Web Analytics Made Easy - Statcounter

خرید داکت اسپلیت های جی پلاس، ال جی و … و کویل آب گرم به در مایسا

معرفی تفاوت ها و شباهت های داکت اسپلیت و کولر گازی

سیستم تهویه مطبوع در انواع گوناگونی همچون داکت اسپلیت، چیلر، مینی چیلر، اسپلیت، کولرگازی، فن کویل، پنکه، کولرآبی و ده‌ها دستگاه دیگر وجود دارد که می‌توانند علاوه بر تهویه هوای محیط منجر به سرمایش و گرمایش آن نیز شوند. در میان انواع سیستم های تهویه مطبوع ذکر شده در بالا داکت اسپلیت ها یکی از شناخته شده ترین و پر طرفدارترین نوع برای تهویه هوا می باشند. از آنجایی که این دستگاه دارای شباهت های بسیاری با کولر گازی است برخی از کارشناسان آن ها را نسل جدید و پیشرفته کولر های گازی در نظر می گیرند. مهم ترین مزیت این دستگاه که سبب شده است تا افراد بسیاری نسبت به خرید داکت اسپلیت اقدام کنند، کانالی بودن آن است. کانالی بودن داکت اسپلیت سبب شده است، تا بتوان دما و کیفیت هوای هر اتاق را به صورت جداگانه کنترل نمود. از این رو گزینه مناسبی برای فضاهای اداری و تجاری به شمار می آید. همانطور که حتما می دانید داکت اسپلیت دارای اجزای مختلفی است. سینی درین، فن و الکتروموتور، کویل اواپراتور از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده یونیت داخلی این سیستم تهویه مطبوع هستند. از مهم‌ترین اجزای تشکیل‌دهنده یونیت خارجی نیز می‌توان کمپرسور، شیر منبسط‌کننده مبرد و کندانسور را نام برد. لازم است بدانید که داکت اسپلیت ها در بازار با نام دیگر اسپلیت های کانالی نیز شناخته می شوند.

خرید داکت اسپلیت

همانطور که پیشتر نیز گفته شد اسپلیت های کانالی شباهت زیادی به کولرهای گازی داشته یا همان اسپلیت ها دارند، اما با وجود شباهت ها این دو دستگاه دارای تفاوت هایی نیز هستند. داکت اسپلیت ها در سایز های بزرگتری طراحی و تولید می شوند و همچنین یونیت داخلی آن ها به صورت توکار زیر سقف تعبیه می شود، در صورتی که اسپلیت ها به طور معمول بر روی دیوار نصب شده و یا برخی مدل های آن ها به صورت ایستاده بر روی زمین قرار می گیرند. در داکت اسپلیت ها امکان کنترل دمای هر اتاق به طور مجزا وجود دارد در صورتی که اسپلیت ها هوای همه اتاق ها و سالن های متصل به خود را به یک اندازه گرم یا سرد می کند.

داکت اسپلیت جی پلاس (G plus)

اندازه و ابعاد داکت اسپلیت جی پلاس (G plus) و دیگر انواع برند ها از عوامل موثر در تعیین قیمت آن می باشد. در حقیقت اندازه و ابعاد هر دو یونیت خارجی و داخلی بر قیمت داکت تاثیر بسزایی خواهند داشت. به طوری که دستگاه هایی که دارای یونیت داخلی و خارجی کوچکتری هستند ،از قیمت پایین تری در مقایسه با سیستم های با اندازه بزرگتر برخوردار هستند. اما این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که هر چه ابعاد و اندازه اسپلیت کانالی کوچکتر باشد ظرفیت سرمایشی و گرمایشی آن نیز به نسبت پایین تر خواهد بود. از این رو می توان نتیجه گیری کرد که ظرفیت سرمایشی و گرمایشی دستگاه با ابعاد آن رابطه مستقیم دارد و ظرفیت های بیشتر به دلیل دارا بودن فن های دمنده، کمپرسور و الکتروموتور های قویتر نیازمند پنل های بزرگتر ودارای ابعاد بیشتر نیز هستند. از طرف دیگر دستگاه های دارای ظرفیت بالا برای محیط ها و فضاهای مسکونی، تجاری و یا اداری بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

کندانسور در واقع نوعی مبدل حرارتی است که درون یونیت خارجی دستگاه تعبیه شده است، وظیفه ی این قطعه پایین آوردن دما و تبدیل مبرد از حالت گاز به مایع می باشد. کندانسور یکی از مهم ترین قطعات موجود در داکت اسپلیت است که می تواند در کارایی دستگاه بسیار تاثیر گذار باشد. همچنین نوع و کیفیت این قطعه یکی از مهم ترین فاکتور هایی است که بایستی در هنگام خرید داکت اسپلیت ال جی (LG) به آن توجه بسیاری داشت.

خرید داکت اسپلیت ال جی (LG)

انواع داکت اسپلیت

اسپلیت های کانالی را بر اساس نحوه عملکرد کمپرسور در دو دسته معمولی و اینورتر تقسیم بندی می شوند. در نوع اول پس از رسیدن دما به حد مورد نظر، دستگاه خاموش می شود. پس از تغییر محسوس دما، مجددا دستگاه وارد مدار شده و به طور مجدد روشن می شود. این مدل داکت اسپیلت ها از کمپرسور on/off بهره می برند. اما نوع دیگر این سیستم دارای کمپرسور مجهز به اینورتر می باشند. مزیت استفاده از اسپلیت های کانالی اینورتر نسبت به نوع معمولی در این است که دستگاه هم دما شدن محیط و دمای مورد نظر، با پایین ترین دور ممکن به کار خود ادامه می دهد. در صورت نیاز به صورت تدریجی شروع به فعالیت می کند. همین خاموش و روشن نشدن مداوم، موجب بهبود 40 درصدی مصرف برق این دستگاه نسبت به حالت معمول می شود. همچنین شایان ذکر است میزان صدای ایجاد شده در حین فعالیت در داکت اسپلیت های اینورتر کم تر از نوع معمولی آن ها خواهد بود. در این دستگاه، با افزودن کویل آب گرم و اتصال آن به موتورخانه و یا پکیج، عملیات گرمایشی به انجام می رسد.

کویل آبگرم

خرید داکت اسپلیت در مایسا

مجموعه مایسا با سابقه درخشان و طولانی یکی از شناخته شده ترین فروشگاه های آنلاین ارائه دهنده انواع سیستم های تهویه در ایران است، تمامی محصولات تهویه مطبوع موجود در این مجموعه از داکت اسپلیت تا کولر گازی و وی آراف  با اصالت گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش به مشتریان ارائه می شود.علاوه بر این در صورتی که نیازمند  دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خرید انواع سیستم های تهویه سرمایشی و گرمایشی نظیر داکت اسپلیت زانتی (Zaneti) و … را دارید می توانید از طریق شماره تلفن 87700962-021 و یا نشانی https://maysa-co.com/ با مجموعه مایسا در ارتباط باشید.

داکت اسپلیت زانتی

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.