Web Analytics Made Easy - Statcounter
پیش بینی تغییرات مراکز داده برای سال 2021

پیش بینی تغییرات مراکز داده برای سال 2021

در سال ۲۰۲۱، مراکزداده با تغییراتی همراه خواهند بود که ما در این مقاله، چند پیشبینی در مورد تغییرات مراکز داده را بررسی خواهیم کرد.

افزایش پردازش لبه

کسب و کارهای بیشتری برای ارائه سرویس هایشان به اینترنت اشیا نیاز خواهند داشت؛ بنابراین، باید در معماری اجرای شبکه تجدید نظر شود. تقریباً در هر کسب و کاری که از اَشکال مختلف پردازش ابری استفاده می کند، وجودِ شبکه متمرکز الزامیست. این نوع شبکه برای استقرار دستگاه های IoT بسیار ایده آل است؛ به همین دلیل بسیاری از مشاغل به سمت محاسبات لبه روی می آورند. رایانش یا پردازش لبه یک الگوی فناوری است که توابع پردازش هسته را به مکان خاصی که در آن مورد نیاز است، غالباً در لبه های شبکه، سوق می دهد. به این ترتیب امکان جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها “در محل” به جای انتقال داده ها برای پردازش به ابر متمرکز، برآورده می شود. پردازش لبه امکان استفاده از حداکثر بهره وری عملیاتی، بهبود عملکرد و ایمنی را فراهم می کند و خرابی را به حداقل می رساند.

تقریبا ۹۰٪ از ترافیک مراکزداده روی ابر متمرکز می شوند.

پیشبینی می شود تا پایان سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۹۰٪ از کل ترافیک دیتاسنتر ها روی ابر متمرکز شود. این استقرار، ترکیبی از ابرهای خصوصی، عمومی و ترکیبی خواهد بود و تا حدی به دلیل ادامه رشد خدماتی مانند AWS و Google Cloud Platform و Azure خواهد بود. با وجود خدمات شبکه های اجتماعی بیشتر مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام که به شدت بر ابر متکی هستند، تقریباً نتیجه گیری قطعی است که سال ۲۰۲۱ می تواند به راحتی سالی شود که ابر به شبکه و شبکه به ابر تبدیل می شوند.

وابستگی بیشتر به منابع آزاد (Open Source)

بدون منابع آزاد، قطعاً بخش قابل توجهی از فناوری های سازمانی به وجود نمی‌آمدند. در سال آینده، وابستگی مراکز داده به منابع آزاد به عاملی حیاتی تبدیل خواهد شد. تا پایان سال ۲۰۲۱، این مورد نه تنها آشکار بلکه بسیار درخشان نیز خواهد شد.

زیرساخت 5G

با نصب OEM ها تا پایان سال ۲۰۲۱، فناوری 5G تبدیل به یک استاندارد خواهد شد. این بدان معنی است که هر کسب و کاری که محاسبات لبه‌ایِ خود را گسترش می دهد، 5G را برای تضمینِ موفقیتش، حیاتی خواهد یافت. با سرعتی که پیش بینی می شود ۱۰ برابر سریعتر از شبکه های 4G و امکان پشتیبانی میلیون ها دستگاه در هر متر مربع، 5G به سنسورهای دور دست اجازه می دهد تا فوراً دستگاه های متصل را به روز کنند.

رامتین نورمحمد