Web Analytics Made Easy - Statcounter

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره از روی ماسک

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره از روی ماسک یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های به کار رفته در دستگاه‌های حضور و غیاب است. با همه‌گیری بیماری کرونا، استفاده از ماسک به امری عادی و ضروری تبدیل شد، شرکت‌های تولید کننده سیستم‌های حضور و غیاب مانند شرکت افق فراویژن برای جلوگیری از انتقال ویروس و همچنین حفظ سلامت کارمندان و افراد مختلف که از سیستم‌های کنترل ورود و خروج استفاده می‌کنند، دست به تولید دستگاه‌های حضور و غیابی زدند که علاوه بر حالت‌های عادی حضور و غیاب، به وسیله الگوریتم‌های هوشمند روند تشخیص چهره از روی ماسک را هم انجام دهد. اگر مقاله استفاده از فایل اکسل حضور و غیاب یا دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره؟ خوانده باشید احتمالا می‌دانید که استفاده از سیستم‌های تشخیص چهره چه مزیت‌ها و خوبی‌های با خود به همراه دارد.

دستگاه‌های حضور و غیاب مدل تشخیص چهره از روی ماسک دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلفی است که وابسته به شرکتی که برای خرید انتخاب می‌کنید و می‌تواند قابلیت‌های مختلفی را به شما ارائه دهد. از جمله قابلیت‌های این سیستم‌های حضور و غیاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • فاصله شناسایی افراد: 2.5 متر
 • سرعت بالا در تشخیص افراد
 • قابلیت تعریف 5000 چهره
 • پشتیبانی از 16 زبان زنده دنیا
 • دارای آنتن وای فا
 • باطری با کارایی و کیفیت بالا
 • سیستم ایمنی بالا برای جلوگیری از هک سیستم
 • اتصال به انواع گیت کنترل تردد
 • و…
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره با ماسک

ویژگی‌های حضور و غیاب از روی ماسک

دستگاه ساعت زنی تشخیص چهره دارای ویژگی‌ها و امکاناتی است که دیگر سیستم‌های حضور و غیاب و مدل‌های قبلی بدون این الگوریتم از آن بی بهره‌اند. در ادامه چند مورد از ویژگی‌های دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره حتی با ماسک را برایتان شرح خواهیم داد.

سرعت بالا در تشخیص چهره افراد

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های هر دستگاه ساعت زنی را می‌توان تشخیص در سرعت بالا در نظر گرفت. هر چه میزان این سرعت بالاتر باشد دستگاه از کیفیت و کارایی بیشتری برخوردار خواهد بود. سیستم‌های حضور و غیاب تشخیص چهره از روی ماسک به دلیل بهینه سازی‌های مداوم روی الگوریتم و نرم افزارشان به یکی از سریع‌ترین سیستم‌های حضور و غیاب معروف‌اند. در این سیستم‌ها روند ثبت ورود و خروج افراد به صورت میانگین هر ثانیه 50 نفر است!

قابلیت تعریف بیش از 5000 چهره

قابلیت تعریف بیش از پنج هزار چهره در سیستم‌های حضور و غیاب مدل هوش مصنوعی شناسایی از روی چهره شما این قابلیت را دارا هستند که هر چه کارکنان شما بیشتر باشد از این دستگاه همچنان استفاده کنید. توجه داشته باشید که در برخی از شرکت‌ها مانند شرکت حضور و غیاب آنلاین افق فراویژن شما می‌توانید از قابلیت افزایش میزان حافظه دستگاه استفاده کنید و حافظه دستگاه را بر اساس تعداد کارمندان خود افزایش دهید.

صفحه نمایش 5 اینچی

با در اختیار داشتن صفحه نمایش 5 اینچی برای دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره مدل هوش مصنوعی شما به یک صفحه نمایش بزرگتر نسبت به دیگر دستگاه‌ها دسترسی دارید و می‌توانید از این صفحه نمایش برای دید بهتر و مناسب‌تر استفاده کنید.

پشتیبانی از 16 زبان رایج دنیا

در سیستم‌های حضور و غیاب طراحی شده هوش مصنوعی شناسایی از روی ماسک شما به راحتی به بیش از 16 زبان رایج دنیا دسترسی دارید و می‌توانید کانفیگ سیستم حضور و غیاب خود را از روش زبانی که نیاز دارید انجام دهید. زبان پیش فرض برای ایرانیان زبان فارسی است.

آنتن وای فا برای اتصال به کامپوتر و دیگر تجهیزات

در مدل‌های قدیمی سیستم‌های حضور و غیاب، ما مجبور بودیم از روش‌های مختلفی برای حضور و غیاب استفاده کنیم از جمله اصلی‌ترین این روش‌ها می‌توان به کابل‌های شبکه اشاره کرد. این دستگا‌‌ه‌ها با دارا بودن آنتن wifi به خوبی می‌توانند شما را از هرگونه کابل کشی بی نیاز کنند.

عدم هک و دورزدن دستگاه حضر غیاب تشخیص چهره

دستگاه حضور و غیاب تصویری از روی ماسک، به دلیل آن که از شیوه‌های نوین کدنویسی بهره می‌برد، امکان هرگونه سو استفاده و هک را از افراد حاضر در مجموعه و سازمان می‌گیرد. این الگوریتم‌های پیشرفته و پیچیده دور زدن دستگاه حضور و غیاب را برای تمامی افراد غیر ممکن کرده‌اند. با نصب دستگاه حضور و غیاب تصویری شناسایی از روی ماسک خیالتان از صحیح بدون ساعت ورود و خروج و همچنین کارایی این سیستم جمع باشد.

اتصال به انواع گیت‌های کنترل تردد

دستگاه‌های حضور و غیاب هوش مصنوعی طراحی شده در حال حاضر این قابلیت را دارا هستند که به راحتی به تمامی سیستم‌های کنترل تردد و گیت‌های کنترل تردد متصل شوند. تفاوتی نمی‌کند که شما در مجموعه خود از چه مدل گیتی برای کنترل تردد افراد، ماشین و… استفاده می‌کنید، با استفاده از این سیستم‌های هوش مصنوعی خواهید توانست به راحتی کنترل مناسب و حرفه‌ای روی این گیت‌ها داشته باشید.

قفل متصل به دستگاه حضور و غیاب هوشمند

شناسایی افراد از فاصله 2.5 متر

یکی از پارامترهایی که برای خرید هر سیستم حضور و غیاب باید به آن توجه کرد، فاصله‌ای است که در زمان ثبت کنترل تردد باید در سیستم ثبت کرد است. هر چه این فاصله بیشتر باشد، دستگاه از کارایی و قابلیت‌های بیشتری برخوردار است. در سیستم‌های تشخیص چهره حضور و غیاب از روی ماسک، شما می‌توانید فاصله 2.5 متری از دستگاه داشته باشید و دستگاه شما را به راحتی شناسایی کند.

عدم نیاز به اثر انگشت و مواردی از قبیل انتقال ویروس

در سیستم‌های تشخیص چهره شما نیازی به ثبت اثر انگشت ندارید و دستگاه به وسیله چهره حضور و غیاب شما را انجام می‌دهد. در سیستم‌های حضور و غیاب بدون دستگاه این مورد برای شما نیز فراهم است که بدون استفاده از دستگاه و تنها با نرم افزار حضور و غیاب بتوانید، روند حضور و غیاب را برای کارکنان خود انجام دهید.

دستگاه حضور و غیاب

طراحی حرفه‌ای و جذاب دستگاه چهره زنی

طراحی دستگاه تشخیص چهره حضور و غیاب از روی ماسک بسیار شیک و نوین است، متریال‌های مورد استفاده از این سیستم‌ها زیبایی خاصی به این محصولات دادها است. استفاده از شیوه‌های جدید کدنویسی و همچنین ترکیب کردن تکنولوژی‌های جدید دنیای برنامه نویسی باعث شده است که علاوه بر زیبایی ظاهری، دستگاه به یک سیستم کاملا کارا و حرفه‌ای تبدیل شود.

امکان شناسایی افراد با انواع ماسک

سیستم‌های تشخیص چهره عموما دچار باگ‌های می‌شدند، در الگوریتم‌های هوش مصنوعی دستگاه تشخیص چهره حضور و غیاب از روی ماسک، مواردی به کار رفته است که استفاده از آن می‌تواند تمامی افراد با هر نوع پوشش ماسک و پوشیه حتی شناسایی شوند. در این سیستم با استفاده از روش‌های تشخیص مختلف، که از روی الگوهای گوش‌ها، فرم بینی، چشم‌ها و… می‌تواند به خوبی شناسایی افراد با انواع ماسک را انجام دهد. به همین دلیل اگر از نوع خاصی از ماسک استفاده شود، از ماسک‌های دست ساز گرفته تا ماسک‌های تولیدی شرکت‌های دارویی مختلف، امکان شناسایی افراد با انواع ماسک به صورت دقیق و مناسب انجام می‌شود و هیچ گونه درصد خطایی وجود ندارد.

شناسایی افراد و کارمندان در تاریکی مطلق

یکی از دیگر ویژگی‌های دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره از روی ماسک آن است که کارمندان حتی در تاریکی مطلق می‌توانند به خوبی شناسایی شوند. این دستگاه‌ها برای شناسایی افراد نیاز به هیچگونه نور یا روشنایی ندارند و دوربین‌های به کار رفته در این دستگاه‌ها در تاریکی مطلق به خوبی می‌توانند شناسایی افراد را انجام دهند.

یکی از مشکلات سیستم‌های حضور و غیاب نسل قبلی مدل تشخیص چهره آن بود که این دستگاه‌ها برای شناسایی افراد نیاز به نور مناسب و کافی داشتند تا بتوانند به خوبی فرد و افراد را شناسایی کنند.

سیستم حضور و غیاب به صورت هوشمند

ذخیره 500.000 رکورد در حافظه دستگاه حضور و غیاب چشمی

فضای دستگاه حضور و غیاب برای ثبت رکوردهای حضور و غیاب افراد همواره یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین پارامترهایی است که در زمان خرید دستگاه ورود و خروج تشخیص چهره به ویژه مدل‌های جدید به آن باید توجه کرد. در سیستم‌های نوین حضور و غیاب از روی ماسک به وسیله تکنولوژی هوش مصنوعی، دستگاه به راحتی بیش از 500.000 رکورد را در حافظه خود می‌تواند نگهداری کند. این مزیت می‌تواند یکی از اصلی‌ترین مواردی باشد که در شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ استفاده از آن لازم و ضروری باشد.

امکان اتصال به کامپیوتر با پورت‌های مختلف

روش‌های مختلفی برای اتصال دستگاه حضور و غیاب مدل تشخیص چهره به سیستم وجود دارد، اما این که از چه روشی برای اتصال این دستگاه به کامپیوتر و انتقال اطلاعات استفاده می‌کنید، مهم و ضروری است. در دستگاه‌های حضور و غیاب مدل تصویری، از 3 روش رایج برای اتصال دستگاه به کامپیوتر استفاده می‌شود.

 1. اتصال دستگاه به وسیله پورت usb
 2. اتصال دستگاه به وسیله کابل شبکه
 3. اتصال دستگاه به وسیله ip ثابت

در دستگاه‌های تشخیص چهره هوش مصنوعی مدل شناسایی از روی ماسک، حتی نیاز به این موارد نیست و شما می‌توانید با استفاده از وای فا و اینترنت تمامی اطلاعات موجود در دستگاه را به سیستم خود منتقل کنید.

منبع تغذیه فوق قوی و کارا

یکی از دلایل گران شدن این مدل دستگاه‌ها نسبت به دیگر دستگاه‌های حضور و غیاب مدل دوربین دار آن است که از منبع تغذیه قوی تر و کارا تری نسبت به دیگر مدل‌های سیستم‌های حضور و غیاب استفاده می‌شود. قیمت دستگاه ساعت زنی تشخیص چهره با فناوری شناسایی از روی ماسک در ادامه بیان می‌شود.

قیمت بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره از روی ماسک

هزینه طراحی دستگاه‌ ساعت زنی تشخیص چهره نسبت به مدل بدون تشخیص ماسک، گران‌تر است. دلیل این گرانی را هم می‌توان در شیوه طراحی و برنامه نویسی این دستگاه چهره زنی در نظر گرفت. در حال حاضر تعرفه دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره از روی ماسک چیزی بین 5.000.000 تا 10.000.000 تومان است. توجه داشته باشید که این سامانه چهره زنی از روی ماسک به روش‌های دیگر مانند حضور و غیاب بر اساس اثر انگشت، حضور و غیاب بر اساس کارت و حضور و غیاب بر اساس رمز را انجام می‌دهد و صرفا یک دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ساده نیست.

دستگاه حضور و غیاب چیست

دستگاه حضور و غیاب یکی از اصلی‌ترین سیستم‌های اتوماسیون اداری است. گونه‌های مختلفی از دستگاه های حضورغیاب وجود دارد؛ از اثر انگشتی، تشخیص چهره، چشمی و لمسی گرفته تا بقیه مدل‌ها. انواع دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن مانند دستگاه حضور و غیاب دانش آموزان مدارس جزو بهترین‌های بازار است. حال چه نوع دستگاه ورود و خروج برای کسب و کار من مناسب است؟ اگر شما هم مالک یک مجموعه یا سازمان یا حتی یک استارت آپ باشید احتمالا کنترل تردد پرسنل و کارمندانتان یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نیازها خواهد بود. با استفاده از سیستم ورود و خروج به راحتی می‌توانید کنترل مناسبی روی رفت و آمد کارمندان خود داشته باشید. دستگاه رفت و آمد به شما این کمک را می‌کند تا در انتهای ماه یا هر زمانی که لازم باشد اطلاعات لازم در رابطه با حضور غیاب کارمندان خود را تنها با یک کلیک به دست آورید

حضور و غیاب با دستگاه

سیستم‌های حضور و غیاب تشخیص چهره چیست

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره به سیستم‌های کنترل ورود و خروجی گفته می‌شود که به وسیله دوربین و شناسایی چهره افراد اقدام به ثبت ورود و خروج افراد می‌کند. سیستم‌های تشخیص چهره حضور و غیاب یکی از مدل‌های دستگاه حضور و غیاب است که رواج زیادی پس از کرونا داشته است. قابلیت‌های دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره افق فراویژن عبارت است از:

 1. قابلیت شناسایی QRCODE
 2. دارای سنسور تشخیص افراده زنده
 3. توانایی شناسایی افراد حتی با ماسک
 4. دارای دوربین WDR و قابلیت تشخیص افراد در تاریکی مطلق
 5. شناسایی 5 نفر همزمان حتی در حرکت با سرعت
 6. شناسایی کمتر از 0.2 ثانیه
 7. قابلیت قفل شدن صفحه نمایش جهت جلوگیری از تشخیص های اتوماتیک
 8. دارای پورت های ارتباطی شبکه و یو اس بی با قابلیت نصب آنتن وای فای (سفارشی)

 تشخیص چهره عملی ترین گزینه موجود در شرایط فعلی (شیوع ویروس کرونا) برای سازمان‏ها است تا عملیات تأیید حضور کارمندان را بدون تماس انجام دهند. افق فراویژن یکی از برندهای تولید کننده سیستم حضور و غیاب تشخیص دهنده چهره است. امروزه در اکثر دستگاه‌هایی که به منظور کنترل یا احراز هویت افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند، سعی می‌شود تا از ویژگی‌های بایومتریک انسان مانند اثر انگشت و چهره برای تشخیص هویت افراد استفاده کنند. به همین خاطر شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های حضور و غیاب نیز ترغیب شدند تا از فناوری تشخیص چهره برای ساخت دستگاه‌های خود استفاده کنند. این دستگاه به کمک تشخیص چهره کارمندانی که از قبل تصویر آن‌ها در حافظه دستگاه ثبت شده است، ساعات ورود و خروج، میزان تأخیر و غیبت آن‌ها را ثبت می‌کند.

نگارنده: حمید رضا ماشاللهی

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما