکت هدف قرار دادن مقامات محلی و کسب‌وکارهای بومی است. ظرفیت فعلی مرکز داده منطقه‌ای 20 رک است که در صورت نیاز امکان گسترش و افزایش مقیاس دارد.

الکساندر لوگینوف، معاون شعبه شمال غرب روس تلکام، می‌گوید:«در زمینه دیجیتالی سازی فعال، مقدار داده های مورد استفاده به طور پیوسته در حال افزایش است، الزامات برای سرعت و کیفیت پردازش آنها نیز در حال رشد است. و در اینجا نزدیکی جغرافیایی اطلاعات به کاربر نهایی، که توسط مرکز پردازش داده جدید روس تلکام تضمین می شود، اهمیت زیادی دارد. تاسیسات ساخته شده مطابق با استانداردهای کیفیت بالا و قابلیت اطمینان است، ما آنها را به عنوان رهبر بلامنازع در بازار خدمات مرکز داده در روسیه تضمین می کنیم.»

مدیران روس تلکام در یک دیتاسنتر

بنا بر گزارش‌ها، روس تلکام برای این تاسیسات که اولین تاسیسات در قطب شمال روسیه است، حدود 300 میلیون روبل (4.2 میلیون دلار) سرمایه گذاری کرده است.

آندری چیبیس، فرماندار منطقه مورمانسک، افزود: «زیرساخت های نوظهور زیربنای محکمی برای توسعه دیجیتال در منطقه مورمانسک ایجاد می کند. من مطمئن هستم که ظهور یک مرکز داده در قطب شمال به یکی از محرک‌های مهم برای توسعه کل منطقه قطب شمال کشور تبدیل خواهد شد. ساختارهای تجاری و دولتی هر دو به ذخیره سازی قابل اعتماد و دسترسی راحت به آرایه‌های اطلاعاتی نیاز دارند.»

روس تلکام در حال حاضر مراکز داده پرشماری را در مسکو، نووسیبیرسک، سن پترزبورگ، اودوملیا، یکاترینبورگ و چیتا اداره می‌کند. علاوه بر افتتاح تعدادی از تأسیسات جدید در سال گذشته، این شرکت اخیراً برنامه‌هایی را برای ساخت یک مرکز داده 55 مگاواتی در مسکو اعلام کرد.

در ابتدای تابستان روس تلکام اعلام کرد که توسعه تعدادی از مراکز داده را به دلیل عدم دسترسی به تجهیزات متوقف کرده است. این ارائه‌دهنده مخابرات و کولوکیشن که متعلق به دولت روسیه است، اعلام کرد که به دلیل مشکلات تأمین قطعات دیگر نمی‌تواند در «منطقه فدرال مرکزی» غربی روسیه تأسیسات بسازد.

این شرکت در عوض بر استفاده از تجهیزات موجود خود برای تکمیل پروژه‌هایی که رو به اتمام هستند، از جمله در مسکو و سنت پترزبورگ، تمرکز کرده است. اگرچه از آن زمان این شرکت برنامه‌هایی را برای ساخت یک مرکز داده پشتیبان برای دولت در منطقه یکاترینبورگ اعلام کرد.

اوایل این هفته مدیران روس تلکام با مقامات ارمنستان برای بحث در مورد گسترش زیرساخت‌های خود در این کشور ملاقات کردند.

تحریم‌های گسترده روس تلکام

تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه در پی حمله این کشور به اوکراین، صنعت مرکز داده این کشور را تحت تاثیر قرار داده است. این کشور با کمبود سخت‌افزار فناوری اطلاعات و همچنین مهاجرت کارکنان بخش فناوری اطلاعات مواجه است. روس تلکام حتی کار سخت‌تری نسبت به بسیاری از شرکت‌های مرکز داده روسی برای تهیه تجهیزات دارد، زیرا مستقیماً توسط دولت‌های ایالات متحده و بریتانیا تحریم شده است، از سویی دیگر اتحادیه اروپا شخص رئیس شرکت را تحریم کرده است.

در طول تابستان، چندین شرکت روسی اعلام کردند که به منظور جلوگیری از مشکلات زنجیره تامین، در حال بررسی ساختن تاسیسات در خارج از مرزهای این کشور هستند.