Web Analytics Made Easy - Statcounter

ارائه سیم کارت بدون فیلتر به گردشگران خارجی تصویب شد

ارائه سیم کارت بدون فیلتر گردشگری - اینترنت طبقاتی

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اعلام کرد که طرح سیم کارت بدون فیلترینگ برای گردشگرهای خارجی در کارگروه رفع مصادیق مجرمانه دادستانی کل کشور تصویب شده است.

شالبافیان با بیان اینکه این مصوبه با اولویت حمایت از فعالان گردشگری، مرحله به مرحله اجرا خواهد شد، ادامه داد: «این طرح مصوب و ابلاغ شده و ما هم بر اساس مصوبه و اولویت‌ها، بهره‌برداران را معرفی می‌کنیم. زمان‌بندی اجرای مرحله ‌به مرحله این مصوبه هم در آینده مشخص می‌شود.»

پیشنهاد ارائه سیم‌کارت برای گردشگران خارجی که بتوانند امکان استفاده از پلتفرم‌های فیلترشده مانند اینستاگرام و واتس‌اپ را در داخل کشور داشته باشند، از زمستان سال گذشته مطرح شد، طرحی که از همان آغاز با انتقاد بسیاری از سوی فعالان حوزه اینترنت و کاربران همراه شد.

زمستان سال گذشته عزت‌الله ضرغامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه نمی‌توان به گردشگران خارجی گفت از پلتفرم‌های داخلی مانند بله و ایتا استفاده کنند، تاکید کرده بود که مهم‌ترین نیاز گردشگران خارجی، اینترنت و دسترسی به سکوهای خارجی است و دسترسی به این سرویس‌ها مانند نان شب و هوا برای آن‌ها لازم است.

این اظهارات او با انتقاد تند بسیاری از فعالان اینترنتی و کاربران همراه شد. بسیاری در آن زمان این موضوع را مطرح کردند که چگونه در شرایطی که دسترسی آزاد به پلتفرم‌های خارجی برای کاربران داخل کشور محدود شده، به صورت ویژه قرار است این امکانات تنها در اختیار خارجی‌ها قرار گیرد.